islami haberortadoğu haberlerimirat analizmirat tv
DOLAR
15,9188
EURO
16,8187
ALTIN
942,99
BIST
2.372,35
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
23°C
İstanbul
23°C
Açık
Cumartesi Parçalı Bulutlu
23°C
Pazar Parçalı Bulutlu
22°C
Pazartesi Az Bulutlu
23°C
Salı Parçalı Bulutlu
24°C

Akraba evliliği sağlıktır

Akraba evliliği sağlıktır
19.09.2017
A+
A-

Toplumda kuzenlerle olan helal evliliklere bilimsellik görünümü altındaki saldırı temelsizdir, bilimsel değildir, İslami hiç değildir.  Zulüm önce zihinde başlar. Allah”ın gösterdiğinin yerine rezil şeytanın emrettiği zihinde cazip görünür.

Allah helal ve haramı belirsiz bırakmaz. Allah, Kuran”daki ayetinde, kuzenler, yani amca, hala, dayı, teyze çocukları arasındaki evliliği açıkça helal, bundan yakınını da haram kılmıştır. Buna başkaldırmak, “Allah bilmez biz biliriz” demek, ukala ukala dilini döndürmek, şeytan tarafından insanlara güzel gösterilir.

Bu nedenle, şeytana uyan din karşıtları da dindarlık söylemi kullanan sözde Müslümanlar da Allah”a başkaldırmaktan zevk alırlar, şeytanın adımlarını izlerler.

Allah”ın helal kıldığı kuzenler arasında evlilik “yanlıştır, sakat çocuk verir, Allah bilmiyor” derler.  Din düşmanı bunu, “sizin dininiz yalan” diye açıkça söyler.

Müslüman görünümlü Münafıksa bunu dolaylı yoldan söyler. “O zamanlar bilim yokmuş, bugün bunun yanlış olduğunu biliyoruz” diyerek dolaylı yoldan Kuran sahtedir demeye getirir. Falan sivil toplum kurumu filan uluslararası örgüt raporu der. Münafıklar içi pislik dolu, sahtekar ve korkak insanlardır. Sayıları çoktur.

Pekiyi kuzenler arasında evlilik hakikaten şeytanın söylediği gibi sakatlığa mı yol açıyor? Hayır, bu, tipik bir şeytan kandırmacası, uydurma bilim.

Kuzen evliliği sakatlığa yol açmaz. Kapalı bir toplumun hep aynı toplum içinde  evlilikleri, yani gen havuzunun dışarı kapanması sakatlığa yol açar. 

Yani bir köyün, bir kasabanın, bir aşiretin yüzyıllarca birbiriyle evlenmesi, dışarıdan gelin damat almaması sakatlık getirir. Amca hala dayı teyze çocuğu ile evlensin evlenmesin farketmez.

Yapılan araştırmalarda yoğun olarak kuzenlerle akraba evliliği yapan ülkelerde bilakis sakatlığın hafif daha düşük olduğu görülmüştür.

Aslında akılsız ya da Allah düşmanı olmayan samimi bir insan, bu istatistiklere ihtiyaç duymadan görebilir.. Araplar ve Kürtler binlerce yıldır enyoğun sıklıkla kuzen evliliği yapmaktadır. Bu toplumların çoktan yok olması gerekirdi.

Sakatlık, hiç dışarıdan evlenmemenin, kabile dışından kimseyi almamanın sonucudur. Yoksa kuzenin değil.

Pekiyi ukala dümbeleklerinin, tıp fakültesinden ite kaka mezun olup televizyonda ahkam kesenlerin, tafralı edalı masonik tiplerin ve onların Müslüman görünümlü ödlek hayranlarının bilimsel kisveli bu batıl inançları nereden kaynaklanır?

Bunun kaynağı Orta Çağda Papa”nın ilan ettiği bir Vatikan fetvasıdır.

Papa, rahiplerini yollayıp sakat çocuklar neden kaynaklanıyor baktırır. Bilimsel düşünmeyen akılsız rahipler de herhalde sakat bebeklerin çok olduğu köylerde kuzen evlilikleri görür. Yani bilimde yapılan en sık hata olan”korelasyon nedensellik değildir” ilkesini çiğneyip rapor ederler. Neyi haram kılsam da Allah”ın yetkilerini alsam, gücümü göstersem diyen zalim Papa da bunu yasaklar.

Bu yüzden yediyüz senedir Batı Avrupa”da kuzen evliliği yasaktır, günahtır, ayıptır, hatta bir çok ülkede ve eyalette yasadışıdır, hatta cezası vardır.

Bizim bazı Batı Balkan kökenliler, mesela Boşnaklar da kuzen evliliğine iyi bakmaz. Çünkü onlar da vaktiyle Katolikti, bu fetvayı aynen uyguladılar, sonradan kiliseleri bağımsız olunca buna gene devam ettiler, Osmanlı gelince sosyal sistemlerine dokunulmaması karşılığında Müslüman oldular ve bu fetvayı, kendi milli özellikleri zannedip bugün bile devam ettirdiler. Onlar da hatta medrese mezunu hocaları bile “kuzen evliliği ne ayıp” derler. Eski hristiyanlıklarının sosyal bir kalıntısıdır. Bilmemek affedilebilir.

19. yüzyılda Evrim teorisi ve Materyalizm hakim olunca, Avrupa ve Amerikalar bu mesnetsiz geleneklerine bilimsel bir kulp ararlar. “Efendim bilim dahî bizim pis ve iğrenç dememizi tasdik ediyor” derler. Aynı hatayı, korelasyon nedensellik değildir, yani “beraber görünmesi illâ bir şeye sebep olmaz” ilkesini onlar da çiğnerler.

Meselâ gazeteler arada yazar “istatistik sonuç: şarap içen Türkler daha sağlıklı”. E akılsız, şarap içen münevver kayırılmış torpilli Türk, aynı zamanda yazlıkta yüzüyor, tatilde geziyor, otobüste mikroba maruz kalmıyor, spor merkezine devam ediyor, üç ayda bir kıldan nem kapıp çekap yaptırıyor, özel hastanelere gidiyor da ondan.

Bugün bir çok bilim adamının bunu her gün çiğnemesi, koskoca istatistik profesörünün sadece tek bir tane Acıpayamlı görüp “Acıpayamlılar da böyleymiş” demesi gibi. Konservatuvarda zorla Itrî ve Üçüncü Selim tahsil eden öğrenci kızcağızın Arabesk duyunca “oh dünya varmış” diye çıkıp oynaması misali, bilim adamlarının çoğu bilimsel düşünmeyi içselleştirmemiştir, köyünde ninesinden öğrendiği gibi düşünür.

Bizim batı hayranı, kraldan çok kralcı, mangalda kül bırakmayab, ama akıl ve bilimden nasibini almamış kesim, tabii mal bulmuş mağribi gibi buna sarılır. “İslam yanlışmış, bak sizin Allah”ınız izin veriyor, ama bilim yasaklıyior” diyerek İslam”a böylece o minik beyninde kendince darbe vurur.

Tıpkı Aziz Nesin”in “domuz bol proteindir, domuz yemeyen toplum aptaldır, bu nedenle Müslümanlık baştan arızalıdır” hatalı akıl yürütmesindeki gibi.

Bizim kafası bulanık, helali haramı muğlak bulutlarda karıştırmış Münafıklar da başlar ağzına dolamaya akraba evlilikleri diye Allah”ın helal kıldığını haram kılmaya. Parti kadın kollarında bilmiş bilmiş konuşanlar, yeni papa fetvaları verirler. İçlerinden “batı bunu emrediyor, Allah da kimmiş” derler.

Kuzenler arası evlilik sakat bebeklerin nedeni değildir. Gen havuzunun kapanması sakat bebeklerin nedenidir. Hiç kuzen evliliği olmayan bir köy hep aynı köyden evlensin aynı sakatlıklar hatta daha fazlası çıkar.

Kuzen evliliklerindeki sakatlık oranları hafif daha düşük, doğmadan ölüm oranları hafif daha yüksektir. Çünkü aynı hatalı gen iki taraftan da gelince ölüm oranı artar, bu hatalı genin azalması için bir doğal engelleyicidir. Doğrusunu Allah bilir.

En doğru model, arada akraba evlilikleri de yapan ama dışarıdan, çok uzaklardan da evlenen toplumdur.

Müslüman için herşeyin en doğrusunu daima Allah bilir. Açıkça kitapta yazdıysa bir hikmetledir ve kesindir.

Cahil insanlar, “efendim amcayla evlenmek de akraba evliliği, o amcanın çocuğuyla da” diye ahkam keser.

Amca dayı hala teyze çocuklarıyla evlilik helal, güzel, temizdir. Bundan yakınıyla evlilik de açıkça haramdır, çirkindir, pistir. Dinde zorlama yoktur, isteyene yüzlerce bâtıl din var.

Ya sınırlarla oynamayın ya da Müslümanız demeyin. 

Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.