16 Ocak 2019 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook  - Twitter  - Instagram  - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

Kudüs’ü satıp kurtaralım mı?!

Dünyada haklı olmak yetmiyor. Güçlüde olmak zorundasınız. Birleşmiş Milletler defalarca İsraili kınadığı halde, İsrail'in yine dünyaya meydan okurcasına, bildiğini okumasının iki güç aldığı nedeni var.

1. Birleşmiş Milletler nihai kararları, uluslararası küresel finans sisteminin kontrolünde ve denetiminde olduğu için, İsrail'in aleyhinde hiç bir sonuç gerçekleşmeyecektir.

2. Müslümanların tepkilerinde hedefe götüren doğru dürüst bir bütünlük olmadığı için; bağırarak protesto yapan Müslümanların, İsrail'in kurduğu küresel faiz iktisadi düzeninin kendi ülkelerinde cari olarak işlerliğini sürdürülmesine müsaade etmesi.

Müslüman ülkeler, İsrail'in faizci küresel finans sistemine bağımlı hareket ettiği için, İsrail 1.5 milyar Müslümanın tepkilerini hava cıva görüyor. Kudüs meselesinin çözülmesi, iktisadi olarak Müslümanların Yahudilerin kurduğu para kredi sistemine itirazla başlamalıdır.Siz bir yandan Yahudi'nin kurduğu faizci para kredi sistemini Müslümanlar olarak uygulayacak ve buna ses çıkarmayacaksınız, sonra “Kudüs İslamındır” diye bağırarak sorunun çözülmesini isteyeceksiniz öyle mi?!

Bunun çözüm getirmeyeceğini artık Müslümanlar görmelidir. Müslümanlar faizi yendiği zaman Yahudi’yi de yenecektir. Siz faizci sistemi benimsediğiniz sürece, kaçınılmaz olarak İsrail'in küresel finans eliyle, iktisadi egemenliğine boyun eğeceksiniz. Sadece tepkileriniz meydanlarda enerji boşalması olarak kalacaktır.O halde Müslümanlar Kudüs'ü kurtarmak istiyorsa, önce Allah ile savaşmayı bırakmak zorundadır.

 Neden durup dururken Kudüs gündeme geldi?

 ABD’nin Kudüs'ü İsrail’in başkenti ilan etmesi ilk defa gündeme gelmedi. Her defasında ertelenen bir şeydi bu. Şimdi Trump bunu ben başardım diyorsa, şunu sormamız lazım; Trump bunu gündeme neden getirdi?Kanaatimiz odur ki Trump, iç siyasetinde başkanlığı kaybedecek bir noktaya gelmeseydi, bu kadar bir riski göze almazdı.

 Stratejik olarak kim ne kazanacak? kim ne kaybedecek?

Var olan gerçekler ve olasalıklar nedir? diye sorduğumuzda şu çıkıyor karşımıza; İsrail, parlamentosunu Kudüs’e zaten taşımış, bakanlıklarının bir kısmı Kudüs de. Bunu Filistin yönetimi de halkı da biliyordu, İslam dünyasında. O zaman tepki yoktu. Şimdi ABD bunu resmi olarak açıklayınca herkes ayağa kalkıyor.

ABD’nin Kudüs'ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesinden dolayı İslam dünyasının tepki göstereceğini bilmiyor mu? Evet biliyordu.Peki buna rağmen bunu neden yaptı? Bu tepkilerin boş olduğunu bildiği için. Bu arada Rusya’nın tepkisinin düşük perdeden olması neden? ABD’nin Suriye’nin kaderinin tayininde Beşer Esad’ın da görüşmelerde olmasını ben kabul ederim rüşveti mi?

 ABD, Mısır’dan ve Arabistan’dan Kudüs konusunda garantisini almıştı. Burada ilginç olan Avrupa’nın da ilk etapta buna sözde bir tepki göstermesidir. Zaman onların tepkilerini de İsrail'in lehine çevirecektir, bugüne kadar hep olduğu gibi. 

Gördüklerimiz:

 1.ABD başkanı Trump, yahudi lobisi tarafından sıkıştırılmış olup, adeta basının önüne geçip Müslümanların gözleri önünde, ben Kudüs'ü İsrail'in başkenti tanıyorumdedirttirildi. Bu açıklamadan sonra küresel finans merkezi FED, ABD üzerinde kontrolünü, Trump’un Senatodan geçiremediği vergi indirimini destekleyeceği mesajını verdi. Bu indirim bütçenin üzerine yılda 1 trilyon dolar yük bindirecek kadar büyük bir bütçe.

2.Suriye’de başarısız olan ABD, YPG üzerinden İŞİD/DEAŞ’a Suriye'den koludor açarak; Mısır Sina yarım adasına, Yemen'e ve Afganistan’a taşıdı. Tabiki 4 bin tır silah sevkıyatında İŞİD/DEAŞ silahlarınında ABD tarafından taşınması yapıldı.

3.BOP sürecinde yeni kaoslar ve politikaların ABD’ye hizmet etmesi için, silah satışlarını Arabistan üzerinden güçlendirdi. Arabistan’a saray darbesi yaptırdı. Ilımlı İslam açıklamalarını yaptırdı. Bölgeye silah stokunu yaptı. Böylece BOP güneye indirildi.

4.Sıra Kudüs de büyük bir gürültü çıkarmak için tarihsel potansiyeli kullanmaya gelmişti. Kudüs'ü kurtaracak sözde İslami cihad örgütleri Suriye'den çıkartılarak bölgeye yayılıp hazır hale geldi. Bu terör gurupları sözde Kudüs’ü kurtarmak için İsrail'e saldıracak.

 İsrail'de bu saldırıyı dünya kamuoyunda lehinde kullanarak; Kudüs hakimiyetini iyice pekiştirecek. Ancak Muhtemel Mısır Sina yarım adasından gelen saldırılara karşı da Golan tepelerini işgal ettiği gibi, bu terör örgütü gerekçe gösterilerek o bölgeyi de İsrail, Büyük İsrail hedeflerince işgal edecek.

5. Bunlar Kudüs'ü kurtaracak olan mücahit guruplar olarak lanse edilecek. İslam dünyasından da Kudüs’ü bunlar kurtarır diye destek verdirilecek.Tabi ipleri her zaman olduğu gibi ABD’nin elinde olacak. Bu yeni terör örgütleri ile Kudüs gerekçe gösterilerek saldırılara başlanılacak.

6.Bu vekalet savaşları Kudüs üzerinden daha etkili ses çıkaracağı için, bütün dünyanın dikkatini buraya toplayıp küresel finans sistemi Bitcoin ve benzeri yapılanmaları ile dünyada yeni finansal sömürü düzeneğini gerçekleştirmeye hız verecektir.

Türkiye’nin önünü kestiği Büyük Orta Doğu Projesi durmamış, sadece güneye indirilmiştir.

Selam ve dua ile..

Yunus EKŞİ
http://www.mirathaber.com/yunus-eksi-kudusu-satip-kurtaralim-mi-13-2602y.html


Back To Top