22 Ocak 2019 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

12345»
 • Şeyma Demircan NAMAZCI
 • İYİ ANNE KİMDİR?
  Kuran ‘ı Kerimin birçok ayetinde annelik övülmüş, insanda anneye hürmetle yükümlü kılınmıştır.

  26 Eylül 2018 Çarşamba 08:18 Devamını Oku →
 • KİMLERE ÇOCUK YETİŞTİRİYORUZ?
  Hadis –i şeriflerde kabulünün olacağı müjdelenen dualar vardır ki bunlardan bir tanesi de anne-babanın evladına ettiği duadır. Çünkü ebeveyn olmak kutsal bir vazifedir. Bunu kutsallaştıranda elbette ki kolay olmayışıdır.

  20 Temmuz 2018 Cuma 10:24 Devamını Oku →
 • BENİM ADIM NE?
  Evlat sahibi olmak Allah'ın insanlara sunduğu çok güzel bir emanettir şüphesiz.

  04 Temmuz 2018 Çarşamba 10:28 Devamını Oku →
 • ABLA SENİ ÖPSÜN, AMCA SENİ ÖPSÜN
  Çocuklar ebeveyninin gözbebeği, narin, hassas el üstünde tutularak büyütülen varlıklardır.

  02 Temmuz 2018 Pazartesi 13:39 Devamını Oku →
 • Tüketen çocuklar
  Müslüman ebeveynlerin isteği ve duası ailesine, vatanına, milletine, dinine faydalı, İnsanların ve Yaratıcının razı olduğu Müslüman bireyler yetiştirebilmektir.

  25 Mayıs 2018 Cuma 10:56 Devamını Oku →
 • Kutlu örnek peygamberimiz
  Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz Avrupa gezisinde farklı kültürlerden insanları ve çocuklarını gözlemleme fırsatımız oldu. Havaların güzel olmasının şansıyla parklar, sokaklar bebek arabalarıyla ve çocuklarıyla oynayan ebeveynle doluydu. Avrupalı çocuklar ile ilgili paylaşmak istediğim gözlemlerime kiliselerden başlamak istedim.

  25 Nisan 2018 Çarşamba 08:22 Devamını Oku →
 • Sen de ona vur
  Şiddet, yetişkinlerde olduğu kadar çocuklarda da varlığını gösteren bir eylem ne yazık ki. Özellikle enerjilerin yükseldiği bahar aylarında parklarda ve okullarda kavga sesleri daha fazla yükselmeye başlar. Ebeveynleri ve öğretmenleri çoğu zaman çaresiz bırakan bu durum neden ortaya çıkar?

  29 Mart 2018 Perşembe 11:38 Devamını Oku →
 • Ağlayan çocuklar
  Ağlamak canlıya özgü duygusal bir eylem olmakla birlikte bebeklik döneminde çok daha fazlayken çocukluk ve yetişkin döneminde azalır. Ancak bazı çocukların yaşıtlarına kıyasla çok daha fazla ağladığı bir gerçektir. Alışveriş merkezlerinde, aile toplantılarında hatta yolculuk esnasında fazlaca ağlayan çocukların sesi bir çok insanın kâbusu da olabilir. Peki bebekler ve çocuklar neden ağlar?

  23 Mart 2018 Cuma 10:45 Devamını Oku →
 • Büyütülmeyen çocuklar
  “Sen yapamazsın” ebeveynlerin sık kullandığı, çocuklar yetişkin olduktan sonra dahi kullanmaya devam ettikleri cümlelerden biridir. Bu cümle bazen “küçük olduğun için bunu başarmaya gücün yetmez “ bazen de “sana anlatmaya harcayacağım zamanda kendim yaparım” cümleleri yerine kullanılır aslında. Peki çocuklar için çok duydukları bu cümle ne ifade eder? Nasıl bir mesaj içerir?

  09 Şubat 2018 Cuma 10:28 Devamını Oku →
 • Cumamız kutlu olsun
  Kutlamalar ve eğlenceler çocukların çok sevdiği etkinliklerdir. Her gün yenen bir tatlıyı kendimize özgü özel bir yöntemle  masaya getirmek, birkaç balon ile odayı renklendirmek bu kutlamalar için yeterli hazırlıklardır aslında. Ama bu ufak hazırlıklar çocuğun dünyasında günlerce heyecan yapmasına ve çok mutlu olmasına sebep olur. Doğum günü henüz kutlanmış çocuğun “yarın yine doğum günümü kutlayalım “ isteği hemen hemen tüm ebeveynlerin karşılaştığı bir durumdur.* Peki nedir bu ufak kutlamaları çocuklar için bu kadar özel yapan?

  26 Ocak 2018 Cuma 12:35 Devamını Oku →
Back To Top