22 Ocak 2019 Salı
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

12»
 • Y. Mim. Çelik ERENGEZGİN
 • MİMARLAR GÜNÜ VARMIŞ MEĞER!..
  55 yılı aşkındır, çilekeş yolcusuyum bu mesleğin.. Bir gün hakkımda; “MİMARDI!..” denmesidir beklentim.. 

  10 Ekim 2018 Çarşamba 08:04 Devamını Oku →
 • TRİLYE CİNAYETİ!..
  Ancak, böyle bir vahşi katliam mı uyandıracak sizleri sayın yöneticiler?.. Yoksa daha da büyükleri mi gerekecek!!!.. 

  09 Ekim 2018 Salı 08:03 Devamını Oku →
 • CUMA GÜNLERİ İÇİN!
  İzninizle, Cuma kutlamalarımız adına kısa bir kanaat notu paylaşacağım.. Cumanız mübarek olsun yada “hayırlı cumalar” tek selâmımız oldu farkında mıyız?..

  31 Ağustos 2018 Cuma 14:40 Devamını Oku →
 • ŞELÂLENİN YAZDIRDIKLARI...
  Güzel bir hanım silüetinde akan yukarıdaki şelaleye; “işte doğanın mucizesi”demiştim Facebook’ta. Bir arkadaşımız, "doğanın değil de Tanrının mucizesi desek daha iyi olmaz mı"dedi. Şöyle bir yanıt vermek istedim kendisine:

  28 Ağustos 2018 Salı 08:40 Devamını Oku →
 • İŞTE YANIT!..
  Sadece; “ne olacak memleketin şu hâli”diyenlere yanıt verdi memleket..

  25 Haziran 2018 Pazartesi 14:25 Devamını Oku →
 • Ülkemiz adına 7 adım...
  1- "Ekolojik” olmak, aslında doğaya uyumlu ve böylece “ekonomik”olmaktır. Dolayısı ile ekonominin; öncelikle sarfiyatı kısmak, yani; “zaten yanlış olan kaynakların üretimini verimli kullanmaya çalışmak”değil, “var olan tertemiz kaynakları kullanarak, ne bir fazla ne eksik,gerektiği kadar enerjiharcamak”olduğunu açıklamalı ve örneklemeliyiz.. Bu anlayışla, ev ölçeğinden kentsel ölçeğe, yani “güneş evinden güneş kente”doğru giden yolda, her türlü işlev ve kapsamda projeler üretmeliyiz.

  19 Haziran 2018 Salı 11:05 Devamını Oku →
 • 2018’in 14 Şubatı..

  14 Şubat 2018 Çarşamba 11:16 Devamını Oku →
 • Gökdelen sendromu V
  ÇÖZÜM NEDİR?Çoğunlukla tek ve iki katlı olmak üzere ve bir fazlasında asansör zorunluluğunun başladığı yani en fazla dört katlı bir yerleşke, elbette insani ve sosyal gereksinimlere çok daha kolaylıkla hizmet verebilecektir..

  09 Şubat 2018 Cuma 10:44 Devamını Oku →
 • Gökdelen sendromu IV
  YÜKSEK BİNALAR ve RÜZGÂRDoğada olmayan bir yükselti yarattığınızda, elbette doğal esintilerin yönünü de gücünü de etkilersiniz.. Bu çok açık.. Koskoca bina gövdesine çarptığında, bina yüksekliğinin 50 katına kadar uzayabilen mesafede rüzgarsız alan oluştuğu ve bina yüzeyi boyunca düşey hareket eğilimi gösteren rüzgarın, gökdelenin dibindeki insanları rahatsız edecek kuvvette türbülanslar yarattığı da bilinir.. “Şehir Meteorolojisi”denilen bilim dalı, yerleşik alanlarda bu gibi etkileşimleri inceler..

  08 Şubat 2018 Perşembe 15:12 Devamını Oku →
 • Gökdelen sendromu III
  Tünel kalıp ne getirir ne götürür?Betonarme çok katlı yapılarda, tünel-kayar kalıp sistemi dediğimiz, özel önlemlerle nerede ise bir günde bir katın kabası bitirilebilen inşaatlar, bu gökdelenimsi uygulamaların da nerede ise olmazsa olmazıdır artık.. Yani yanlış iskan politikası, sakıncaları saymakla bitmez bir sistemi bize dayatmıştır artık..

  07 Şubat 2018 Çarşamba 10:49 Devamını Oku →
Back To Top