20 Şubat 2018 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

 • Y. Mim. Çelik ERENGEZGİN
 • 2018’in 14 Şubatı..

  14 Şubat 2018 Çarşamba 11:16 Devamını Oku →
 • Gökdelen sendromu V
  ÇÖZÜM NEDİR?Çoğunlukla tek ve iki katlı olmak üzere ve bir fazlasında asansör zorunluluğunun başladığı yani en fazla dört katlı bir yerleşke, elbette insani ve sosyal gereksinimlere çok daha kolaylıkla hizmet verebilecektir..

  09 Şubat 2018 Cuma 10:44 Devamını Oku →
 • Gökdelen sendromu IV
  YÜKSEK BİNALAR ve RÜZGÂRDoğada olmayan bir yükselti yarattığınızda, elbette doğal esintilerin yönünü de gücünü de etkilersiniz.. Bu çok açık.. Koskoca bina gövdesine çarptığında, bina yüksekliğinin 50 katına kadar uzayabilen mesafede rüzgarsız alan oluştuğu ve bina yüzeyi boyunca düşey hareket eğilimi gösteren rüzgarın, gökdelenin dibindeki insanları rahatsız edecek kuvvette türbülanslar yarattığı da bilinir.. “Şehir Meteorolojisi”denilen bilim dalı, yerleşik alanlarda bu gibi etkileşimleri inceler..

  08 Şubat 2018 Perşembe 15:12 Devamını Oku →
 • Gökdelen sendromu III
  Tünel kalıp ne getirir ne götürür?Betonarme çok katlı yapılarda, tünel-kayar kalıp sistemi dediğimiz, özel önlemlerle nerede ise bir günde bir katın kabası bitirilebilen inşaatlar, bu gökdelenimsi uygulamaların da nerede ise olmazsa olmazıdır artık.. Yani yanlış iskan politikası, sakıncaları saymakla bitmez bir sistemi bize dayatmıştır artık..

  07 Şubat 2018 Çarşamba 10:49 Devamını Oku →
 • Gökdelen sendromu II
  ASANSÖR VE RAMPAEvlerden uzak olsun, örneğin bir hasta düşünün. Yatağa mahkum. Damardan besleniyor. Yani serumsuz yaşama şansı yok.. Şimdi de bir ev düşünün 28.katta.. Hayata üç asansör, iki merdiven ile bağlı.. Bu araçlar, o katlarda oturanlar için serum hortumudur artık.. Kopartmaya görün.. Allah korusun bir kalıcı arıza ya da beklenmedik bir patlama ile devre dışı kalan asansörler, sağlıklı yaşamdan kopartacaktır sizi..

  06 Şubat 2018 Salı 12:00 Devamını Oku →
 • Gökdelen sendromu I
  ÖNCE AMERİKA..Sahip olduğu uçsuz bucaksız topraklara rağmen 1950 öncesinde Amerika’da, göğe doğru yükselme eğilimi fena halde belirginleşmeye başladı. Sonunda, kentlerin boğazını sıkıp, insanları “tek çare gökdelen!”noktasına getiren yanlış kentleşme politikası maalesef biz dahil birçok ülkenin kanına giren bir virüs yarattı.

  05 Şubat 2018 Pazartesi 11:12 Devamını Oku →
 • İstanbul’dan bakınca; deprem ve ahşap
  Depremden bu yana acı gerçekleri ve onarılmaz kayıpları unutmamızı kolaylaştıran yeterli süre geçti gibi..

  01 Şubat 2018 Perşembe 16:17 Devamını Oku →
Back To Top