21 Mart 2018 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

1234567»
 • Yunus EKŞİ
 • Parasal kurtuluş savaşı
  24 Nisan 1920-16 Nisan 1923 tarihleri arasındaki 1.TBMM döneminde 338 kanun kabul edilmiştir. Bunların 86’sı bütçe, 55’i devlet gelirleri, 12’si mali hususlar(gümrük ve vergiden muaf yatırımlar) ile alakalıydı[1]

  20 Mart 2018 Salı 10:29 Devamını Oku →
 • Küçük Jet Fadıllara kızanlar büyük Jet Fadıl olan sisteme kızsınlar
  Büyük Jet Fadıl ( Borca Dayalı Para Sistemi) yaptığı suç değil de, küçük jet Fadıl’ın (Mehmet Aydın) yaptığı mı suç?

  17 Mart 2018 Cumartesi 03:45 Devamını Oku →
 • Kadercilik Allah’ı suçlamaktır
  Kader ölçü demek, miktar demek. Türkçe'mizde de ‘’Ne Kadar?’’ derken miktarı, ölçüyü sorarız. Her şey bir  ölçü ve miktar üzere var olur. Bu bir ilahi kod, ilahi yasa, ilahi kural dir. Yaratılış doğası ölçüye bağlıdır. O Her şeyi bir  ölçü ile yarattı[i]ayeti,  hiç bir şeyin gelişi güzel yaratılmadığı anlamına da gelir. Bu ölçü koymanın, insan hayatı içinde geçerli olduğu, insanın başı boş bırakılmayacağı[ii]ayeti ile ifade edilir.

  12 Mart 2018 Pazartesi 11:31 Devamını Oku →
 • “Allah hepimizin belasını versin”
  Gerçekleri söyleme adına ekranlarda çok nadir itiraflar olur. Bu aşamaya gelindiği zaman,  anlaşılan o ki itirafı yapan artık dolup taşmıştır. Söyleyecek bir şeyin kalmadığını, durumun vahametine neden olan olayların açmazlığını itiraf ederek rahatlamaya çalışır. Ama bu Türkiye’de köklü bir siyasetçi tarafından ifade edildiğinde olayın vahametine daha çok dikkat çekiyor.

  09 Mart 2018 Cuma 11:33 Devamını Oku →
 • Güven bitti paranız gitti
  Hepimiz biliriz, mülkün temeli adalettir. Adaletin gerçekleşmediği bir yaşamda huzur ve mutluluk olmaz. Bu hem devlet için geçerli hemde bireyler için. Mutsuzluğumuzun, huzursuzluğumuzun kaynağı, adaletsizliklerimizin yaşam biçimine dönmesidir desek yeridir.

  08 Mart 2018 Perşembe 11:15 Devamını Oku →
 • Saadet partisi ablukada
  Son günlerde Türkiye'deki siyasi rüzgar çok keskin dönüşlerle hepimizi şaşırtmakta. Bu Türk siyasetine girmiş bir değim olan" Siyasette bir saat bile çok uzun bir zamandır" ifadesini hatırladığımızda aslında bu rüzgarın keskin yön değiştirmesine şaşırmamak gerekiyor. Artık her yerde gündem Saadet Partisi. Televizyonlarda, köşe yazarlarının gündemlerinde, haber sitelerinde Saadet Partisi ilk sırada...

  03 Mart 2018 Cumartesi 01:04 Devamını Oku →
 • Batık ekonomi anlayışına cumhurbaşkanı ne yapabilir ki...
  Hükümetin amacı halkı yıllık gelirleri 250 milyarı aşan bankalara ezdirmek mi?

  27 Şubat 2018 Salı 10:21 Devamını Oku →
 • Merkez bankaları operasyonunun ilk adımı atıldı
  Aylardır gündemi meşgul eden kripto paralar sonunda hedefine ulaşmak için ilk ciddi adımı attı. Seçilen bölge Ortadoğu. Seçilen ülke Sudi Arabistan. Arabistan’ın küresel finans tarafından ilk adım olarak seçilmesi, aslında ABD Başkanı Trump’un Arabistan gezisi sonrası habercisi niteliğindeydi. Olaylar hep İsrail ile  ilişkilendirilerek, işin küresel finans sisteminin yeni yapılanması ile ilgili geçirdiği süreç perdelenerek, gerçeklerin görülmesinin önüne geçildi.

  19 Şubat 2018 Pazartesi 15:57 Devamını Oku →
 • Ülker battı (mı)?
  Türkiye'nin en büyük firmalarından muhafazakar Yıldız Holding ÜLKER  battı mı?Ülker gurubunun daha önce içeride ve dışarıda başladığı büyük firmaları satın almaları sonrasında gerçekten geçirdiği finansal kriz var mı?

  15 Şubat 2018 Perşembe 10:48 Devamını Oku →
 • Eğitime farklı bakış farklı çözüm önerileri
  Türkiye’nin en önemli sorunlarından biriside, herkesin neredeyse ittifakla aynı düşündüğü eğitim ve öğretimdeki sorunlarımızdır. Her yeni iktidarın dönemi yeni bir eğitim modeli ile bizi karşı karşıya bırakırken, Ak Parti iktidarı sürecinde, Milli Eğitim bakanlığı bir çok bakan görmüş olup, ayni partiden olmasına rağmen, neredeyse her bakanın bir önceki uygulamayı da değiştirdiğine şahit olduk. Demek ki sorun farklı siyasi partilerin iktidar olduktan sonra, eğitime yaptıkları siyasal müdahaleler tek başına bir sorun değil. Burada sistemsel bir sorunun olduğu, siyasi partilerin eğitim programlarından ziyade, milli bir konsensüs ile eğitim ve öğretimin yeniden yapılanma zorunluluğu açığa çıkıyor.

  12 Şubat 2018 Pazartesi 12:48 Devamını Oku →
Back To Top