islami haberdini haberortadoğu haberleriislam coğrafyası
DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
31°C
İstanbul
31°C
Açık
Pazartesi Açık
30°C
Salı Az Bulutlu
30°C
Çarşamba Az Bulutlu
30°C
Perşembe Az Bulutlu
29°C

İş bu rivayet yeni çıktı; iktidar islâmcı imiş!

İş bu rivayet yeni çıktı; iktidar islâmcı imiş!

Ahmet Hakan yine döktürdü. Okuyalım;

Alparslan Kuytul Olmak

İslamcı bir iktidarda bir İslamcının tutuklanması, çok sıkıntılı durumdur.

İktidar karşıtları susar…“Ne yani? Şimdi bir İslamcıyı mı savunacağız” diye…

İktidar yanlıları zaten susar…“Aman başımıza bir iş gelmesin” diye…

Avrupa, ABD falan susar…“İslamcıyı da savunacak halimiz yok” diye…

Talihsizlik üstü talihsizliktiryani…

İslamcı bir iktidarda bir İslamcının tutuklanması

Bizdendür Deyü

Ne de olsa bizdendür; köken olarak imam hatiplidir, deyü zaman zaman okuduğum Ahmet Hakan yine döktürdü. Bilerek mi bilmeyerek mi bilmiyorum ama büyük ve aldatıcı bir yalanı diline dolayı verdi.

İktidar İslâmcı imiş, Alparslan Kuytul da İslâmcıymış. İslamcı bir iktidarda bir İslâmcının tutuklanması… Olur şey değilmiş…

İslâm’ın bütününe değil ama yalnızca Allah’a inandığına şahid olduğum merhum Mehmet Ali Birand da bir programda bana iktidarın İslâmcı olduğunu, neden şikâyetçi olunan hususların giderilmediğini sormuştu.

İslâmcılığın Ne Olduğunu Öğrenemedim

Yirmi beş yaşında Süleymaniye Camii imam hatibi oldum. Binlerce sayfa eser yazdım. Bir o kadar vaaz, konferans verip televizyon ve radyo programları yaptım. Şu anda yaşım yetmişi devirdi. Ben İslâmcılığın ne olduğunu öğrenemedim.

Şairin dediği gibi evvel yoğ idi işbu rivayet yeni çıktı:

İktidar İslâmcı imiş.

İslamcılık inançta, eğitimde, hukukta ve ekonomide vs. İslâm’ın ana kaynakları olan Kur’ân ve Sünnet’e dayalı bir yönetim düzeni  ise böyle bir düzenin kurulabilmesi için bu iki kaynağı çok iyi bilen binlerce dîn bilgini, eğitimci, hukukçu, ekonomiste ve yıllarca çalışmaya ihtiyacımız var. Böyle bir kadro ne ilahiyat ve diyanette, ne de cemaatler ve de tarikatlerde var. Açık söylüyorum İslâm’a imanın gereği olan böylesi bir yönetim düzeni amacına sahip olup da açıkça ‘insanlığın ve ülkemizin ihtiyacı bunu gerektiriyor’ diyebilecek bir avuç adam çıkaramazsınız ülkemizde…

İktidar İslâmcı İmiş Öyle mi?
Güldürmeyin Âlemi

Çok çok uzun yıllardır jakoben laikliğe alıştırıldığımız ve yarı inançlı batıperest seküler entellektüellere şartlandırıldığımız için namaz kılıp oruç tutan ve hacca giden üst düzey yöneticilerimizi İslâmcı sanıyoruz.

İktidar İslamcıymış öylemi? Bu iktidar döneminde İslamî temellere dayalı olarak anayasa mı değişti? Ordu mu şekil ve ruh değiştirdi. Hukukta insan merkezli bir devrim mi yaşanıyor. Eğitimde indirilen Kur’ân ayetleri ile yaratılan varlık ayetleri birlikte mi öğretiliyor. Kur’an bilgini sosyologlar, matematikçiler, fizikçiler ve astronomi bilginleri mi eserleri ile gündemde. Ekonomi faizsiz temeller üzerinde halk yararına mı yapılandırıldı? Üniversitelerimizde İslam dünyasını ayağa kaldıracak bilimsel atılımlar mı yapılıyor? Sanatçılarımız İslâm’ın inanç, ahlâk ve estetik ilkeleriyle örtüşen eserler mi vermeye başladı?

Bütün bunlar ve benzerleri yapıldı da biz mi duymadık. Yoksa iktidar mı kendisini İslâmcı olarak tanıtıyor?

İşid’e, Holdingleşen Cemaatlere İslâmcı Demek

Amerika’nın orta doğu politikaları için yetiştirip yönlendirdiği İşid’e, sermayeleri sakal, cübbe, sarık ve şalvar olan şekilperest tarikatçilerimize, gavslaştırarak yarı ilah haline getirdikleri insanları alıp satarak holdingleşen cemaatlere, bakanları ve milletvekilleri içki içmeyip namaz kılan ve eşleri de tesettürlü olan iktidara İslâmcı demek emperyalistlerin, yerli işbirlikçilerinin ve seküler kalem erbabının işine geliyor. Bir taşla birkaç kuş vurmak istiyorlar.

Açıkça söylüyorum İslâm’ı ve dünya sistemlerini gereğince bilmeyen bizden laik demokrat ve muhafazakârlar bile çıkar da İslâm Düzeni yanlısı adam çıkmaz. Keşke çıkabilseydi. Ne idüğü belürsüzlerin yönettiği dünya adalet ve erdem görür, İslâm Dünyası onurla ayağa kalkardı. Halkımız da yerli ve yabancılara sömürülmekten, yabancı uçaklarla hacca gitmek ve ülke savunmaktan ve de… kurtulurdu.

Bana Bunlara mı Oy Verdiniz Diyenler

Öteden beri işlenip de bu iktidar döneminde de işlenmeye devam edegelmekte olan faiz, zina ve yolsuzluk gibi toplumumuzu çökertmekte olan günahları sayarak bana “bunlara mı oy verdiniz” diye çıkışanlara anlatamadım.

Ben bu iktidara İslâm’a talip olmak gibi güçlerini aşacak misyon yüklemek için oy vermedim. İslâm’ın da yücelttiği insan hakları ve özgürlüklerine, hukuki ve sosyal adalet ilkelerine sahip çıkarak ülkemizi kalkındırıcı atılımlar yapsınlar ve önümüzdeki baskıcı-dışlayıcı ve ötekileştirici engelleri kaldırsınlar diye oy verdim.

Birileri boşuna heveslenmesin, kendimi kullandırtmam.

Sayın Cumhurbaşkanımıza bir daha oy vereceğim. Vermeyip de ne yapayım. Alternatifi mi var? Günahlarımız varsa da hiç değilse inandığımız değerler dizisi bir.

Ben İslâmcıyım diye ortaya çıkılsaydı -gerçek olmadığını bilir-vallahi oy vermezdim.

İktidar İslâmcıymış öylemi? Ahmet Hakan’ın Doğan holdingi de İslâmcı olmasın.

Gelişen Olaylara İslami Bakışın Adresi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.