17 Ocak 2019 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Vatan haini Atatürkçü olabilir mi?

Atatürkçülük bir ideoloji olarak ulusalcı kurtuluş ideolojisidir, Batıya karşı Müslümanların güçlenmesi için o dönemdeki bir stratejidir.
Vatan haini Atatürkçü olabilir mi?
Lozan antlaşmasında ve resmi yazışmalarda adına Osmanlı Müslüman Milleti denen, 1930'dan sonra adına Türk Milleti denen toplumun topluca katledilmesini önlemek ve onların yeniden dünya ülkelerinde en üst düzeye gelmesini sağlamak için eldeki yöntemlerin kullanılmasına Atatürkçülük diyoruz.

Atatürkçülük dediğimiz bu kurtuluş ideolojisinin temeli ve amacı Türk Milletinin yok olmasını önlemek ve onu dünyada yeniden hakim kılmaktır. Başka bir amacı ve hedefi yoktur.

Batıyı yüceltmek, İslam'ı yıkmak, Amerika'ya hizmet etmek, Komünizmi benimsemek Atatürkçülüğün ne içindedir ne de alakalıdır. Amacı milleti kurtarmak ve yükseltmektir.

Atatürkçülük bu amaç için yer ve zamana göre taktikler, ilkeler, felsefeler, yöntemler izlemiş ve değiştirmiştir. Bunlar, milletin korunması ve güçlendirilmesi için gerekli görülmüş şeylerdir.

Sosyalizm düşünülmüş, Liberalizm benimsenmiş, Devletçilikte karar kılınmış, Keynesyenlik denenmiş, Karma ekonomiye dönülmüştür.

Yazının devamı için »»


Ali Ulvi ALTINSOY
http://www.mirathaber.com/vatan-haini-ataturkcu-olabilir-mi-14-2298h.html


Back To Top