islami haberdini haberortadoğu haberleriislam coğrafyası
DOLAR
19,1375
EURO
20,7565
ALTIN
1.207,87
BIST
4.855,60
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Çok Bulutlu
8°C
İstanbul
8°C
Çok Bulutlu
Çarşamba Açık
10°C
Perşembe Az Bulutlu
13°C
Cuma Az Bulutlu
16°C
Cumartesi Çok Bulutlu
15°C

Haçlı Seferinin Askersiz Hali

Haçlı Seferinin Askersiz Hali
01.09.2018
A+
A-

ABD paralı askerleri ile dünyada işgal güçlerini hareket ettiriyor. Irak işgalinde de bu paralı askerler vardı. Türk askerinin başına çuval geçirildiğinde de bu paralı askerler aktifti. Çünkü meclisten ABD’nin bankerlerin paralı askerlerinin geçmesine izin verilmemişti.

Bankerler, finans sistemi ile devletleri kontrol ediyor. Devletler üzerinden paralı ordu kuruyor.Orduların sahibi bankerler oluyor. Ordularını, yeraltı zenginliklerini almak istediği ülkeye, yine kendilerinin oluşturduğu uluslar arası kurumlar üzerinden gönderiyor.

Bankerler bunları gerçekleştirmek için,  para kredi sistemi ile uzun vadeli  anlaşmalarla, uluslar adına karar alıcıları kontrol eder. Bankerlerin buradaki hakimiyeti, seçilen 5 yıllık hükumetlerin üstünde bir anlaşmalar üzerinden iktisadi yapı olarak işler. Zaten bürokrasi eğitimi finans dilini sürekli bankerlerin yeni hamlelerine göre günceller.

Devletin kritik yerlerindeki karar  organını yönlendiren bürokrasi; sadakat göstergeleri olarak kendi istekleri ile  bankerlerin arzularını gerçekleştirirler.  Çünkü onlara ‘’öğretilmiş çaresizlik’’olarak narkoz vurulmuştur.

Beş yıllık seçimle gelen iktidarın 30-40 yıllık anlaşmalarla, devleti bağlamış paranın gerçek sahibi bankerler; hükumetleri, kurallarını kendilerinin koyduğu iktisadi  model işleyişinde, hem içeride  hem uluslararası iktisat kurallarında bağımlı hale getirmiştir. Bu küresel finans borç yapısının sürdürülmesinin iyi işleyişindendir ki bütün ülkeler borçlu olup, alacaklı olan kendileri gözükmemektedir.

Tercih etmiş olduğunuz iktisadi yapının, milli eğitiminizin kalitesinden tutun, toplumun sağlıklı beslenmesinden, milli savunmasına kadar devletin bütün bütçesini belirleyen  bir modeldir. Yani ülkelerin bütçelerini de bu borca dayalı para kredi sistemi belirliyor.

Şimdi siz bu modelin etkinlinin  önemini anlıyor musunuz?

Bu modeli kuran ve işleten; sizin eğitiminizden, sağlığınıza, milli savunmanıza, insanlarınızın maaşlarına kadar her şeyi belirliyor ve kontrol ediyor.

Biz yıllardır ne diyoruz?

Küresel finans sisteminin kurduğu ve ulusal devletleri kendi çıkarlarına bağımlı hale getirdiği  mevcut borca dayalı olarak sürekli borçlanmayla sürdürülen bu model değişmek zorundadır. Bu yapının ülkemizde sürdürülmesi, bizim iktisadi bağımsızlığımızın olmadığının hazin göstergesidir.

Dışa bağımlı borç bularak,  sürekli borçlanarak çözüm arama yöntemleri milli iradenin yapmaması gereken bir durumdur. Bunu söylerken ne yapılması gerektiğini de bir çok önceki makalelerimizde ifade ettik.

Döviz hesaplarındaki mevduatların vergilerini yükseltmek,  Türk Lirası hesabındaki mevduatların vergilerini düşürmek, 100 bin konutun satılması için inşaat  sektörünü canlandırmaya çalışmak  için bugün ki piyasa faizlerinin çok altında bir faiz oranı ile halka duyuru yapmak, sistemin küçük kılcal damarlarını açmaktır. Ama asla köklü bir çözüm değildir.

Bürüt borcun Milli gelire  oranı bugün % 55 dayanmışlığı ciddi bir uyarı olarak okunmalıdır. Sayın Berat Albayrak, çevresindeki Ortodoks politikaları öneren bürokrasiyi geç kalmadan gözden geçirmelidir.Açıklanacak Orta vadeli program, küresel finans sisteminin Türkiye’deki finansal etkinliğini bitirecek ve değiştirecek adımlar taşımalı.

Olay sadece dövizin yükselmesi değildir. Siyasetin bunun üzerine etkisi % 20 ise % 80 kurulu finans yapısının işleyiş biçimi ile operasyon yapılıyor.

Bürokrasinin çözüm önerileri kürsel finansın çözüm önerileri haline gelmiştir. Çok ciddi hatalar yapılıyor. Mevcut faize dayalı sistem kendini, kendisine karşı olan bir iktidar tarafından korutuyor. Hükümetimiz bu tezgahı görmeli.

Bir Müslüman aynı yerden süreklialdatılamaz. Finans sisteminin ilk hedefi başkanlık sistemini başarısız kılmaktır desek çok da yanılmış olmayız. Bunu  kendisini korutarak yapıyor. Küresel finans zamana yayıyor, anlık sok geçişlerle ekonomideki tehlikeyi bir ileri ki aşamaya taşıyor.

Kendi topraklarımızda köle gibi yaşayamayız. Bu faize dayalı para kredi sistemi değişmelidir. Ayağa kalkacağız,  Alpaslan gibi  Bizans’a kafa tutacağız ve yeneceğiz. Çünkü  para kredi sistemi haçlı seferlerinin askersiz operasyonudur.  

Ekonomilerini kaybeden toplumlar, istikballerini de kaybetmeye mahkumdur.

Selam ve dua ile…

Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.