13 Aralık 2018 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Papa Konuşa Dursun… Halâl Cinsellikten Çekilmenin Sonu Eşcinselliktir

Önce Haberin linkini verip özetini okuyalım:

 { https://odatv.com/escinsel-papazlar-gorevi-biraksin-03121840.html

Papa Francis, eşcinsel rahip ve rahibelerin din görevlisi pozisyonundan ayrılmalarının kendileri için çok daha iyi olacağını belirtti. }
Papa Konuşa Dursun… Halâl Cinsellikten Çekilmenin Sonu Eşcinselliktir
Faiz, Zina ve Eşcinsellik Bütün Kutsal Kitaplarda Haram Kılınmıştır

İslâm Dini bütün peygamberlerin ve İlahî Kitaplar’ın ortak tebliğidir. Hz. Muhammed bu dinin son ve evrensel kılınan peygamberidir. Onun insanlığa tebliğ ettiği Kur’ân da son İlahi Kitap’tır.

Birer İslâm Peygamberi olan Hz.Musa ve İsa gibi diğer bütün peygamberler de kendilerine ortak metin olarak vahyedilen el-Kitab’ı tebliğ etmişlerdir. Kur’ân’ın da içerdiği bu ortak metinde mesela faiz gibi zina ve eşcinsellik de haram kılınmıştır.

Eşcinsellik İnsan Doğasının da Yerdiği Cinsel Sapmadır

Eşcinsellik insan doğasının da yerdiği ilahi haramdır. Allah insanları erkek ve kadın olarak yaratmış, onlara cinsel organlar ve tatmin edilmek ihtiyacı duyulan cinsel duygular vermiştir. İnsanlığın devamı da üreme kanuna bağlanmıştır. Bu sebeple bütün peygamberler meşru birliktelik yolu olan evliliği öğütlemiş/emretmiştir. Yetişkin insan doğasıyla çelişen mazeretsiz bekârlık da yerilmiştir.

İnsan cinsellik konusunda zayıf yaratılışlıdır. Sağlıklı ve cinsel arzulu kişiler olan rahip ve rahibeleri cinsel hayattan çekilmeye mahkum ederseniz zinaya veya eşcinselliğe yol açmış olursunuz.  Böyle de oldu. Kilise rahip ve rahibeleri cinsel pisliklere bulaştılar.

Zina ve eşcinsellik -selam üzerlerine olsun- Musa ve İsa tebliğlerinde de haramdı. Evlilik de meşru ve olması gerekendi.

Hz.İsa Babasız Doğduğu İçin Olacak

Hz. İsa’nın İncil’le duyurduğu ilahî emirleri ve yasakları tahrif edenler onun bakire Hz.Meryem’in oğlu olarak doğuşundan hareketle olacak Allah’ın rızasını kazanmak amacıyla hayattan ve cinsellikten çekilme anlamına Ruhbanlığı uydurdular. Ama uydurdukları ruhbanlığı da kendileri çiğnediler. İnsan doğasıyla çatışmaya kalkmanın sonu böylesi karanlık olur.

Kur’ân bize bu konuyu şöylece açıklıyor:

ثُمَّ قَفَّيْنَا عَلٰٓى اٰثَارِهِمْ بِرُسُلِنَا وَقَفَّيْنَا بِع۪يسَى ابْنِ مَرْيَمَ وَاٰتَيْنَاهُ الْاِنْج۪يلَ وَجَعَلْنَا ف۪ي قُلُوبِ الَّذ۪ينَ اتَّبَعُوهُ رَأْفَةً وَرَحْمَةًۜ وَرَهْبَانِيَّةًۨ ابْتَدَعُوهَا مَا كَتَبْنَاهَا عَلَيْهِمْ اِلَّا ابْتِغَٓاءَ رِضْوَانِ اللّٰهِ فَمَا رَعَوْهَا حَقَّ رِعَايَـتِهَاۚ فَاٰتَيْنَا الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا مِنْهُمْ اَجْرَهُمْۚ وَكَث۪يرٌ مِنْهُمْ فَاسِقُونَ

“ Ve sonra onların ardından, öteki elçilerimizi gönderdik ve zaman içinde arkalarından kendisine İncil verdiğimiz, Meryem oğlu İsa'yı gönderdik, O'na sadık bir şekilde uyanların kalplerine, şefkat ve merhamet yerleştirdik. Uydurdukları ruhbanlığa gelince, onu biz onlara gerekli kılmamıştık. Yalnız Allah'ın rızasını kazanmak için, O'nu kendileri uydurdular. Fakat ona da gereği gibi uymadılar. Biz de onlardan iman edenlere mükafatlarını verdik. Fakat onların da bir çoğu yoldan çıkmışlardı.” (Hadîd 27)

Papalar Eşcinsellerin Nikâhlarını da Takdis Edebilir

Hıristiyanlık Evrensel olan  İslâm’dan sapma batıl bir koldur. İsrail oğullarına gönderilmiş bir peygamber olan Hz.İsa’nın peygamberliği ve tebliği olan İncil’in hükümleri Rabbimiz tarafından yürürlükten kaldırılmıştır.

İslâm’ın son ve tamamlanmış şekli olan Hz.Muhammed’in elçiliğine ve  tebliğ ettiği  Kur’ân’ın ahkâmına  dönülmedikçe bu günkü Papa veya gelecekteki Papalar eşcinsel rahip ve rahibelerin kiliselerde kıyacakları  eşcinsel nikâhları da takdis edebilirler.


Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/papa-konusa-dursun-halal-cinsellikten-cekilmenin-sonu-escinselliktir-8-5878h.html


Back To Top