22 Mayıs 2018 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

12»
 • Süleyman DİLMEN
 • Hastane anılarım 3
  YASİN KARDEŞİM VE AÇIK HAVA SOHBETİÜzerine duvar düştüğü için kollarını ve bacaklarını kullanamayan ve yanında anne ve babası refakatçi olarak kalan tekerlekli sandalyeli imam hatip mezunu Yasin kardeşimiz ilk tanıştığımızda kartela okumak istememiş –belki ücretli olduğunu düşünmüş olabilir- ancak herhangi bir ücret talep etmediğimi ve Kurandaki mesajların onlara manevi destek olacağını söylemem üzerine başta annesinin okuyacağını söylemiş sonra annesiyle birlikte her gün okuyor ve fizik tedavi ünitelerinde her sabah yenileriyle değiştirmeye başlamıştı tedavide buluştuğumuzda.

  12 Mayıs 2018 Cumartesi 10:20Devamını Oku →
 • Hastane anılarım 2
  HASTANEYE ATANAN GÖREVLİ İMAMTaburcu olmamıza bir hafta kala hastaneye yeni atanan gür sesli görevini seve seve yapmaya çalışan genç imam namaz kıldırdı. Yanına giderek tanıştım ve yaptığım derslerden bahsettim, kendisine devam etmesi konusunda ricada bulundum. O da siz devam edin biz de sizin ilminizden istifade edelim dedi. Sağ olsun memnun kaldığını ve derslere devam edebileceğimi söyledi. Bu ilgisi beni memnun etmişti. O günlerde hastaların ve hastane görevlilerin çoğuyla tanışmış, onlara kitap ve kartela yetiştiremez olmuştum. Doktordan ihtiyaç izni alarak şehir merkezinde bulunan müftülüğün kitapevine gittim ve kitaplar aldım ve çok şükür emanet bilinciyle daha fazla dolaşmasını sağladım.

  03 Mayıs 2018 Perşembe 10:39Devamını Oku →
 • Hastane anılarım 1
  Kütahya’da hastanede kaldığım 15 gün içinde birçok kayda değer hatıram oldu. Bu hastanede çok şey öğrendim ve öğretmeye azmettim çok şükür.

  19 Nisan 2018 Perşembe 10:34Devamını Oku →
 • Okumak üzerine 2
  Bunun üzerine bir örnek düşünelim:Bir doktor bir hastasına bir reçete yazıp ilaçları kullanmasını istiyor.

  06 Nisan 2018 Cuma 09:56Devamını Oku →
 • Okumak üzerine 1
  Çok merhametli ve en iyi koruyucu Allah adına

  26 Mart 2018 Pazartesi 10:50Devamını Oku →
 • Hayat kitabımız Kur’an üzerine 2
   “ Beri yandan, er geç Bizim karşımıza çıkacaklarına inanmayıp kendilerini bu dünya hayatıyla hoşnut kılmaya çalışanlara, onun ötesini gözetmeyenlere ve (böylece) Bizim ayetlerimizi umursamayanlara (onlardan gafil/habersiz olanlara) gelince: yapa geldikleri (bütün o kötülüklerden) ötürü onların varacağı yer ateştir.” (YUNUS, 7-8)

  14 Mart 2018 Çarşamba 12:27Devamını Oku →
 • Hayat kitabımız kur'ân üzerine 1
  " Andolsun ki biz, Kur'an'ı anlaşılması; üzerinde düşünülmesi için kolaylaştırmışızdır.O halde bir düşünen (ibret alan) var mı?" (54/Kamer, 17)

  08 Mart 2018 Perşembe 11:05Devamını Oku →
 • Çocuklar hafta sonlarına nasıl değer katabilir?
  Sevgili çocuklar bugün anneniz ve babanızın yükünü hafifletecek bir şeyler yapmak için iyi bir fırsat olabilir.  Neler yapabileceğinizi size bırakıyorum. Ama ipucu verdim onların yükünü onları mutlu edecek kadar hafifletmek... Anne ve babanız en değerli hazinelerinizdir değil mi?

  24 Şubat 2018 Cumartesi 02:42Devamını Oku →
 • İslami davetin yöntemi 2
  Kur’an’daki Tebliğ Metodları1. Öncelik MetoduBu metod iki bakımdan değerlendirilebilir:·  Konu Bakımından

  18 Şubat 2018 Pazar 06:06Devamını Oku →
 • İslâmi davetin yöntemi 2
  1.      Öncelik MetoduBu metod iki bakımdan değerlendirilebilir:

  12 Şubat 2018 Pazartesi 13:57Devamını Oku →
Back To Top