16 Ocak 2019 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

1234567»
 • Prof. Dr. Ali SEYYAR
 • Tebessüm Sünnetin Sosyal Tezahürüdür
  30 yıldan beri terapoytik mizah çalışmalarıyla tanınan ünlü gülme uzmanı ve psiko-terapist Alman Dr. Michael Titze, “En Son Gülen: Kendine Güvenmenin Mizahî Sanatı” isimli son kitabında hastalıkların yanında haksızlığa uğramalar, hakaretler ve aşağılanmalar gibi haricî saldırılara karşı mizah ve gülümseme yoluyla nasıl baş edilebileceğinin yol ve yöntemlerini göstermektedir. Kişi, espritüel bir dil ve gülümseme ile savunma maksatlı olarak karşı atağa geçmeden önce kendi şahsiyet ve karakter tipini bilmesi ve ona göre hareket etmesi gerekmektedir.

  16 Ocak 2019 Çarşamba 11:19 Devamını Oku →
 • Madde Bağımlılığına Karşı Koruyucu Sosyal Politika Konseptimiz Var mı?
  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Emine Erdoğan himayelerinde gerçekleşen Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen “Sporla Kal Güvende Kal” projesinin üçüncü buluşmasına katıldı. Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) personeli marifetiyle uyuşturucu kullanımı konusunda yerinde tespitler yaptıklarına işaret eden Aile Bakanı Selçuk, konuşmasını şöyle sürdürdü:Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Emine Erdoğan himayelerinde gerçekleşen Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen “Sporla Kal Güvende Kal” projesinin üçüncü buluşmasına katıldı. Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) personeli marifetiyle uyuşturucu kullanımı konusunda yerinde tespitler yaptıklarına işaret eden Aile Bakanı Selçuk, konuşmasını şöyle sürdürdü:"Uyuşturucu bağımlılığıyla mücadelede tedavi kadar tedavi sonrasında kişinin sosyal hayata uyumunu sağlamak ve yeniden uyuşturucuya başlamasını önlemek de son derece önemli. Bu amaca uygun olarak da Bakanlığımızın 19 ilde açtığı 21 Sosyal Uyum Birimimiz mevcut. Bu birimlerimizde kısa ve uzun süreli tedavilerini tamamlamış 18 yaş ve üstü uyuşturucu bağımlılarından gönüllü olan tüm bireylere gündüzlü olarak hizmet vermekteyiz. Birimlerimizin etkinliğini artırmak için, buralardan faydalanan kişilerin boş vakitlerini geçirebilecekleri, iş ve uğraş terapilerini yapılabilecekleri mekânlar oluşturuyoruz. Yine rehabilitasyon ve uyum süreçlerine bütüncül bir yaklaşım getiren Bağımlılık Tedavisi Hizmet Modelini de (BAHAR) Sağlık Bakanlığımız ile birlikte hayata geçireceğiz. Süreç tamamlanmak üzere. Bu uygulamayı hayata geçirdiğimizde mevcut Sosyal Uyum Birimlerimizin daha etkin ve aktif çalışacaklarına inanıyoruz."

  14 Ocak 2019 Pazartesi 12:56 Devamını Oku →
 • Ölüm Haberine Hazırlıklı Olmanın 4-T Formülü
  Hayatın zorluklarına ve dünyevî musibetlerine dayanmak bazen o kadar güç oluyor ki, eğer Allah (c.c.) ve O’nun gönülleri ferahlatan rızası olmasaydı insanın, menfî hadiselerin karşısında boğulmaması kaçınılmaz olurdu. Eğer Kuran’ın nurundan gelen teselli edici manevî teskinler olmasaydı birçok inançlı insanın dahî zorlukların karşısında dayanması fevkalade güç olurdu.

  10 Ocak 2019 Perşembe 11:41 Devamını Oku →
 • “KEŞKE”Lİ İFADELER NE ZAMAN HAYRA DÖNÜŞÜR?
  EROL GÖKA: ‘KEŞKE’ BÜTÜN TERAPİSTLERİ YERİNDEN FIRLATIRHer hafta Cuma akşamları saat 23.00’de TRT-Haber’de yayınlanan “İnsanlık Hâli” 29.12.2018 tarihli programda “Zaman” mevzusu müzakere edildi. Seval Çöpür moderatörlüğünde psikiyatrist Prof. Dr. M. Kemal Sayar ve Prof. Dr. Erol Göka arasında “Keşke”li ifadelerin mahzurları üzerine de ilginç bir diyalog geçti. O bölümü burada aynen veriyoruz:Kemal Sayar: ‘Keşke’ demeyelim. ‘Keşke’ şunu (daha iyi) yapsaydık. ‘Keşke’ çocuğumuzun yüzüne daha fazla baksaydık. Babamızla daha fazla vakit geçirseydik. ‘Keşke’ şu sınavıma daha fazla hazırlansaydık, demeyelim.  O anın hakkını verelim.Erol Göka: ‘Keşke’ demek günahtır diyeceğim ama dilim varmıyor. ‘Keşke’ dememek lazım sahiden. ‘Keşke’, bütün terapistleri yerinden fırlatır.Kemal Sayar: ‘Keşke’ yerine ‘bundan sonra bunu yapacağım’ lafını koyalım.

  02 Ocak 2019 Çarşamba 10:12 Devamını Oku →
 • BİR FOTOĞRAF SİYASETİN NE DEREKELERE DÜŞTÜĞÜNÜN BİR GÖSTERGESİDİR
  MİLLETVEKİLİ KENAN SOFUOĞLU'NU SAVUNAN DANIŞMAN GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

  31 Aralık 2018 Pazartesi 14:15 Devamını Oku →
 • BAHÇELİ’NİN MAĞDURİYET TESPİTİ HÜKÜMETİ HAREKETE GEÇİRMELİDİR
  DEVLET BAHÇELİ: 15 TEMMUZ DARBESİNDEN SONRA MAĞDUR OLMUŞ İNSANLARI ÜZMEMELİYİZMHP Genel Başkanı ve Cumhur İttifakının ortağı Devlet Bahçeli, medya organlarının Ankara temsilcileri ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Bahçeli'nin açıklamaları arasında en dikkat çekici noktalardan biri de, 15 Temmuz darbesi ile ilişkisi olmayan sivil vatandaşların mağduriyetlerine yönelik çarpıcı ifadeleriydi. Bu bağlamda Anadolu Ajansı temsilcisinin sorusu üzerine Bahçeli, şu tespitlerde bulundu:"… FETÖ'nün 8. ayağı olarak ses yok. Bunun üzerine gidilmesi lazım. Okullarda, yurtlarda, bankadan efendim kredi çekmiş, havale göndermişler. Türkiye’yi başlangıçtan beri meşgul edenler, haddizatında FETÖ’nün kalıntıları olduğu bugün benim kanaatim olarak ortadadır. Böyle şey olmaması lazım. O zaman nasıl olacaktı? Suyu gözünden içmek lazım. Bunun için de Yurtta Sulh Konseyi'nden yakalamak lazım. Yurtta Sulh Konseyi kimdir? Sivil kanadı ne kadardır? Bürokratı ne kadardır? Oradan aşağı doğru, üzüm salkımı gibi inmek lazım. Yoksa bir öğrenci bilmem ne bankasından kredi almış veya babası askerdeyken oğluna harçlık göndermiş. Oradan başladığın takdirde Yurtta Sulh Konseyi'ni telaffuz eden dahî yok….15 Temmuz darbesinden sonra mağdur olmuş insanları üzmemeliyiz…”

  28 Aralık 2018 Cuma 12:43 Devamını Oku →
 • GAZİ’NİN LATİFE HANIM İLE EVLİLİĞİ
  “KİNG OF THE MOUNTAİN” KİTABININ BİR TAHLİLİ

  26 Aralık 2018 Çarşamba 14:24 Devamını Oku →
 • MACRON, ÇAD’DAKİ ASKERLERİNİ UNUTMADI
  ÇAD HALEN FRANSIZ EMPERYALİZMİNİN KISKACI ALTINDADIR

  26 Aralık 2018 Çarşamba 14:22 Devamını Oku →
 • MI6 ŞEFİ: DÜŞMANLARIMIZIN DAVRANIŞLARINI DEĞİŞTİREBİLECEK ADIMLARI ATMAK MECBURİYETİNDEYİZ
  Davranış değişikliği aydınlarımızın zihniyetini ablukaya almakla başlarBüyük Britanya İstihbarat Teşkilatı (Secret Intelligence Service/SIS) bir diğer adıyla MI6’nın Başkanı Alex (William) Younger, mezun olduğu İskoçya’nın en eski üniversitesi (1413) St Andrews’da 3 Aralık 2018 tarihinde öğrencilere bir konferans verdi.

  25 Aralık 2018 Salı 12:59 Devamını Oku →
Back To Top