All for Joomla The Word of Web Design

Yemenli Müslümanlar Üzerine

Arabistan Yarımadasının güneyinde yer alan Yemen’e yönelik iki yılı aşkın süredir devam eden Suudi Arabistan hava bombardımanında 9 Ağustos 2018 günü bir sivil yolcu otobüsü hedef alındı. TRT’nin haberine göre otobüste seyahat eden çoğu öğrenci en az 40 yolcu can verdi.Üçüncü yılına giren ve Şii Hutu destekli hükümette İran ağırlığının artması bahanesiyle başlatılan Yemen’e yönelik Suudi Arabistan hava saldırıları artık bir soykırım düzeyine yaklaşıyor. Dinimizin çıkış yeri ve Hazret-i Peygamberimizin vatanı olan yarımadada barış sağlanamadığı gibi doğrudan katliamlar ve gıda-ilaç eksikliğinden kaynaklı dolaylı kitlesel ölümlerle tarihi Yemen ülkesi ve halkına zulümler artarak devam ediyor. 

Suudi pilotların adeta eğitim mekanı gibi kullandıkları, İngiltere ve Amerika’dan satın alınan silahların Müslümanlar üzerinde atış talimlerinin yapıldığı Yemen’de yaşayan 25 milyon insan maddi manevi büyük acılar içinde. Siyasi nedenlerle aynı kavimden aynı dili konuşan dindaşları tarafından katlediliyor. 

İngiliz uzmanlar tarafından yönetilen, Veliaht Prens Bin Salman’ın emriyle düzenlenen Amerika destekli Yemen savaşı dünyanın en büyük silah satın alıcısı ile dünyanın en zayıf ülkelerinden biri arasındaki tek yönlü bir savaş. 

Suudi Arabistan, güvenemediği kara ordusuyla işgale girişecek kadar cesaretli değil. Bunu Batı da istemiyor çünkü bir kara işgali başarılı olursa silah ve mühimmat satamıyorlar. Bu nedenle sivillere yönelik bombardıman anlamsızca sonu gelmeksizin devam ediyor. 

Mağarada kısılmış bir grup öğrenci için dikkat kesilen dünya ve tabii Müslüman dünyası, konu otobüsler, hastaneler, okullar dolusu Müslüman öğrenci olunca kılını kıpırdatmıyor. Vahşice kan dökülmesini umursamadan seyrediyor. 

İslam ümmeti tarihte bu kadar kanlı ve bir o kadar da kayıtsız bir çağ yaşamadı. Bir dönemde Balkan Savaşı’nda para toplayan Madagaskar Müslüman toplumu, Kurtuluş Savaşına destek için bileziklerini veren Hint Müslümanları vardı. Fiziken bölünmüş ama kalben bir bir millet vardı. Bu dönemdeyse katliamlar yaşanırken tek derdi futbol maçı, bilgisayar oyunu olan ruhsuz, vicdansız, oh olsun diyen Müslümanlar var. 

Eski dönemde en azından İttihat-ı İslam hayal eden bir ümmet varken bugün tek derdi kendi kendisine zulüm etmek olan iki milyara yakın bir tuhaf topluluk. 

Allah hepimize akıl fikir versin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir