islami haberdini haberortadoğu haberleriislam coğrafyası
DOLAR
19,1440
EURO
20,7579
ALTIN
1.208,52
BIST
4.943,18
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Çok Bulutlu
8°C
İstanbul
8°C
Çok Bulutlu
Çarşamba Açık
10°C
Perşembe Az Bulutlu
13°C
Cuma Az Bulutlu
16°C
Cumartesi Çok Bulutlu
15°C

AŞI KARŞITI DOKTORLAR TIBBIN DA BİZİM DE KAHRAMANLARIMIZDIR

AŞI KARŞITI DOKTORLAR TIBBIN DA BİZİM DE KAHRAMANLARIMIZDIR
08.08.2021
A+
A-

Önce bizi dehşete düşüren haberi okuyalım ve sonra da yorumumuzu yapalım.

https://www.dw.com/tr/doktorlarda-a%C5%9F%C4%B1-kar%C5%9F%C4%B1tl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-t%C4%B1bba-ihanet-mi/a-58785384

https://soundcloud.com/mirathaber/asi-karsiti-doktorlar-tibbin-da-bizim-de-kahramanlarimizdir

“ Türk Tabipler Birliği (TTB), aşı karşıtı açıklamalar yapan 20’den fazla doktorla ilgili disiplin süreci başlattı. Prof. Dr. Berna Arda, tıp doktorlarının bilim karşıtlığının etik değerlere aykırı bir tutum olduğunu söylüyor ve ilave ediyor:

 • Aşı karşıtı olmak hekimler açısından gerçekten son derece sakıncalı bir durum. Neden? Çünkü hekimler toplumu yönlendirebilecek, etkileyebilecek kişiler. Bu bağlamda da bir miktar da kendi aldıkları eğitime tırnak içinde ihanet içinde olduklarını bile düşünmek mümkün.”

Yorumumuz

Bilgili bir Müslüman için Kur’ânî vahiy, ortak akıl ve bilimsel veriler olmak üzere üç bilgi kaynağı vardır. Bu sebeple biz Müslümanların bilime değil, bilimsel şarlatanlığa karşı olduğumuz bilinmelidir. Tıp eğitimi almış olan insanların bilime karşı olmaları ise özellikle yaşadığımız baskıcı ortamda hiç mümkün değildir.

Yaşadığımız Şartlarda Aşı Savunucusu Olanların Bilime Saygılı Olduklarının Kanıtı Nedir?

KORONA 19’u insanlığın başına bela eden emperyalist zalim kişi, aile ve kurumlar mı?

Emperyalist zalimlerin sahibi olduğu dünyayı sömüren ilaç şirketleri mi?

Adı geçen zalimlerin beslediği, eşcinselliği bile meşrulaştıran DSÖ gibi uşak örgütler mi?

Evet, bilime saygılı olduklarının kanıtları nedir?

Aşıların fakir ülkelerde insanlık yararına üretilip kullanmasına karşı çıkan zengin ülkelerin medyası mı ? Yoksa aşı ücretlerini durmadan artırdıkları için Avrupa’da insanların sokaklara döküldüğü, gözlerini doymak bilmez hırs bürümüş şirketler ve onların paralı bilim ve medya silahşörleri mi? Hürriyet gazetesinin atabildiği “Tarihteki en ölümcül ilaç vurgunu” başlığı bile sizi uyandırmıyor mu? Korona 19 ile mücadele görüntüsü içinde  IMF’ye verdirilecek 650 milyar dolar kredinin ne anlama geldiğini hiç düşündünüz mü?

Evet Korona 19’un etkili aşısının bulunduğunun kanıtı ne? 

Aşının, salgın dönemini oluşturan 20 ay içinde ve başlarında bulunması, üretimin bilimsel usulü çiğnenerek yüz milyonlarca üretilmesi, yan etkilerinin olup olmadığı takip edilmeksizin insanlığa pazarlanması, bilim adına karşı çıkanlarını yasal ve bilimsel! baskılarla susturulması ve takibata uğratılması mevcut aşıların ilim, hukuk ve insan sağlığı adına sorgulanmasını gerektirmiyor mu?

 Bu sorgulamayı yapan 20 doktorumuz kahramanlarımız değil de nedir?

Aşı Firmalarının Sebep Olduğu Ölümler-Sakatlıklar Bilinmiyor mu?

Aşı üreten firmaların ürettikleri ilaç ve aşılarla sebep oldukları ölümler ve sakatlıklar sebebiyle Amerika ve Avrupa’da milyonlarca dolar tazminata mahkum edildikleri bilinmiyor mu?

Mevcut aşıları savunup satın alan ilgililere soralım: 

 •  Aşılarını satın aldığınız ilaç şirketlerinden sebep olabilecekleri zararlar için uluslar arası yargıya gitme hakkını aldınız mı, alabiliyor musunuz? 
 • Madem ki milletimiz, hürriyetlerinin tahdid edileceği tehdidi altında, üstelik bilim karşıtlığı ile de suçlanarak ve ayıplanarak aşılanmaya yönlendiriliyor, vatandaşımızdan aşının uğratabileceği zararlar için hukuka baş vurulmayacağı konusunda niçin imza alınıyor? Milletimizi ahmak mı zannediyorsunuz? Hiç mi utanmanız yok? 

Yoksa medya organları gibi TBB’ni ve benzerlerini de mi fonluyorlar?

Sizler yani mevcut aşıları kayıtsız şartsız savunanlar, bunların koruyucu ve zararsız olduğunu nereden biliyorsunuz?

Sakın ha bize laboratuvar kontrollerimiz var demeyin. Madem bu kontrolleri yapacak durumdasınız, Cumhurbaşkanımızın diliyle önce 2021 Nisan’ında , sonra da 2021 Eylül’ünde kullanıma başlanacağı müjdelen yerli aşımızı  niye üretemiyorsunuz?

Rusya, İran ve Küba bile aşısını üretirken siz ithalatçılıkla övünenler beceriksizliğinizden ötürü utanmıyor musunuz?

Disiplin Süreci Öyle mi?

Tehditlerinizi de içeren baskıcı şartlar altında görevlerini yapan üstelik üzerinde durulması gereken çareler de üreten doktorlarımızı biz tıp bilimi kahramanlarımız olarak bağrımıza basıyoruz.

Gaflet-İhanet, kahramanlarımızı suçlayan TBB’ye isnat edilebilirse de  biz kutuplaşmayı artıracak şekilde ileri gitmek istemiyoruz.

Küresel güçlerin ve yerli işbirlikçilerinin etkisinde kalan Hükümetin tedbirler almasını iktidar olmanın gereği olarak görüp  itiraz etmiyoruz amaaa, önlemler mahrumiyetlere sebep olur ve yasal boyutlar kazanırsa sandıkta çok mevta çıkacağını da hatırlatmak istiyoruz. 

Biz gavurluk gördüğümüz için kehanette bulunmayız ama öngörülerimiz mahza keramettir.

Değinmeden yine geçemeyeceğim; yaklaşık 20 aydır aşı ile yatıp kalkıyoruz ama  milletimiz için  Korona 19’un bin katı bela olan materyalist eğitimden ve kan emici faiz düzeninden söz edenimiz yok, bilime saygılıyız ya!

Ali Rıza Demircan

TBB’den Ricamız: Disiplin soruşturması başlattığınız kahraman doktorlarımızı bir an önce açıklayınız ki tebriklerimizi geciktirmeyelim. 

Yorumlar

 1. Esat dedi ki:

  Süper bir yazı olmuş

 2. Tuğrul dedi ki:

  DSÖ denen şeytani kuruluşun tezgahına düşmeyelim. Bağışıklık sistemimizi güçlendirecek doğal gıdalarla beslendiğimiz takdirde şeytanların oyununu bozarız. Mevsim harici hiç bir şeyi vücudunuza sokmayın.

 3. Atilla Atasoy dedi ki:

  güçsüz cahil siyasi bürokrat kesiminin bizi getirdigi durumu daha net nasıl anlatılabilirdiki .

 4. Atilla Atasoy dedi ki:

  Ögretilmek istenenden başka birşey ögrenmeyen Dr. lerin eline kaldık