18 Ekim 2017 Çarşamba
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Youtube

 • Ziya GÜNDÜZ
 • Teknoloji çağında, organik aile olmak!
  Türkiye toplumunda ailenin yapısı önemli bir yere sahiptir. Malum aile anne baba ve çocuklardan oluşan bir kurumdur. Aile içerisinde herkesin farklı sorumlulukları var. Her birey ailesine karşı sorumludur. Toplumları ayakta tutan, ailedir. Ailelerinin dağılması, toplumun zayıflaması demektir. Aile bireylerinin her birinin ayrı ayır sorumluluk bilincinde olması, toplumunda güven içinde olması demektir.  Bunun içindir ki bireyler, en çok aile bireylerine zaman ayırmaları gerekiyor. İster erkek olsun, ister kadın olsun, isterse yetişkin çocuk olsun, ailesini ihmal eden birey, hayat da her şeyi ihmal eder ve her şeyini yavaş yavaş yitirir. Bu hataya düşmemek için, önce aile bireyleri ile safları sıklaştırmak gerekiyor.

  12 Ekim 2017 Perşembe 12:07Devamını Oku →
 • Vahşi İsrail’e karşı bir Kudüs bilinci oluşturmak
  Yüzyıllardır İslâm coğrafyası zalimler tarafından kuşatılmış durumda. Birçok İslâm ülkesi, kan, ateş, yıkım, ölüm ve katliâmlar içerisinde. Filistinli Müslümanlar da, ABD ve Avrupa’nın desteğiyle Ortadoğu’da Müslümanları öldürmek ve güçsüz kılmakla görevlendirmiş İsrail şer şebekesi tarafından en modern silahlarla kuşatılmış vaziyette.

  26 Eylül 2017 Salı 12:31Devamını Oku →
 • Korsan devlet İsrail'in gerçek yüzünü anlatan kitaplar!
  Ortadoğu’daki terörün birinci sebebi İsrail’dir.  İsrail siyaseti,  işgal üzerine kurulmuş bir siyasettir. İsrail, yeryüzündeki bütün insanları köle gibi görmektedir. İsrail’in kurulması fikri Osmanlı döneminde gündeme gelmiş, Osmanlı buna müsaade etmemiştir. Peki, İsrail nasıl kuruldu?  Ortadoğu’daki hedefi ve hayalleri nelerdir. Kimler İsrail’i destekliyor. İşte bu ve buna benzer soruların cevabını arayan kitapları sizler için bir araya getirdim.

  27 Ağustos 2017 Pazar 12:19Devamını Oku →
 • Mehmet fırat: ‘islam bilinci yüksek, imanlı bir nesil yetiştirmeliyiz!’
  Kelam- Der Başkanı Araştırmacı Yazar Mehmet Fırat hoca ile Kelam- Der’in faaliyetleri ve çalışmaları hakkında konuştuk. Kendisiyle çalışma ofisinde bir araya geldiğimiz Mehmet Fırat, “Kur’an ve Sünnet ışığında Allah rızası için çalışmalar yapan bütün kurum ve kuruluşlarımızla da birlikte sadece vahdet konusunda değil her konuda çeşitli projeler geliştirmeye açığız.” dedi.

  10 Temmuz 2017 Pazartesi 13:34Devamını Oku →