21 Mart 2018 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

12»
 • Şerif Ali MİNAZ
 • Namazlarımızda yadettiğimiz o peygamber?
  Biz Müslümanlar, namazlarımızın son oturuşunda “Salli- barik dualarını okuruz. “Allahım! İbrahim (a.s)e ve âline salât eylediğin gibi, Muhammedimize ve âline de salat eyle!” diye dua ederiz. Rabbimizin huzurunda O güzel elçiyi hatırlarız.

  06 Şubat 2018 Salı 10:38 Devamını Oku →
 • Nedir bu çektiklerimiz şu çakma şerif ve efendilerden?
  Çakma şerif, seyyid, efendi ve mehdilere dikkat!

  21 Ocak 2018 Pazar 07:00 Devamını Oku →
 • Bir densizin ithamı ve şanlı paşamız
  Bir kukla ve Bir Tweet Adını anmaktan imtina ettiğim, densiz ve şuursuz bir B.A.E. Dışişleri Bakanının tweeti, ne yazık ki, geçtiğimiz günlerde gündem oluşturmuştu.Bu adam bir tweet atmış ve bu tweet ile Medine Müdaafası kahramanı olan Fahreddin Türkkan Paşamızı'hırsız'lıkla suçlamış.1916’da Medine-i Münevvere halkının haklarına tecavüz ettiğini, onların mallarını çaldığını, Şam'dan İstanbul'a'Seferberlik' ilan ederek, Medine'deki el yazması eserleri çaldığını iddia etmişti.

  02 Ocak 2018 Salı 11:35 Devamını Oku →
 • Orada bir apartman ve içinde Âkif vardı
  O APARTMANİstanbul’da, İstanbullu olmayanların da tanıdığı veya duyduğu bir İstiklâl caddesi vardır ve orada bir de Mısır Apartmanı. Bu apartman, 1910 yılından bu yana nelere şahit olmamıştır ki?

  31 Aralık 2017 Pazar 07:43 Devamını Oku →
 • Dil de dilber de güzel olsun
  Müzakereci Polislerimiz

  02 Aralık 2017 Cumartesi 11:58 Devamını Oku →
 • Dilde dilber de güzel olsun
  Müzakereci Polislerimiz Kıymetli okuyucu, soru ile biten bir atasözümüz vardır, değil mi? “Dil mi güzel, dilber mi?” Biz istiyoruz ki, diller de güzel olsun, dilber de. Adı üstünde dilber, yani insan,  zaten güzeldir. Çünkü onu Yaratan, en güzel bir kıvamda yaratmıştır. 

  30 Kasım 2017 Perşembe 13:13 Devamını Oku →
 • Şeyh Abdullah’ın oğlu kim
  Bay KİM, Kimdir?Değerli okuyucu, bir önceki yazımızda sözünü ettiğimiz sözde Şeyh Abdullah’ın bir oğlu vardı. Onun da adı KİM PHİLBY idi. Bu yazımızda da ondan bahsetmek istiyorum.

  03 Kasım 2017 Cuma 15:08 Devamını Oku →
 • Şeyh Abdullah
  Bu gün olduğu gibi dün de, Ortadoğu’da kardeş kavgası, kan, kin ve intikam vardı.

  17 Ekim 2017 Salı 11:29 Devamını Oku →
 • Dine mi moderniteye mi kulak verelim?
  Ömer Hayyam Demiş kiZaman, 2015 yılının Aralık ayı. Haftanın güneşli ve ılık bir gününde “Bir Bilen Dost’umla yine mütevazı bir çay Bahçesine oturduk. İstanbul boğazının öbür yakasındaki gökdelenleri karşımıza alarak, onları da konu edinen mutad sohbetimizi yaptık.

  09 Ekim 2017 Pazartesi 15:16 Devamını Oku →
 • Dine mi moderniteye mi kulak verelim?
  Din bize cemaat olunuz, medeni yani şehirli olunuz diyor. Onun içindir ki, Şehirlerin anası Ümmül Kura’da yani Mekke’de dünyaya gelen Allah Resûlü, Yesrib’e hicret ettiğinde oranın adını MEDİNE (şehir) diye adlandırdı. 

  06 Ekim 2017 Cuma 11:44 Devamını Oku →
Back To Top