20 Kasım 2018 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Suudi Prens kadınlara spor iznini savundu: Peygamberimiz eşiyle yarışırdı

Amerikan Time dergisine kapak olan Suudi Veliaht Prens Selman, 'Eğer birisi çıkıp da kadınlar spor müsabakalarına katılamaz derse ona Peygamberimizi hatırlatırım. Hazreti Muhammed eşiyle (Hazreti Ayşe) yarışırdı. Eğer birisi çıkıp kadınlar iş dünyasına atılamaz derse, ona da Hazreti Muhammed’in iş kadını olan eşini (Hazreti Hatice) hatırlatırım' dedi.
Suudi Prens kadınlara spor iznini savundu: Peygamberimiz eşiyle yarışırdı
Suudi Arabistan'ı değiştiren Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Amerikan Time dergisine kapak oldu.

Prens Selman, ABD ziyareti kapsamında Time dergisine verdiği röportajda, ülkesinde cinsiyet eşitliği alanında attığı adımlardan bahsederken, bir kez daha Hazreti Muhammed'in eşlerini örnek gösterdi.

Kadınların toplumsal hayata daha fazla katılmasının muhafazakarların tepkisini çektiğini hatırlatan Prens, "Eğer birisi çıkıp da kadınlar spor müsabakalarına katılamaz derse ona Peygamberimizi hatırlatırım. Hazreti Muhammed eşiyle (Hazreti Ayşe) yarışırdı. Eğer birisi çıkıp kadınlar iş dünyasına atılamaz derse, ona da Hazreti Muhammed'in iş kadını olan eşini (Hazreti Hatice) hatırlatırım" diye konuştu.

"EĞER BARIŞ SAĞLANIRSA..."

Veliaht Prens Selman, İsrail ile olası yakınlaşma için Filistin barışının ön şart olduğunu yineledi. Selman, "Eğer barış sağlanırsa elbette bir gün bizim de İsrail ile iyi ve normal ilişkilerimiz olacaktır" dedi.http://www.mirathaber.com/suudi-prens-kadinlara-spor-iznini-savundu-peygamberimiz-esiyle-yarisirdi-38-3766h.html


Back To Top