19 Temmuz 2018 Perşembe
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

12345678910»
 • Yunus EKŞİ
 • Rotatif Kredisi ile İş Adamlarını Bankalar Feryat Ettiriyor!
  Bir ekonominin temel bileşenlerinden biride girişimci insanların varlığıdır.Ülkemizde çok sınırlı ARGE yapabilmelerine rağmen sektörel bazda aldıkları ticari riskler, ekonomideki onların önemini, vazgeçilmezliğini  çok daha arttırıyor.

  18 Temmuz 2018 Çarşamba 10:32Devamını Oku →
 • Ekonominin Temeli Mizan ve Ölçü
  Kendisini ölçü olarak tanımlayan başka bir kitap yoktur. İndiği geceye Ölçü gecesi ismini veren Kur’an; bir çok isimleri ile de bu özelliğine vurgu yaparak, insanlığa rehber olmuştur. Kur’an’ın  Kadir/ ölçü gecesi  olarak yer yüzünde kılavuz olması, insanı en sağlam olana ulaştırması içindir. Elbette kendisini aydınlatıcı bir yol ışığı nur olarak tanımlayan bu kılavuzu izlemek, özellikleriyle beraber onu izleyerek, öğrenip kabul etmeyi gerektirir. 

  16 Temmuz 2018 Pazartesi 12:05Devamını Oku →
 • Berat Albayrak Türkiye’nin En başarılı bakanı olabilir
  Herkesin merakla beklediği yeni siyasal sistemde kabinede kimler olacak? sorusunu ilk Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.

  11 Temmuz 2018 Çarşamba 11:42Devamını Oku →
 • Gönül Belediyeciliği Seferberliği
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti il başkanları toplantısında konuştu. Milletvekilliği seçimlerinde oy kaybının nedenlerine dikkat çektikten sonra; yerel seçimlerin bu oy kayıplarını telafi etmesi gerektiğinin üzerinde durdu.

  07 Temmuz 2018 Cumartesi 10:45Devamını Oku →
 • Kanal İstanbul'da fetö izleri mi?
  Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan Kanal İstanbul projesi, gün geçmiyor ki yeni bilgilerle gündeme gelmesin. ‘’Kanal İstanbul’’ açıklanana kadar bir çok alternatifin üzerinde durulmuştu. Haksız kazanç elde edilmemesi için son ana kadar hükümet açıklamayı gizli tutmuştu.

  04 Temmuz 2018 Çarşamba 10:32Devamını Oku →
 • JP MORGAN Hangi bakanları istedi?
  Uluslararası yatırım bankası JP Morgan, Türkiye ile ilgili yaptığı açıklamada "Piyasa dostu isimler Mehmet Şimşek ve Naci Ağbal'ın yeni kabinede yer almaları iyi karşılanır, ancak yeni isimler belirsizliğe yol açar" diyor.

  27 Haziran 2018 Çarşamba 12:49Devamını Oku →
 • Kazanan Türkiye olsun
  Kurulduğu günden beri girdiği seçimleri, iktidar yıpranmalarına rağmen, başarı ile kazanan Ak Parti’yi tebrik ediyor, yeni siyasal sistemde başarısız gördüğümüz alanlarda yapısal dönüşümler için adım atılmasını umuyoruz.

  26 Haziran 2018 Salı 10:22Devamını Oku →
 • Türkiye’de Sermaye Birikimi Sorunu
  Ekonominin temel itici güçlerinden biri olan sermaye nasıl oluşturuluyor?

  23 Haziran 2018 Cumartesi 11:30Devamını Oku →
 • Seçim sonrası başkanın karşılaşacağı ekonomik tehditler ve alması gereken tedbirler
  Türk ekonomisi ile ilgili tehlikeleri ifade edenleri ikiye ayrıyorum. Bir gurup haklı eleştirilerini yaparken, çözüm önerisini yine sistem içinde kalmak kaydı ile; sorunları öteleyici uzun vadeli borçlanma kabiliyetlerinde arıyor. Bir gurup ise; çözüm önerileri olmayıp sadece herkesin bildiği kötü gidişatı tekrarlayıp duruyor. Bunların ikisinin de yüklendiği bilinçli ve bilinçsiz misyonları var.

  19 Haziran 2018 Salı 11:08Devamını Oku →
 • Karar korkaklarda, para faizcilerde olursa işler bozulur
  Sadrazam Mustafa paşa; 1836’da Londra elçisi. Sadrazam Mustafa Paşa’nın Tanzimat ilanı için hazırlıklarında yardımcıları olan Fransızlar; Blaque, Garachin ve Cor du. 1838’de Sadrazam Reşit Paşa İngilizlerle Serbest Ticaret Anlaşmasını imzalıyor. Gümrük vergileri %12 ‘den %3 düşürülüyor. Avrupa malları Osmanlı pazarını ele geçiriyor. Altın ve gümüş stoku bu yolla yurt dışına çıkıyor.

  18 Haziran 2018 Pazartesi 11:56Devamını Oku →
Back To Top