islami haberortadoğu haberlerimirat analizmirat tv
DOLAR
15,8632
EURO
16,7104
ALTIN
924,64
BIST
2.394,83
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
17°C
İstanbul
17°C
Az Bulutlu
Perşembe Açık
21°C
Cuma Açık
20°C
Cumartesi Az Bulutlu
21°C
Pazar Az Bulutlu
21°C

İslam Üniversiteleri Zorunluluktur

İslam Üniversiteleri Zorunluluktur
16.04.2018
A+
A-

Geçen yazımızda ilahiyat fakültelerinin var olmalarıyla bile İslamiyetin aleyhine çalıştıklarını, artık kapatılmaları gerektiğini ifade ettik. Bu yazımızda da açılması zorunlu olan İslam Üniversitesi kavramına değineceğiz.

İslamiyet bir üniversitenin altındaki bir fakülteye hapsedilemez. Din, beden eğitiminin ilerisinde, dişçilikle meslek yüksek okulu arasındaki eğreti binaya sıkıştırılamaz. Bunu kabullenmek zihnen kaybetmek, imanen zayıf bir noktaya ilerlemektir.

Din yaşam tarzıdır. Din sosyal protokoldür. Din ekonomidir. Din düşünme biçimidir yani kelimenin doğru kullanımıyla millettir. Din yaradılıştır. Din arının iletişimidir. Din galaksilerin tavafıdır. Din zerredir, atomdur. Dinin dışında hiçbir konu yoktur.

Mevcut üniversiteler de aslında din üniversitesidir. Mevcut üniversite sistemi Şeytaniyat dinine göre işler. Biyolojide “evrim var” dedirtilir. Fizikte “Allah yaratmadı” dedirtilir. Tarihte “tekamül din devletinden ulus devletedir” mantıksızlığı ezberletilir. Sosyal bilimde “homoseksüellik normal” sonucu aldırılır. İktisatta “Faiz zorunlu” diye ispatlanır. Siyasette “güçlü zayıfı ezer” kanun olur. Gıdada “GDO ne bereketli” cıkar. Bilişim insanı damgalar, tek gözlü deccal takibine teslim eder. Mevcut üniversite Şeytaniyat dinini takip eder.

Oradaki Müslüman da kendi işine bakar, ortama aklınca uyum sağlar. Şimdi de muhafazakar geçinenler birbirlerini öldürmeye başladılar.

İslam üniversitesinde de bütün konular işlenir ama herşeye Kuran prizmasından bakılır. “Bence” yoktur. “Bana öyle geliyor ki sanki” yoktur. “Güzel bir söz vardı; ayet miydi, hadis miydi, menkıbe miydi şimdi unuttum” yoktur.

İslam üniversitesi, başında dindar bir sanayicinin kurduğu, senato odasında hat eserlerinin bulunduğu, içinde de mescit konmuş sıradan üniversite değildir.

İslam üniversitesinde Kuran esastır ve içselleştirilmiştir. Kuran’ı benimseyenin meşrebi, geleneği, ırkı, kültürü, mezhebi, evveliyatı, eğitimi önemli değildir. Onlar birbirini anlar. Samimi ve Kuranlaşmış neferler uzlaşırlar. Ortak çalışabilirler. Onlar gözleriyle bilr anlaşır. Çığlıklar atarak kavga edip hizipleşmek içselleştiremeyenlerin adetidir.

İslam üniversitesinde bütün alanlar vardır. Hepsine Kurani noktadan başlanır. Esas Kurandır: Allah Yaradandır. Evren yoktan yaratılmıştır. Canlılar ol denerek olmuştur. Sembolik iletişim ilk Adem’e öğretilmiştir. Psikolojik sağlık sadece Allah’ı anarak bulunur. Toplumlar Allah’ı unutunca çöker. Ruhumuz vardır. Şeytanın birinci yöntemi küçük kuruntular, ikinci yöntemi de küresel organizasyondur. Büyük güç olmadan güneş sistemimizden kaçamayız. Gökyüzünde dabbeler vardır. Cinler vardır ve ayrı boyuttadır. İnsanlar için en uygunu yeşillik, ırmaklar, bahçelerdir. Herşey ölçü sistemiyle yaratılmıştır. Hayvanlar hatta cansızlar çevreleriyle iletişim içindedir. Faiz günahların en büyüğüdür, bütün sisteme savaş açmaktır. Merhamet toplumun temelidir. Düşünmek serbesttir. Zaman göreceldir. Zaman, mekan, madde yaratılmıştır, yaratılmaya devam eder. Yaratılış mükemmeldir. Evrim yoktur. Irklar eşittir. İnsanlık birdir. En büyük sanatçı, tasarımcı ve mimar Allah’tır.

İslam üniversitesine bunları kabullenenler gelir. Bu noktalardan ilerlerler. İsterse inançsız olsun bu üniversitedekiler bu esaslara uyar.  Bu üniversitede İlahiyat Fakültesi diye bir birim yoktur. Bütün fakülteler ve bölümler, matematik, fizik, mühendislik, biyoloji, malzeme bilimi, kozmoloji, tıp, felsefe, mantık, edebiyat, tarih İslami ilimdir; İslama hizmet eder. Kuran prensipleriyle uyumlu çalışır.

İman eden herkes bilir ki gerçek gözleme dayalı bilim, spekülasyona dayalı uydurma bilimin aksine daima ve daima Kuran’la uyumludur. Mümin “ay imanım gitti gidiyor” diye korkan bir gariban değildir. Tersine en derin mağaralara korkmadan girer, keşfini yapar, imanı artar.

İlahiyat fakülteleri, günümüzde eve ayakkabıyla girip çocuklarını dudaktan öpen Noel ağaçlı modernleşmiş ailelerde eğreti duran ihtiyar dedeler gibidir. Sustuğu ve rolünü oynadığı sürece var olmasına tahammül edilir. Eleştirmesine, aykırı gitmesine, ortada namaz kılmasına, çocuklara etkilemesine tahammül edilmez; hemen huzurevine yollanır. İlahiyat fakültesi bu nizamı kabul ederek aslında ateist, evrimci, müstekbir sahte ilme hizmet etmektedir. 

Biran önce adına İlahiyat Fakültesi denen garabet sona ermeli, rektörlüğünden senatosuna, tüzüğünden kadrosuna Kuran’a tam uyan İslam Üniversiteler dönemi başlamalıdır.

Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.