19 Ocak 2019 Cumartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Tüketen çocuklar

Müslüman ebeveynlerin isteği ve duası ailesine, vatanına, milletine, dinine faydalı, İnsanların ve Yaratıcının razı olduğu Müslüman bireyler yetiştirebilmektir.
Tüketen çocuklar
Müslüman ise Allah 'ın sevdiği, razı olduğu vasıflarla süslü insandır şüphesiz. Bu vasıflar da Kurân-ı Kerîm'de açıkça insanlara bildirilmiştir. Ancak günümüz çocuklarını yetiştirirken göz ardı edinilen bir özellik var ki biz bunun çocukların karakterindeki olumsuz etkilerini görüyor ve geleceğin yetişkinleri ve dünyası için endişeleniyoruz. Peki nedir Rabbimizin Razı olmadığı halde bu kadar göz ardı edinilen vasıf.

İnsan zekası artan vericilerin de etkisiyle sürekli gelişiyor. Bunu en çok çalıştığımız çocuk yaş gruplarının algı artışlarında gözlemliyoruz. Ne var ki artan eğitim verileri, ilerleyen becerilere rağmen her sene biraz daha geri giden bir özellik var ki o da üretim becerisi. Çocuklar yeni bir şey üretmiyor ve hayal kur(a)muyor. Yeni yüzyıl çocukları tüketim çocukları olmuş durumda. Bunun nedeni ise Rabbimizin razı olmadığı vasıf olan israf.

Yazının devamı için »»


Şeyma Demircan NAMAZCI
http://www.mirathaber.com/tuketen-cocuklar-6-4293h.html


Back To Top