19 Ocak 2019 Cumartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Peygamberimiz (sav) ile rızık ve zenginlik üzerine bir söyleşi (1)

Değerli okuyucularım;

Bazen ilmî konularda yalnız başıma kaldığımda, sorularıma cevap bulamadığımda üzerinde mütalaa edebileceğim alanında uzman samimî bir dost ararım.
Peygamberimiz (sav) ile rızık ve zenginlik üzerine bir söyleşi (1)
Her nasıl oldu ise bugün içimden ‘Allah’tan ve onun Resulünden daha iyi bilen mi olur?’ diyerek, zihnî dünyamda manevî bir yolculuk yaparak, Allah’ın Resulü, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa(sav) ile “Rızık ve Zenginlik” hakkında bir söyleşi yaptım. Sohbet havasında geçen mülakatımızın içeriğini merak ettiğinizi düşünerek, sizlerle de paylaşmayı uygun gördüm. İşte, Peygamberimiz (sav) ile yaptığım röportaj:

Ben:Ya Resulullah; Selamünaleyküm; ben geldim; Müsaade ederseniz bugün “Rızk ve Zenginlik” üzerine sizlere bazı sorular yöneltmek isterim.

Resulullah:Aleykümselam ve rahmetullah, ya Ali. Ne gibi soruların var? Buyur bakalım.

Ben:Ya Resulullah; Biz ahir zaman Müslümanlarız. Şehir hayatında çok giderlerimiz oluyor. Sürekli olarak gelir elde etmemiz ve olası artı harcamalarımız için mümkün olduğunca tasarruf etmemiz gerekiyor. Buna ne dersiniz?

Resulullah: Ya Ali; “Ahir zamanda insanlara para pul gerekecek. Tâ ki, onunla din ve dünyalarını ayakta tutabilsinler.”[1]

Yazının devamı için »»


Prof. Dr. Ali SEYYAR
http://www.mirathaber.com/peygamberimiz-sav-ile-rizik-ve-zenginlik-uzerine-bir-soylesi-1-14-3949h.htmlBack To Top