11 Aralık 2018 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Suudi Amerika yine şaşırtmadı

İslam âlemi, bu sene yine aynı günde Ramazan'a başlayamadı. "Mekke ve Medine bizim yönetimimizde, dinî günlerin başlangıcını ilan etmek bize aittir" havasıyla hâlâ teknolojik ve ilmî gelişmeyi İslam'a hizmet ettirmekten aciz kalan Suud uleması, gökyüzünde hilal aramaktalar. "İsraille savaşmak caiz değildir" diye fetva veren sözüm ona "âlimler (!) heyeti başkanı"nın idaresi altında olan ulema sürüsünden başka türlü karar beklemek, eşyanın tabiatına aykırı olurdu. Burnunun dibindeki Filistin'i görüp de gerekli tepki ve girişimde bulunmaktan aciz ve korkak, Amerika'nın peyki durumundaki adamlar, tâ uzaklarda/gökyüzünde hilal aramaktalar. Güler misin, ağlar mısın?
Suudi Amerika yine şaşırtmadı
Aynı günde oruca başlamakta ve aynı günde bayram etmekte birlik oluşturamayan İslam âleminin, küfrün zulmüne karşı bir araya gelmelerini beklemek, ham hayal gibi geliyor. Emperyalizmin uşaklığını yapan kukla liderler, yerle yeksan olup yerine, halkıyla bütünleşen milli liderlergeçene kadar, İslam birliğini sadece hayal edeceğiz demektir.

Suud, Ramazan’ın 17 Mayıs Perşembe günü başlanacağını, iki şahidin, gözetleme sonucu, hilalin gökyüzünde görülmediğinin şahadetiyle “yüksek (!) mahkeme”; “Öyleyse Ramazan yarın değil Perşembe günüdür” buyurmuşlar. Ağabey Suudi Amerika bu kararı alır da, onun uydu devletçikleri durur mu? Ardından Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Bahreyn, Ürdün, Sudan, Lübnan, Irak gibi, bilgide ve İslam’ı asrın idrakine sunmada geri kalmış Arap liginin ufaklıkları da ağabeylerini takip etmişlerdir. Pensilvanya’daki Fetö’nün teröristbaşı da, müntesiplerini oruca Araplarla başlatmış. 15 Mayıs gecesi, Amerika’da Fetöcü damadını ziyarete giden bir arkadaşım, “Hocam, burada Fetö’nün adamları Türkiye’den bir gün sonra oruca başlıyor, ben ne yapayım? Onlara mı, Türkiye’ye mi uyayım” diye sormak için aramıştı da ondan öğrendim.

Astronomi ilminin milimetrik hesaplarla gök cisimlerinin hareketlerini ve dünyadan görünme zaman ve yerlerini tespit ettiği bir dünyada, bu konudaki fıkhî bilgileri güncelleme yerine, geçmişi aynen taklit eden bir ilkel ülke, müslümanların birlikte aynı heyecanı ve mutluluğu yaşamalarına engel olmaktadır.

Rasulullah (sav), hilalin tespiti ile ilgili şöyle buyurur: “Biz ümmi bir topluluğuz, yazma ve hesap bilmeyiz, ay şöyle şöyledir... Yani bazen yirmi dokuz, bazen de otuzdur.” (Buhari, Savm, 13)

Yazının devamı için »»


Musab SEYİTHAN
http://www.mirathaber.com/suudi-amerika-yine-sasirtmadi-1-4218h.html


Back To Top