21 Ocak 2019 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Yaşadığımız laik düzende saygı duyabileceklerimiz


İslâm insanla örtüşür

İnsanı yaratan Allah'tır. İnsan için İslam Dini’ni hayat düzeni kılan yüce rabbimizdir. Sık sık değiniyoruz. Bu dinin son ve evrensel kılınan peygamberi Hz. Muhammed ve son İlâhi Kitabı Kur'ân-ı Kerim'dir. İnsanı yaratan Allah, insan için İslâm Dinini hayat düzeni kıldığı için, İslam Dini ile insan arasında tam bir örtüşme vardır. Bir diğer anlatımla İslâm Dininin bildirileri, emirleri ve yasaklarıyla insan doğası arasında kaynaşma vardır. Bir diğer anlatımla İslam dini ile olgun ve ortak aklın prensipleri ile bilimsel veriler arasında aynileşme vardır. Asla çelişki, çatışma yoktur. Eğer bir çelişki ve çatışma görülüyorsa bunun sebebi şudur:
Yaşadığımız laik düzende saygı duyabileceklerimiz
Ya biz İslâm Dini’ni Kur’ân’ın sunumuyla bilmiyoruz ya da olgun aklın verileri ve bilimsel sonuçlar olarak ortaya konanlar gerçeği yansıtmıyor.

Farklı İnanç Sahipleriyle Bir Arada Yaşıyoruz

Sevgili Okuyucum! Bizler İslâm Dinini inanan bilgili ve bilinçli insanlar olarak bizim bu inanç ve özellikleri taşımayan insanlarla bir arada yaşıyoruz. İslam dinine saygılı olanlarla, karşıt olanlarla da birlikte yaşıyoruz.

Şu gerçeği de tespit edelim: Eğitim, hukuk, ekonomi ve medya düzenimiz İslam'la çelişkili ve çatışmalıdır. Faiz, zina, içki, rüşvet, pornografi, eşcinsellik, lüks gibi haramlar hayatımızda meşrulaştırılmış durumdadır. Adalet, merhamet, af, barış, zekât ve namaz gibi emirler de yüceltilir olmaktan çıkarılmıştır. Böyle bir düzende yaşıyoruz.

Fitneler Dönemindeyiz

Peygamberimiz Efendimizin ifadesiyle açıklarsak fitneler döneminde hayat sürüyoruz. O, şöyle buyuruyor:

Yazının devamı için »»


Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/yasadigimiz-laik-duzende-saygi-duyabileceklerimiz-14-2359h.html


Back To Top