22 Ocak 2019 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

 • Turgay POLAT
 • Yeni Sistem
  Nihayet TEOG yerine geçecek yeni sistem açıklandı. Ama açıklanır açıklanmaz da kıyamet koptu. Neden bu kadar tartışıldığını düşünüyorum ama içinden çıkamıyorum. Biz ülke olarak sanırım eğitim denince sınavdan başka bir kavram bilmiyoruz. O yüzden sınavların herşeyi düzelteceğini sanıyoruz. O yüzden de sınavların “fayda” boyutu bütün toplumu etkisi altına alıyor. 

  07 Kasım 2017 Salı 11:00 Devamını Oku →
 • Bu yazı duygularla yazılmıştır
  Dün sabah bu ülkede 2 milyon 250 bin öğrenci, onların velisi, kardeşi, dedesi, ninesi YGS için sokaktaydı. Ben de bunlardan birisiydim çünkü benim oğlum da her ne kadar bu sistemin dışında bir eğitim tercih etse de “bakalım bu sınav nasılmış” diye sınava girdi. Yıllardır üzerine çalıştığım bu sınavın tüm olumsuzluklarını bütün insanların yüzünde gördüm dün. Hava kapalı ve yağmurlu olunca bu ruh durumu daha da etkiledi beni. Birazcık tanımlamak istiyorum bu süreci:

  14 Mart 2017 Salı 14:37 Devamını Oku →
 • Önümüzdeki hafta beklenen YGS var
  Önümüzdeki pazar günü yine 2 milyondan fazla aday sınava girecek. Yine herkes onlara sınavın ne kadar hayati önemde olduğunu anlatacak. Bu hafta yine Türkiye’nin güzel çocukları kaygılanacak ve aslında kendileri için daha yeni yeni başlayan bu güzel hayattan çok korkacaklar. Anlayacağınız 42 yılın bildik manzaraları devam edecek.

  06 Mart 2017 Pazartesi 17:07 Devamını Oku →
Back To Top