Atalarımız, yaşadıkları tecrübe ve birikimleri özlü söze dönüştürüp; “Su uyur, düşman uyumaz” demişler. Böylece; her hal ve şart altında, kötülerin kötülüklerini yaymaya yahut çoğaltmaya devam edeceklerini söylemişler. Ayrıca, “bulanık suda balık avlamak” yahut “koyunu boğazlamak için sisli havayı kollamak” gibi deyimlerimiz var. Çünkü; kötüler ve kötülükler, kriz dönemlerinde daha hızlı ve daha kolay yayılıyorlar. Bu günlerde,...