20 Ekim 2018 Cumartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Patron çıldırdı (mı)?

Türk siyasi tarihinde nadir görünen bir açıklamayla MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel başkanı Sayın  Recep Tayyip Erdoğan'a aday göstermeyerek destek vereceğini açıkladı.
Patron çıldırdı (mı)?
Muhalefet, Bahçeli’nin bu açıklamasına ilginç bir tepki göstererek ‘’Patron çıldırdı’’ifadesini kullandı. Dükkanını kapatmak üzere olan bir tüccarın elinde avucunda ne  varsa kelepir satması şeklinde yapılan açıklamalar, MHP genel başkanı hedef alınarak; MHP tabanına mesaj verip ‘’MHP’nin kapısına kilit vurulmuştur’’dendi.

Eğer iktidar karşısında, sağlam argümanlarla ortak bir muhalefet anlayışı ile, iktidarı uyarıcı ve daha iyi şeyler yapmaya yönelik bir siyaset  ortaya koymazsanız, ilk çatırtı, ayrılık muhalefet partilerinden çıkar. Muhalefetin güçsüz olması, bize göre iktidarında güçsüz, çalışmaz, vurdum duymaz olmasına neden olur.

Oysa kaliteli, düzeyli, proje tabanlı önerilerle dolu bir muhalefet siyaseti, hem muhalefete hemde  ülkemize kazandırır. Maalesef Türkiye'deki çatışmacı, ötekileştirici yaklaşımlar, sadece  siyasi oterite tarafından değil, muhalefet tarafından da, yanlış stratejilerle yapılmaktadır.

Siyasi partilerin kısır çatışmalarının yoğunlaşması, ne kendilerine ne de millete hiç bir fayda  vermemektedir. Geçtiğimiz günlerde 15 Temmuz da darbeye karşı koyan halk ile ilgili çıkartılan KHK, bankaların bir yılda milletten 195 milyar faiz almalarından daha mı önemliydi?Bunun üzerine siyasette ve kamuoyunda yapılan tartışmalar, halkı sistemsel borçlandırarak adeta modern bir kölelik ile esir alan bankalara yol veren siyaset anlayışı ayrıca sorgulanmalıdır.

Yazının devamı için »»


Yunus EKŞİ
http://www.mirathaber.com/patron-cildirdi-mi-14-2895h.html


Back To Top