19 Ocak 2019 Cumartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

1234567891011»»»
 • Yunus EKŞİ
 • Ekonomistler Hükumete Ne Öneriyor?
  Bir ekonomi anlayışı sürekli borçlanma modeli üzerinde kurgulanmışsa, oluşturduğu sonuçlar sürekliliği ile beraber yüksek ekonomik tahribatı beraberinde getirerek toplumun tüm katmanlarına iner. Sorun kaynağı, temel çözüm hareket noktası görülüp kararlılıkla üzerine gidilmediği sürece, kaçınılmaz kötü sonuca doğru ilerlersiniz.

  15 Ocak 2019 Salı 10:55 Devamını Oku →
 • Kobi Kredileri Faize Mi Gidecek?
  Vatandaşları aç, işsiz, evsiz ve eşsiz bırakan bir sistem var. Bu sistemin başı para kredi sistemidir. Bu para kredi sistemi; kredi verme metodu ile sürekli borçlanma oluşturur. Daha önce kredi verdiklerini de ödeyemez hale getirtip, şimdiki uygulama gibi yeniden kredilendirir. Çark bir zulüm düzeneğidir. Hükumet faize karşı olduğu halde bunu uyguluyorsa, danışmanlarını, üst düzey bürokratlarını gözden geçirmelidir.

  11 Ocak 2019 Cuma 14:19 Devamını Oku →
 • EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR
  ‘’Söz verip sözünü yerine getirmeyen adam değildir ’’

  28 Aralık 2018 Cuma 12:42 Devamını Oku →
 • 2019 Borç Bütçesi
  TBMM’de 2019 yılı bütçesi, 335 oyla kabul edildi. Bütçe içeriği olarak temel öne çıkan, denk bütçe yapılmasının önündeki engel, faiz giderleri oldu. 117 milyar faiz ödemeyi ön gören bütçe, bu faiz ödemesi ile bir sonraki oluşturulacak olan bütçeyle de aynı borçlandırma yapısını sürdürebilir kılmakta. Tabi mevcut bütçede aynı mantık içinde faiz ödemeleri ile bütçe açıklarına neden olarak bugüne kadar geçmişten gelmişti.

  26 Aralık 2018 Çarşamba 14:25 Devamını Oku →
 • BOZUK PARÇANIN AYNISINI YAPANLARI DEĞİŞTİRİN
  Bütçe görüşmelerini yakinen takip eden biri olarak beklentimiz hep; hazırlanan bütçede faiz giderlerinin sıfır olmasıydı. Komisyondan geçen son bütçe çalışmalarında da beklentimiz bu yöndeydi. Bu güne kadar yapılan  bütçelerde bizim bu beklentimizin karşılığı olacak sıfır faizli bir bütçe gerçekleşemedi.Peki neden?

  18 Aralık 2018 Salı 14:23 Devamını Oku →
 • Türkiye Kalkınma Bankasının Varlığa Dayalı Borçlanması
  Türkiye Kalkınma Bankasının kalkınmaya yönelik kurulduğu herkesçe malumdur. Kalkınmak demek; GSMH’nın borca oranla büyümesi, borcun küçülmesi, Milli Gelirin eşit biçimde tabanda büyüyerek artması olarak makro göstergeleri destekleyecek politikaların uygulanması demektir. Ama ne hikmetse Türkiye’de bir kurum oluşturulduğunda zaman içinde kuruluş amacından uzaklaşmaktadır.

  09 Aralık 2018 Pazar 13:18 Devamını Oku →
 • Siz bu savaşın neresindesiniz?
  Banka dendiğinde akla para geliyor. Para dendiğinde  ise akla her şey geliyor. O halde  banka dendiğinde akla her şey geliyor desek bu düşünce içinde tutarlı bir tespit yapmış oluruz. Bugün ki durum bu hali almıştır.  Bu durumda karşımıza bir  üçlü ilişki çıkıyor; banka, para ve Müslüman.

  01 Aralık 2018 Cumartesi 08:06 Devamını Oku →
 • Belediyelerden halk ne bekliyor?
  Türkiye yerel seçimlere yeni sistemde ilk kez gidiyor. Belediyelerin hizmet anlayışı bugün uygulamadan kalkmış eski siyasal sisteme göre devam etmektedir. Siyasal sistemdeki bu köklü değişimin belediyelerde de olması gerektiğini farklı platformlarda gündeme getirdik.

  27 Kasım 2018 Salı 08:16 Devamını Oku →
 • Narkozbank
  Türkiye’de piyasa hakimiyetinin % 5 üstüne çıkamayan İslami faizsiz bankalar var. Tabi İslami kurallara göre bankacılık yaptıklarını kendileri ifade ediyor. 

  19 Kasım 2018 Pazartesi 10:03 Devamını Oku →
Back To Top