20 Ekim 2018 Cumartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Sanal krediye reel teminat sonucu 11 ayda 1.2 milyon kişiye haciz


İktidar bu sömürüyü mü göremiyor mu?

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’ne göre, geçen yılın 11 ayında bireysel kredi ya da kredi kartı borcundan dolayı 1.2 milyon kişi mahkemelik oldu.
Sanal krediye reel teminat sonucu 11 ayda 1.2 milyon kişiye hacizSanal krediye reel teminat sonucu 11 ayda 1.2 milyon kişiye haciz

İktidar bu sömürüyü mü göremiyor mu?

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi'nin Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Kasım 2017 Raporu’na göre; bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe girenlerin sayısı, Ocak-Kasım aylarını kapsayan 11 aylık sürede, 820 bin kişi oldu.

Buna karşılık, bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe alınan kişi sayısı ise aynı dönemde yüzde 3.4 artarak 690 bin kişi oldu.

BDDK’nın Eylül 2017 tarihli yayınlamış olduğu raporda; tüketici kredilerinin toplam 474 milyar olduğu açıklandı. Her defasında altını çiziyoruz, bu para reel basılı para olarak verilmedi, var say ki verdim mantığı ile havadan bankanın dijital ortamda rakamlarla yazılarak verdiği kredilerdir. Ama teminatlar ve hacizler gerçektir.

Bankaları verdiği bunca krediyle, sanalı veriyor, gerçeği alıyor. Zamanı gelince de hacizi çakıyor.

Okuyucularımız şunu anlasın artık, cari bankacılık sistemi parayı dilediği gibi yaratarak kredi verebiliyor. Verildiği söylenilen rakamlar zaten bileşik banka sistemi içinde dolandığı için, ha sizin hesabınızda yazılmış olsun ha başka birinin banka için fark etmez. Sanal verilen krediye reel teminat isteniyor. Nasılsa hükumet mevcut bankacılık sistemini ayakta tutmak zorunda, bankalarda dilediği gibi yoktan parayı dijital olarak var edip insanları borçlandırıyorlar. Çünkü para bankalardan başkası tarafından piyasaya sürülemiyor.

Bu söylediklerimizi yalanlayacak tek bir banka yoktur. Bankacılık sisteminin devlet bütçesi ve halkın cebine nasıl bir hortum takarak sömürdüğünü biliyoruz. Bunun yalan olduğunu düşünen, iddia eden her banka temsilcisiyle istediği televizyonda tartışmaya hazırız.

Bu tartışmaya gelebileceklerini hiç bir zaman zannetmiyorum, ancak para ile yazdırdıkları birilerini de halkın önünde bu konuyu konuşmak için tartışmaya hazırız. Cesaretleri varsa hodri meydan...

Bu veriler ile, kredi kartı ve bireysel kredi nedeniyle takibe düşen bireylere toplam 1 milyon 510 bin kez işlem yapıldı.

TBB Risk Merkezi, bireysel kredi ve bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişiler bir kez sayılarak hesapladığı için, bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı Ocak – Kasım döneminde, 1 milyon 206 bin kişi oldu. TBB Risk Merkezi tarafından yayımlanmakta olan bu bilgiler, yasal takibe düşmüş borç adetlerini değil, hakkında yasal takip başlatılan borçlu kişi sayısını göstermektedir" denildi.

Bankanın işlevleri yeniden düzenlenmelidir. Aksi taktirde Türkiye’de ABD de gerçekleşen 1929 kriz nedeni yakındır.

Selam ve dua ile...


http://www.mirathaber.com/sanal-krediye-reel-teminat-sonucu-11-ayda-12-milyon-kisiye-haciz-iktidar-bu-somuruyu-mu-goremiyor-mu-3-2889h.html


Back To Top