19 Kasım 2018 Pazartesi
Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi...
Farkımız yorumlarımızda...
 - Facebook - Twitter - Instagram - Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Bizi Takip Edin

Instagram

12»
 • Ziya GÜNDÜZ
 • Türkiye’de okuma oranı düşük diyenler, ne kadar okuyor?
  Okuma üzerine birçok eser ve birçok makale kaleme alınmıştır. Bütün toplumlar okumanın önemli olduğunu beyan eder.  Biz Müslümanlar, okumanın ne kadar önemli olduğunu Kur’an ve Sünnet’ten öğrenmekteyiz.

  12 Eylül 2018 Çarşamba 08:30 Devamını Oku →
 • ABD firavun sistemine karşı, tek bilek, tek yürek, tek ümmet olma vakti!
  Türkiye olarak çok zor zamanlardan geçmekteyiz. ABD emperyalizminin hâkim olduğu bir dünyada bize rahat olmayacağı kesin. Sadece bugün için değil, yarın içinde rahat olmayacaktır. Çünkü ABD ilahlığa soyunmuş bir devlettir. İlahlık iddiası olan bir devletin, zorba olması gayet doğaldır.

  19 Ağustos 2018 Pazar 08:23 Devamını Oku →
 • Hacı Yakışıklı: ‘Medya Ahlakı Kişilerin Söylediği Sözleri Olduğu Gibi Vermektir!’
  Gazeteci yazar Hacı Yakışıklı ile gazetecilik, medya ve habercilik ahlakı üzerine konuştuk.  Yakışıklı, “Gazetecinin işi namert ile aynı yöntemleri kullanmak değil, tam aksine onun karşısında cesur olmaktır” dedi.

  27 Haziran 2018 Çarşamba 16:30 Devamını Oku →
 • Dört yeni Muhammed Esed kitabı!
  “Düşünen bir topluma” sloganı ile yayın hayatını sürdüren İşaret Yayınları, “Muhammed Esed Kitaplığı” başlığı altında,  Muhammed Esed’in dört yeni eserini daha okurlarla buluşturdu.  Eserlerin tercümesi Sinan Yapıcı tarafından yapıldı.   “Hukukumuz ve Ahvalimiz” ve “ Kalbin Yuvaya Dönüşü Mekke’ye Giden Yol II ” eserleri ise ilk defa Türkçeye tercüme edildi.  İşaret Yayınları’ndan yapılan açıklamada:  “Muhammed Esed, gittiği her yerde fikirleriyle değiştirici dönüştürücü olmayı sorumluluk saymış mütefekkir bir aydındır. Bir diğer vasfı ise, mütefekkirliği kadar güçlü olan edebi kişiliğidir.   Muhammed Esed’in bu önemli eserlerini okuyucuya sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” İşaret Yayınları nitelikli çalışmalarıyla düşündürmeye devam ediyor.

  20 Haziran 2018 Çarşamba 12:20 Devamını Oku →
 • Ilımlı İslâm ABD ve İsrail’in Müslümanları esir alma projesidir!
  Geçen yıl Ekim ayında Suudî Arabistan'ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, ülkesinin 'Ilımlı İslâm'a' döneceğini beyân etmişti.

  24 Mayıs 2018 Perşembe 09:51 Devamını Oku →
 • Herkes Kur’an’ı, Kur’an’a hizmeti kadar anlar
  Bu yazımızın başlığı, Hz. Mevlana’ya ait olan bir sözdür. Ramazan ayı yaklaşıyor. Bilindiği üzere ramazan ayı, aynı zamanda bir Kur’an ayıdır. Çünkü Kur’an ramazan ayında nazil olunmaya başlanmıştır. Dolaysıyla öncelikle ramazanı, sonrada hayatımızın tamamını Kur’an ile taçlandırmalıyız.

  26 Nisan 2018 Perşembe 11:44 Devamını Oku →
 • Ümmete sevdalı bir âlim göçtü dünyamızdan: Hasan Karakaya
  Geçtiğimiz ay ani bir şekilde Rahmeti Rahman’a kavuşan hayatını İslâm’a ve ilme adayan Hasan Karakaya hoca Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu önemli ilim ve dâvâ adamlarındandı.

  09 Nisan 2018 Pazartesi 11:39 Devamını Oku →
 • Okumak, Allah’ın emridir
  Okumak, kutlu bir eylemdir. Okumak, Allah’ın bizzat tavsiyesidir. Kendilerini Müslümanlığa, İslam’a nispet edenler, “oku” emrine muhataptırlar. Okumaktan kasıt öğrenmek, düşünmek, akletmek ve hayatını ahlaki ilkeler doğrultusunda inşa etmektir. Okumak, vahyin ışığında hayata bakmaktır. Okumak, yerel bazda düşünmek değil, dünya çapında düşünmektir.

  03 Nisan 2018 Salı 10:34 Devamını Oku →
 • Bilinçli tercihler, bilinçli hayatlar!
  İslâm, Kur’ân ve Sünnet merkezli bir dindir. Müslüman demek, bilinçli tercihlerde bulunan kişi demektir. Bilinçli tercihlerde bulunmamıza yardımcı olan hiç şüphesiz hayatın gerçek rehberi Kur’ân-ı Kerim ve onun uygulayıcısı hayat örnek ve önderimiz Rasulullah (s.a.s.)’in Sünneti’dir.  Bu iki ana kaynaktan uzaklaşmak, insanın hayatını hurafelere/ sahte/ dünyalara yaklaştırır.   Hurafelere yaklaşan hayatlar, İslâmî anlamda, bir gelecek ve bir medeniyet inşâ edemezler. Çünkü hurafeler gerçeğin hakikatin düşmanıdır.

  30 Ocak 2018 Salı 14:09 Devamını Oku →
 • Abdurrahman Dilipak: ‘İnsanları kendimize değil, Allah’a ve Rasulüne çağırmalıyız’
  Yaklaşık 47 yıldır sorumlu bir kişi olarak, yazılar yazan, konferanslar veren, Müslümanların bilinçlenmesi, Müslümanların birlik olması için, var gücüyle mücadele eden, dava adamı gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak ile İnkılâb Yayınları arasında çıkan, “Vahdet Ama Nasıl” isimli eseri çerçevesinde vahdet konusunu konuştuk. Dilipak, “Kendini cemaat olarak tanımlayan gruplar, başkalarını Allah’a, Rasulüne ve kitaba çağırmıyorlar, kendi örgütlerine, kendi fikirlerine çağırıyorlar, kendileri gibi düşünmeyenleri ise rakip görüyor, dışlıyorlar. Bu da vahdeti, istişare ve şura zeminini yok ediyor” dedi.

  08 Ocak 2018 Pazartesi 12:36 Devamını Oku →
Back To Top