islami haberortadoğu haberlerimirat analizmirat tv
DOLAR
18,6330
EURO
19,5617
ALTIN
1.061,61
BIST
4.957,77
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Çok Bulutlu
13°C
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çarşamba Çok Bulutlu
14°C
Perşembe Çok Bulutlu
15°C
Cuma Çok Bulutlu
16°C
Cumartesi Çok Bulutlu
17°C

Alemlerin Rabbine Teslim Oldum

Alemlerin Rabbine Teslim Oldum
06.08.2022
A+
A-

De ki: Herkes, kendi mizaç ve meşrebine göre iş yapar. Bu durumda kimin doğru bir yol tuttuğunu Rabbiniz en iyi bilendir. (İsra-84)

“…Ben Âlemlerin Rabbine teslim oldum!” (Bakara-131)

Teslimiyetin en güzeli Kur’an-ı Kerim ayetlerinde özelde Hz İbrahim, genelde tüm peygamberlerin yaşantıları ile bize örneklendirilir.
Teslimiyeti örneklendirirken Kur’an’da Gazze’li bir kız çocuğu vardır. Kur’an’da her peygamber adına sure inmemiştir. Ama kanaati, iffeti ve masum mücadelesi ile meşhur bu kız çocuğunun adında bir sure vardır
Hazreti Meryem annemiz izlerini dünyaya bırakmıştır, dünya onu Hristiyan’ı, Müslüman’ı ile sahiplendi. Fakat ne ilginç ki bugün Gazze’nin kadınları Hz Meryem’in öğretilerini hayatlarında yaşayan ve onu en iyi örnek alanlardır.
Gazze yine bombalanıyor!
Aralarında 5 yaşında bir kız çocuğunun da bulunduğu
10 şehit 75 yaralı…
Hep aynı teslimiyet ile Filistin’in kadınları tarih sahnesine geldiler. Bomba koçanlarından saksı yapıp çiçek ektiler. Kurşun ve roket artıklarından Mescidi Aksa’yı resmederek dünyaya barışın ve kutsala bağlılığın sadakatini gösterdiler. Kutsala sadakatin hangi ahval ve şartlarda olursa olsun, şartlara değil teslimiyete bağlı olduğunu gösterdiler. Nitekim onlar yıllardır bütün dünyaya teslimiyete dair en güzel örneklerden biri olmayı öğrettiler.
Evlatlarını toprağa gömdüler. Özene bezene yaptıkları evlerinin defalarca yıkılmasına rağmen, azimle topraklarına sahip çıktılar ve tekrar tekrar inşa ettiler. Şehit resimlerini evlerinin ve sokaklarının duvarlarına nakşettiler. Onları hayatlarının en canlı yerine yerleştirip unutulmaz bir mücadelenin izlerini sürmelerini yıllarca hepimiz uzaktan gözledik.
Şu an bombardımana uğrayan Filistin’in o izzetli halkının cesaretle İslam aleminin iffeti Beytul Makdis topraklarını koruyan, Kudüs’ün mihmandarı olan Gazze kadını yine aynı şekilde muhteşem bir duruş sergiliyor.
Doktora eğitimine Türkiye’de devam eden Gazzeli arkadaşım 2 kardeşinin şehadetini anlattı. Babasının ve annesinin gözlerinden yaş akarken ‘’Rabbim şükrümüzü kabul et! ’’ diye rablerine niyaz ettiklerini söylediğinde bambaşka bir yerden dünyaya baktığımızı fark etmemek içten bile değildi.
Yıllar önce yine Filistinli bir kardeşimize ‘’Sizler, orada ambargo altında zulüm görüyor ve öldürülüyorsunuz. Bizler, burada üzülmekten başka bir şey yapamıyoruz.’’ diyerek üzüntümüzü dile getirmiştim. O ise adeta şaşırarak ‘’Biz aç da ölebiliriz. Buna neden çok fazla üzülüyorsunuz ki! Biz sonuçta şehit oluyoruz.’’ dedi. Karnı tok ölen bizlerin ebedi akıbeti için yüreğimde müthiş bir yangın hissettim. Ve O konuşmaya devam etti. ‘’Güçlü ve adil bir millet olun. Kendi fabrikalarınız, kendi üretimleriniz olsun. Türkiye güçlü olursa zalimler bize dokanamazlar.
Hz İbrahim’in oğlunu Rabb’ine kurban eder gösterdiği teslimiyeti, Hz Meryem annemizin hayat boyu canına kastedilmeye kadar varan ciddi saldırılara minicik evladı Hz İsa ile birlikte gösterdiği teslimiyeti aramak için Gazze’ye bakmak yeterli…

Kur’an’da buyrulduğu gibi:
‘’De ki Herkes, kendi mizaç ve meşrebine göre iş yapar. Bu durumda kimin doğru bir yol tuttuğunu Rabbiniz en iyi bilendir.’’ (İsra-84)

“Katliam ve zulüm, Siyonist zihniyetin karakteridir.”
Ve O, dünyaya zulmünü sergiledi. Hem Filistin halkına, hem o mazlum halka yardım etmeye çalışanlara yıllardır kötülük yapan mizacını İşgalci İsrail hiç yitirmedi. Dünya insanlığını çıkardığı fitne fesat ile oyalayıp durdu. Gazze’ye yardım götüren Mavi Marmara’da 10 şehit kardeşimize ve onlarca yaralıya gözlerimizin önünde haince kötülük etti. Müslüman topluluklar ve erdemli insanlar en az Rachel Corie kadar bir itiraz edebilirdi. Onun bıraktığı insanlık mirasına sahip çıkabilirdi.
Charles Swindoll’un hayat üzerine söylediği söz ne kadar da manidar:
“Hayat, %10 bana olanlar ve %90 onlara gösterdiğin tepkilerdir.”
Apaçık bir kötülük gözlerin önündeyken hz Resulullah sav buyurduğu üzere ‘’Kötülüğü yapabiliyorsak elimizle, yapamıyorsak dilimiz ile, onu da başaramıyorsak kalbimizle buğz etmeliyiz.’’
Kudüs insanlığa ait huzur ve barışın nirengi noktasıdır. İnsanlık tarihini sallayan, bugünkü dünya düzeninin erdeme dair bir iz tutması, Kudüs’te üç büyük dinin barış ve esenlik ile aynı yerde var olması ile alakalıdır. Hayal değil Müslümanların Kudüs’e hakim olduğu zamanlarda yaşandı. Kudüs ancak Müslümanların orada varlığı ile huzur ve barış saçacak bir kandile döner. Rabbim o Kandili gerçek manada özürlüğe kavuşturacak neden ve sebepleri İslam’ın son kalesi milletime nasip etsin dilerim. Gerçek o ki yakın bir zamanda dünya Müslümanlarından bu konuda pek bir umut görünmüyor.
Hamd olsun yüce Allah’ın bizlere verdiği her nimete…
Rabbim eksiğimizi tamamlasın ve bereketi üzerimize yağdırsın…
İnsaf, merhamet, adalet ve gerçek medeniyet cevheri taşıyan rahmet rüzgârı bir millet eylesin bizi…
İklimi İslam, güneşi Kur’an, gölgesi Peygamber olan yurtlar içinde var olalım her zaman.
Gazze halkının Allah’ın adıyla en az zayiatla muvaffak olmasını diliyor.
Özgür ve hür Beytul Makdis topraklarında barış ve huzur içinde yaşanan hayatlar, Mescidi Aksa ‘da selamet ikliminde yapılacak kutlu ibadetler için “Amin!” diyorum.
Selam ve dua ile kalın…

#GazaUnderAttack

ETİKETLER: ,
Yorumlar

 1. Hatice Şebnem Diktürk dedi ki:

  Anneler becerikli olmayı öğretir kız evlatlarına.Gazze’li anneler ise hem becerikli olmayı,hem de iman ve iffetle beklenen ölüm becerisini öğretiyor.
  Özgür ve hür Beytul Makdis topraklarnda barış ve huzur içinde yaşanan hayatlar ,Mescidi Aksa ‘da selamet ikliminde yapılacak kutlu ibadetler nasip etsin Mevlam
  Hamd olsun bizlere verdiği her nimete

 2. Serap dedi ki:

  Rabbim sen kardeşlerimize yardım et İsraili Kahhar isminle kahreyle

 3. Ayşe ATAŞER dedi ki:

  Allahcc razı olsun hocam. Biz tam sağlam olsak kimse dokunamaz.Onlar görevlerini yapıyor. Biz kıyam edersek herşey düzelir.

 4. Leman Erkan dedi ki:

  #GazaUnderAttack Rabbim kardeşlerimizi bu zalimlerin şerrinden koru. Senin gücün herşeye yeter.

 5. Hürbala dedi ki:

  “Gerçek o ki yakın bir zamanda dünya Müslümanlarından bu konuda pek bir umut görünmüyor.”
  Evet maalesef üzülerek katılıyorum.Çünkü sadece görüntüde bir Müslümanlığı yaşadığımız için,insanlara umut veremiyoruz.

 6. Serap dedi ki:

  #GazaUnderAttack

 7. Emine dedi ki:

  #gazzaunderattack

 8. Melike dedi ki:

  GazaUnderAttack SEVGİLİ SAYGİ DEGERLİ HOCAM COK GUZEL BİR. YAZİ ACİKLAMASİ. YAPMİSSİNİZ ALLAH SİZDEN. VE GAZZE HALKİMİZDANDA RABBİM. RAZİ OLSUN. RABBİM ONLARA ZALİMLERİN. ZULUMLERİNE KATLANİPTA DAYANMA GUCU VERSİN. İNSAALLAH. ORADAKİ. ANNELERE. VE KİZ COCUKLARİMİZA VE ERKEK DİN KARDESLERİMİZE ERKEK EVLATLARİMİZA BU ZULUMLER YAPİLİRKEN BİZLER RAHAT . HAYAT YASADİGİMİZ HALDE. HEM HAYATTAN. HEMDE MAL MULK PARA PUL BİRİKTİRMENİN DERDİNE DUSERLERKEN HİC BİR SEYİ BEGENMEZKEN BU. ZULUM. GOREN KARDESLERİMİZİN HAKLARİDA OLDUGUNUN FARKİNDA OLUNMALİDİR VE. ONLARİN CANİ KANİ HAYATLARİNİN KARSİSİNDA. OLURLERKEN. KANLARİYLA. BEDEL. ODERLERKEN EYYY DİN KARDESLERİM. SİZLER. DUSUNMELİSİNİZKİ ONLARİN. BU TUM ZULUMLERE GOGUS GERMESELERDİ SİZLER. RAHAT. EVLERİNİZDE OTURAMAZDİNİZ. RAHAT. YASAYAMAZ VE YİYEMEZ. GEZİP TOZAMAZDİMİZ MALLARİNİZİ. BİRİKTİREMEZDİNİZ VE SİZLERDE SAVASİR
  VE SİZLERDE ZULUM GORURDUNUZ ONA GORE SUKUR VE DUA EDİN DİN KARDESLERİMİZE ALLAH. GAZZE HALKİNDAN FİİLİSTİN HALKİNDAN VE BUTUN ZULUM GOREN DİN KARDESLERİMİZDEN RABBİİM RAZİ. OLSUN OLMUSLERE. RABBİM. RAHMET. EYLESİN VE YASAYAN FİLİSTİN VE GAZZE. HALKİNA RABBİM. YAR VE YARDİMCİLARİ OLSUN İNSAALLAH RABBİM. ONLARA DA. İNSAALLAH KARANLİK. GUNLERİNİ AYDİNLATSİN. İSRAİL. HALKİNİDA RABBİM KAHHAR. SİFATİYLA. KAHRU PERİSAN EYLESİN İNSAALLAH. RABBİMİN. SABRİ. COKTUR. ZAMANİ GELİR. İSRAİL İNSAALLAH. YERLE BİR OLSUNLAR. YOK OLSUNLAR İNSAALLAH

 9. Hiç dedi ki:

  Çok sevgili ve kıymetli kardeşim… Yine farkındalığımızı arttıran, acımızı öfkemizi, buğzumuzu sadece dilde değil kalplerimizde de hissetmemiz gerektiğini idrak ettiren bir yazı olmuş bi iznillah. Seni veren Allah’a hamd olsun… Biz güzel evlatlarimizla yazın keyfini daha fazla nasıl yaşarız diye düşünürken, oralarda evlatlarının canıyla imtihanı kendilerine şükür sebebi olan annelerle empati yapabilmek belki de senin sayende olacak. Allah kabul etsin güzel kardeşim. Ve Allah cümle müslümanı zalimin kadrinden hem korusun hem onlara galip getirsin hem galip getirecek ahlâkı, bilinci, gücü ve azmi nasip etsin inşaAllah…