21 Ocak 2019 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Yavuz Yılmaz’ın intiharından ibret alınabildi mi?

I. Yüce Rabbimiz, insanlığa gönderdiği son mesajlarını içeren Kur’ân-ı Kerîm’de şöyle buyurur:

“… Olaylara iç gözleriyle bakabilenler! İbret alınız. ” (Haşr 2)
Yavuz Yılmaz’ın intiharından ibret alınabildi mi?
İbret almak yaşanılan olaylardan hareketle yaşanabilecek olanlara geçiş yaparak gerekli önlemleri alabilmektir.

II. Taha Akyol’un yazısından öğrendiğimize göre intihar eden Yavuz Yılmaz uzunca bir dönemden beri tedavi görüyordu. Yeterinden çok fazla parası olan, yerli-yabancı bütün tıp otoritelerine baş vurabilen ve tedavi için her an Amerika’ya gidebilen aile çaresizlik içinde kıvranıyordu, Allah’tan ümit kesilmezdi ama tüm ümitler yitirilmişti. Varlık içinde yokluğa düşülürken intihar vukua gelmişti. İntihar çare mi?

Aziz Peygamberimizin cenaze namazını kılmadığı intiharcı olmak kurtulmak mıdır? İntihar yöntemiyle gerçekleştirilecek âhiret azabından korunmak mıdır? Bütün dileğim intiharın -kişinin sorumluluktan kurtulmasına vesile olacak- akıl tutulması sırasında gerçekleştirilmiş olmasıdır.

Gel de İbret Alma

Gel de ibret alma. Gel de Allah ve yasaları ve de Âhiret Hayatı yokmuş gibi yaşa bakalım. Ama ibret alamadığı için ruhsal çöküntü içinde yaşam adına sürünen mânevî ölüler çok. Başkalarını bilmem ama ben ibret almaya çalışıyorum. Beni Yaratan, kudreti ile kuşatan Rabbime sığınma çabası içindeyim. O bana benden yakın olan, çaresizlerin çaresi merhameti sınırsız olan Rabdir. Hayat da ölüm de, hastalık da şifa da O’ndandır. Hal de gelecek de, Cennet de Cehennem de O’nundur.

Yazının devamı için »»


Ali Rıza DEMİRCAN
http://www.mirathaber.com/yavuz-yilmazin-intiharindan-ibret-alinabildi-mi-7-2686h.html


Back To Top