20 Kasım 2018 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Türkiye savaş ekonomisine geçmek zorunda

Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden Doğuş Holding, bankalarla masaya oturdu ve borç yapılandırması istedi. Geçen aylarda da Yıldız Holding’in 10 banka ile masaya oturmuş 6 milyar dolar civarındaki borcunun yeniden yapılandırılması için Yapı Kredi’yi lider düzenleyici banka seçmişti.”
Türkiye savaş ekonomisine geçmek zorunda
Doğuş Holding’in bilançosuna bakıldığında 2017 itibari ile bankalara 23.5 milyar TL borcu var. Bu borcun yapılandırılmasını talep ediyor. Yani mevcut ekonominin getirdiği hali hazır durum; “ben bu borcu ve faizleri ödeyemem” dedirtiyor. Koca Doğuş Holding bankanın kapısına, Ülker grubundan sonra gidiyor ve yeniden ödeyebilmek için zaman ve faizlerle ilgili öteleme istiyor.

Çok açık ve net ifade edeyim ki gelinen durum sadece bir başlangıçtır. Bunu ardışık takip edecek olan Holdingler olacaktır. Neden bu kadar emin bunu ifade ediyoruz?

Çünkü yıllardır ifade ettiğimiz mevcut para kredi sistemi bir borç balonu ile üreticiler ve tüketiciler üzerinde şişkinlik oluşturmuştur. Faiz ekonomide patlayacak halde iltihabını toplamıştır. Şimdiki sıcak süreç bu balonun patlama zamanının geldiğini göstermektedir.

Yazının devamı için »»


Yunus EKŞİ
http://www.mirathaber.com/turkiye-savas-ekonomisine-gecmek-zorunda-3-3798h.html


Back To Top