19 Eylül 2018 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Tüm belediye başkanları istifa

Akparti siyasette her zaman kendine has, Sayın Cumhurbaşkanının şahsına münhasır politikalarla seçmenin dikkatini çekerek ve ilgisini cezbederek bugünlere kadar gelmiştir.
Tüm belediye başkanları istifa
Sayın Cumhurbaşkanı ekip çalışmasından ziyade kişisel becerisiyle seçmenin %52 sinin oyunu alacak beceriyi gösterebilmiştir siyasi yaşamında. Bugüne kadar Akparti de siyaset yapanların çoğunluğu bu başarının sermayesine katkı sağlayacağı yerde makam mevki elde etmek için Erdoğan sermayesinden tüketmişlerdir.

En son sistem değişikliği ile ilgili referandum başarısında ki oy oranının düşüklüğü; önümüzde ki yerel seçim ve başkanlık seçimlerinin başarısızlıkla sonuçlanabileceği sinyali olarak algılanmıştır. 15 Temmuz gibi halk devriminin yaşandığı bir süreçte ve ayrıca devlet imkanlarının seferber edildiği seçim çalışmalarında meydanlarda ki doluluğun seçim sandığına beklenilenin çok altında yansıması bu algıyı güçlendirmiştir.

Moral bozucu bu başarının istenilen seviyelerde olmamasının nedeninin sadece parti teşkilatlarından kaynaklanmadığının asıl kaynağın halkla bire dir yirmidört saat yüz yüze olması gereken yerel yönetimlerden kaynaklandığı anlaşılmıştır. Bu sebeble Sayın Cumhurbaşkanının gerek gördüğü Belediye Başkanlarının istifaları istenmek suretiyle Sayın Cumhurbaşkanının siyasi otoritesi adına seçmen nezdinde olumlu sonuçlar doğuracak olan süreç başlatılmıştır. Fakat görülmüştür ki bu süreç biraz sorunlu olacağa benzemektedir. Kulislere yansıyan bilgilere göre bazı Belediye başkanlarının sorun çıkaracağı anlaşılmaktadır. Sorun çıkaran Belediye Başkanlarının istifalarında netice alınamadığı takdirde bu durum diğer tüm belediye başkanlarına sirayet edecek demektir.

Yazının devamı için »»


Fehmi YAĞLI
http://www.mirathaber.com/tum-belediye-baskanlari-istifa-14-1994h.html


Back To Top