16 Ocak 2019 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

12»
 • Prof. Dr. Mehmet Emin AY
 • Peygamberimizin (sav) gençlerle iletişimi
  Başlık bize üç anahtar kelime veriyor: Peygamberimiz (sav). Gençler ve iletişim. Her biri bir değil onlarca makale yazılacak derinlikte. Ama biz bu yazıda başlıkta ifade edildiği üzere Son Nebi Hz. Muhammed Mustafa'nın (sav) çağında yaşayan gençlerle iletişiminde dikkat çeken tarafları ele almaya çalışacağız. Zira hayatı güzelliklerle dolu Efendimizden bu manada da çok şeyler öğrenebileceğimizi söyleyebiliriz.

  29 Kasım 2018 Perşembe 10:23 Devamını Oku →
 • İnternet: Alabilene, büyük ibret!..
  “İbret bunun neresinde?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Bir değil, pek çok ibretler var aslında internet denilen uçsuz bucaksız âlemde… Ama ibretle bakmasını bilene!.. Yazının devamını okuduğunuzda sanırım bana hak vereceksiniz.

  01 Ekim 2018 Pazartesi 10:08 Devamını Oku →
 • Ekonomik krizlerde Kur’an’ın reçetesi nedir?
  Değerli okuyucum.Dünkü yazımızda bir mümin olarak Allah'a olan imanımızın, O'na olan sarsılmaz inancımızın her şeyden önemli olduğunu ifade etmiş; tüm zamanlara hitap eden Kur'an-ı Kerim'e sarılmak gerektiğini vurgulamıştık. Çünkü Kur'an, mümine "zor" zamanlarında yol gösteren kılavuz; karanlıklarını aydınlatan bir "nur"dur.

  16 Ağustos 2018 Perşembe 11:28 Devamını Oku →
 • Yaldızlı sözlerle gıdalarımızı ve nesillerimizi ifsad edenler kimlerdir?
  Bakara Suresinde buyruluyor ki:"İnsanlar içinde öyleleri vardır ki, dünya hayatına dair sözleri senin ilgini çeker, hoşuna gider. O aynı zamanda sözlerine Allah'ı da şahit tutar. Halbuki o, düşmanların en azılısıdır. İşte böyleleri, idareyi ele geçirince yeryüzünde bozgunculuk çıkarmak, ekinleri ve nesilleri bozmak için çalışır durur. Oysa Allah fesad çıkaranları asla sevmez." (Bakara, 204-205)

  31 Temmuz 2018 Salı 11:03 Devamını Oku →
 • Mi’râc’ın müminlere hediyesi: Namaz…
  Değerli okuyucum.

  16 Nisan 2018 Pazartesi 16:51 Devamını Oku →
 • “Zamana andolsun ki, insanoğlu kesin bir hüsran içindedir”
  Bir yılı daha geride bıraktığımızda ömür sermayemizden koca bir 365 gün kaybetmişiz demektir. Eğer bu 365 günlük zaman, gereği gibi değerlendirilmişse ömür sermayesi ebedi kazanca dönüşen bir süreç olmuş demektir. Aksi ise, kaybın tâ kendisi…

  03 Ocak 2018 Çarşamba 11:13 Devamını Oku →
 • “İman varsa imkân da vardır…”
  Değerli okuyucum.Dün İstanbul, tarihi bir gün yaşadı. Dönem Başkanı sıfatıyla İslam İşbirliği Teşkilatı'nı (İİT) olağanüstü toplantıya çağırdı Türkiye… Bu çağrıyı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı öncesi süreçte birçok ülke lideri yanında Papa gibi dini otoritelerle de telefon görüşmesi yaptı; Kudüs ile ilgili alınan haksız kararı muhataplarına anlatarak kamuoyu oluşturmaya çalıştı. Denilebilir ki, uluslararası ilişkiler bağlamında elinden gelen her şeyi yaptığı gibi hemen her gün konuşmalarında bu konuya değindi ve yapılan haksızlığa dikkat çekti.

  15 Aralık 2017 Cuma 10:38 Devamını Oku →
 • Âlemlere rahmet: Hz. Muhammed (sav)
  İslâm âlemi olarak bir Mevlid Kandili'ni daha ihya ettik. Özellikle ülkemizde camilerin bu gece dolup taştığına; Peygamber Sevgisi'nin bütün canlılığıyla toplumda yaşadığına; Ona olan engin muhabbetin geçen zamana rağmen artarak devam ettiğine bir kez daha şahit olduk. Bu güzel ve olumlu; bu takdire şâyân ve sevindirici gelişmeler yanında, geçen Cuma günü Mısır'da yaşanan katliâmın geride bıraktığı hüznün yasını tutuyor İslam âlemi aynı zamanda… Cuma namazı için bir araya gelen, her biri Kâbetullah'ın şubelerinden biri olarak kabul edilen camilerden birinde Cuma namazı için bir araya gelen Müslümanları, bombalarla kurşunlarla katletti, insaftan; şefkat ve merhametten yoksun zâlim ve câniler…

  01 Aralık 2017 Cuma 14:10 Devamını Oku →
 • İlk Müslüman çarşısı
  ​HİCRETTEN SONRA YAPILANLAR

  04 Ekim 2017 Çarşamba 10:10 Devamını Oku →
Back To Top