13 Aralık 2018 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Tebük seferi stratejisinin Kudüs izdüşümü

ABD'nin büyük elçiliğini Kudüs'e taşıyarak bölgede sürdürmek istediği planları
Tebük seferi stratejisinin Kudüs izdüşümü
ABD büyük elçiliğini Kudüs'e taşıyarak, Mezopotamya ve Ön Asya da yapmak istediği işgaller için ayrı bir kıvılcım başlattı. ABD'nin bu savaş öncesi strateji sürecini, daha önce yahudi damadı olan Trump açıklamıştı.

Bu stratejinin Ramazan öncesi hemen başlatılması, ve bu süreçte şimdiki rakam olarak 37 Filistinli'nin öldürülmesi, binlerce yaralının olması, yapılmak istenilen projenin kararlılığını gösteriyor. Türkiye'nin öncülüğünde 120 yakın devlet tarafından daha önce BM'de tepki gösterilen ve kabul edilemez açıklaması yapılan ABD'nin aldığı Kudüs kararı; çatışmaları en üst düzeye çıkararak, Filistinli insanların katledilmesine kadar gidiyor. Bunun elbette duracağı bir yer vardır. Ancak bu iki ileri bir geri şeklinde olacaktır.

Bölgede sürekli kanı akan Müslümanlarıdır. Kanı akıtanda emperyal hedefleri olan silah gücünü elinde tutan batıdır. Batının bu stratejisini, adım adım gerçekleştirdiği programlar olup, görünen bu olumsuz sonuçları asıl ayakta tutan unsurlardır. Anlayacağınız çok yönlü alt yapısı beslenmiş bir programdır.

Oynanan oyunların çokluğu ve buna yön veren stratejilerin ana stratejilerine hizmet edecek şekilde sürekli işletilmesi, onlar için son derece önemlidir.

Yazının devamı için »»


Yunus EKŞİ
http://www.mirathaber.com/tebuk-seferi-stratejisinin-kudus-izdusumu-1-4190h.html


Back To Top