14 Aralık 2018 Cuma
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

TÜRKİYENİN ZİHNİ TEMBELLİK HARİTASI

İsmet Özel "Zor Zamanda Konuşmak" kitabında sanatsal üretimi, münevverin kendini açık ya da kapalı bir hapishanede hissetmesine bağlar. Bizim lügatimizde konu dertli olmak şeklinde ifade edilir.
TÜRKİYENİN ZİHNİ TEMBELLİK HARİTASI
Bir ülkenin istikbaldeki durumu ülkenin yetişmiş insanının çapına ve çabasına bağlıdır. Bu iyi yetişmiş insan gücü meyvenin çekirdeği gibidir. Tekrar o meyveden yemek isterseniz çekirdeğini toprağa dikmeniz gerekir.

Son yıllarda Türkiye'nin temel meseleleriyle ilgili olarak bir zihni tembellik ülkeyi teslim almış durumda. Ülkenin iyi yetişmiş insanlarının bir kısmı iktidarın söylediğini desteklemekle diğer bir kısmı da reddetmekle meşgul.  “Muhafazakâr kesimin münevverlerinin” de göbeğinden iktidara bağlı olmaları sorunu epeyce derinleştirmektedir.Hal böyle olunca bu ülkenin problemlerini çözme yükü tamamen Sayın Erdoğan’ın omuzlarına yüklenmektedir. Batı dünyasında ise yetişmiş insanların zihin dünyası devletin önündedir. Bilgiyi üretir ve ülkeyi yönetenlere bilgiyi arz ederler. Maalesef Türkiye'de durum tam tersiistikamettedir.

Yazının devamı için »»


Hakan DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/turkiyenin-zihni-tembellik-haritasi-14-4924h.html


Back To Top