17 Ocak 2019 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

'Prens Miteb bin Abdullah, serbest kalmak için 1 milyar dolar ödedi'

Suudi Arabistan'daki yolsuzluk operasyonlarında gözaltına alınan isimlerden biri olan Prens Miteb bin Abdullah'ın serbest kalmak için 1 milyar dolar ödediği belirtiliyor.
'Prens Miteb bin Abdullah, serbest kalmak için 1 milyar dolar ödedi'
Reuters'a konuşan bir Suudi yetkili, Suudi Prens Miteb bin Abdullah'ın serbest bırakılmasıyla ilgili olarak yapılan'kabul edilebilir uzlaşı anlaşması teriminin' 1 milyar dolardan fazla bir rakamı ifade ettiğini belirtti.

"YOLSUZLUK YAPTIĞINI İTİRAF ETTİ"

Suudi yetkili, anlaşmanın içeriğinde yolsuzluk itirafının da yer aldığını söyledi.

NEDNE SUÇLANIYORDU?

Prens Miteb, yolsuzluk, hayali işçi çalıştırmak ve nüfuzunu kullanarak kendi şirketlerine ihale kazandırmakla suçlanıyordu. Bahsi geçen ihalelerini içerisinde 10 milyar dolarlık telsiz anlaşması ve milyar dolarlık çelik yelek anlaşması da vardı. Bir önceki Suudi Arabistan lideri Kral Abdullah'ın oğlu olan 65 yaşındaki Miteb bin Abdullah, daha önce UIusal Muhafızların başındaydı.

Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın gücünü arttırmak için uygulamaya koyduğu düşünülen yolsuzluk operasyonlarında 11 prens, 4 bakan ve birçok eski bakan ile işadamı gözaltına alınmıştı. Prens Muhammed, New York Times'a yaptığı açıklamada gözaltındaki 200 kişiden birçoğuyla anlaşmalara varıldığını söylemişti.


https://www.timeturk.com/prens-miteb-bin-abdullah-serbest-kalmak-icin-1-milyar-dolar-odedi/haber-790137 Time Türk
http://www.mirathaber.com/prens-miteb-bin-abdullah-serbest-kalmak-icin-1-milyar-dolar-odedi-38-2468h.html


Back To Top