16 Ocak 2019 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Gönül Belediyeciliği Seferberliği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti il başkanları toplantısında konuştu. Milletvekilliği seçimlerinde oy kaybının nedenlerine dikkat çektikten sonra; yerel seçimlerin bu oy kayıplarını telafi etmesi gerektiğinin üzerinde durdu.

Halkın şikayetlerini de dile getiren Cumhurbaşkanı, yerel seçimlerdeki belediye başkanlarının seçilmesi konusunda önemli temel bir yönü öne çıkardı. O da ‘’gönül belediyeciliği’’ oldu.

Alınan şikayetler arasında belediye başkanlarının makamlarından halka inemedikleri, kibirli tutum ve davranışları ile halka üsten baktıkları, halk ile ilişkilerini ‘’Ak Parti nasıl olsa kazanır biz de kazanırız’’dercesine bir tutum sergilediklerini vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı bu şikayetler içinde ‘’ benim dükkanıma gelip bir bardak çay içmeyen belediye başkanını ne yapayım’’ diye şikayet edenleride dile getirdi. Bu şikayetlerin ciddi bir kısmının parti içinden geldiğinide söylemekte yarar var.

Cumhurbaşkanı  ‘’ 24 Hazırını doğru analiz edemezsek kendi ilkelerimizle  çelişmiş oluruz. Nerede yanlış yaptık nerede hatamız var, bunları düzeltmek zorundayız. Ancak bu şekilde milletin karşısına çıkabiliriz. Yerel seçimlerde millete  büyük kongrede ilk mesajı vereceğiz. Ardından  devam edeceğiz. Seçim sonuçlarını kişisel kariyeri ile irtibatlandırıp eğip bükenler, millete yanlış yapar, o da Ak Partide yer alamaz’’ dedi.

Cumhurbaşkanı, belediye ve milletvekilleri ile ilgili gelen raporlarda; seçmene karşı  tevazu sahibi olmadıklarını, kibirli  tutumlara girildiğinin altını çizdi.

 Gönüllere giremeyen belediye başkanı ve millete tepeden bakan  belediye başkanı ve milletvekilleri için‘’ kusura bakmayın bu millet şamar oğlanı değil alır seni kenara koyar. Aday tespitlerinde, en güçlü olduğumuz yerlerde güçlü bir puan kaybına neden olduysak nefsimizde  arayacağız’’dedi.

 Cumhurbaşkanı hizmetlerle övünülemeyeceğini, seçilen insanın bunu yapmakla zaten  mükellef olduğunu vurgulamasının yanında ‘’çok iyi hizmtler yapmış olabiliriz  ama yeterli değildir gerektir. Yeterli olan gönüllere girmektir. Vatandaşa tepeden bakıyorsak, kusura bakmayın bu millet  şamar oğlanı deği’’ dedi.

Yeni seçilecek olan belediye başkanlarını, anladığımız kadarı ile Cumhurbaşkanı saha yoklaması ile halkın istediği kişiyi öne çıkaracağı görülüyor.

 Parti içindeki kulislerin artık belediye başkanlığı konusunda etkili olamayacağı mesajını da veren Cumhurbaşkanı ‘İş bitirme potansiyeline hem halkla durumuna bakara adım atacağız’’dedi.

Yerel seçimlerin genel seçimlerden temel farkı olan, kişileri halkın istemesi olmuştur. Hangi partiden olursa olsun, halkın istediği kişi o beldede rahatlıkla belediye başkanı seçilebilmektedir.

Ak Parti teşkilatı içinde dahi şikayet konusu olan belediye başkanları; durum onu gösteriyor ki ciddi oranda değişecektir.

Sivil toplum örgütlerinin yapacağı kişi üzerindeki çalışmaları ve tercihleri,  teşkilatların önerdiği belediye başkanından daha etkili ve halka yakın olacağı da ayrıca göz önüne alınmalıdır.

Selam ve dua ile...

Yunus EKŞİ
http://www.mirathaber.com/yunus-eksi-gonul-belediyeciligi-seferberligi-13-4702y.html


Back To Top