21 Ocak 2019 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Yaşadığımız laik düzende karşı çıkacaklarımız

Bir önceki yazımızda yaşadığımız laik düzende saygı duyacaklarımıza kısmen değinmiş olduk. Asıl konumuza gelirsek; vereceğimiz örnekler sınırlı ama bize yeterince bilgi ve bilinç kazandıran örnekler olacak.
Yaşadığımız laik düzende karşı çıkacaklarımız
Modern Yaşam… Hz. Muhammed'i son ve evrensel kılınan Peygamber, Kur'an’ı Allah'ın kitabı olarak tanıyan Müslümanlar olarak biz asla Allah'a ve ahiret hayatına imanı dışlayan modern yaşamı benimseyemeyiz, ona saygı duyamayız. Allah yokmuş gibi, onun emir ve yasakları yokmuş gibi bir hayat tarzını asla benimseyemeyiz. Böyle bir hayata saygı duyamayız.

İslâm Dışılığa Nasıl Onay Verebiliriz?

Misaller verelim:

 Irkçılık… Irkçılığa saygı duyamayız. Çünkü ırkçılık İslâmı evrensel mesajlarıyla çelişiktir.

Zina...Zinaya özgür kılınabilir bir işlem nazarıyla bakamayız. Eşcinsellik… Eşcinselliği onaylayamayız. Özgürlükler adı altında böyle bir yaklaşım sergileyemeyiz. Biliyorsunuz, modern denilen hayat; cinsel özgürlüklere alabildiğine alan açmakta, üstelik insan hakları ve özgürlükleri cümlesinden olarak sunmaktadır. Biz böyle bir yaklaşımı asla benimseyemeyiz.

Bir diğer anlatımla, toplumumuzda dile getirildiği gibi; 'Ben şu şu görüşlere inanmıyorum ama saygı duyuyorum'diyemeyiz. Biz bir görüşe inanmazsak, inançlarımıza aykırı bulursak, ona asla saygı duyamayız. Saygı duyamayız da ne yaparız? Tahammül ederiz.

Yazının devamı için »»


Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/yasadigimiz-laik-duzende-karsi-cikacaklarimiz-14-2365h.html


Back To Top