Mısır’ın güneyinde otobüs-kamyon kazasında 20 kişi öldü, üç kişi yaralandı

Mısır otobüs kamyon kazası mirat haber

Mısır’ın güneyinde otoyolda bir otobüs, kamyonu geçmeye çalışırken devrilerek kaza yaptı. Kazada 20 kişi öldü ve 3 kişi yaralandı.

Mirat Haber Ajansı

Mısır’ın güneyinde bir otoyolda bir kamyonu geçmeye çalışırken bir otobüs devrilerek en az 20 kişinin ölümüne ve üç kişinin de yaralanmasına neden oldu. Assiut Valisi Essam Saad yaptığı açıklamada, otobüsün Kahire’den dönerken döndüğünü ve başkent Kahire’nin 320 km güneyindeki güney Assiut vilayetindeki bir yolda kamyona çarptığını açıkladı. Her iki araç da alev aldı. Valinin bürosu tarafından yayınlanan fotoğraflar, kurtarma ekiplerinin hayatta kalanları arayan yanmış bir otobüsü gösteriyordu. Kurbanlar yakındaki hastanelere götürüldü. Sağlık bakanlığı, 36 ambulansın olay yerine koştuğunu belirtti.

Ulaşım güvenliği zayıf

Ulaşım güvenliği sicilinin zayıf olduğu Mısır’da trafik kazaları, her yıl binlerce kişiyi öldürüyor. Kazalar çoğunlukla hız yapmak, kötü yollar veya trafik yasalarının yetersiz uygulanmasından kaynaklanır. Mart ayında Giza vilayetinde bir kamyonun minibüse çarpması sonucu 18 kişi hayatını kaybetti. Geçen ay başkentin yaklaşık dört saat güneyindeki Tahta yakınlarında iki tren çarpıştığında en az 20 kişi öldü ve yaklaşık 200 kişi yaralandı. Ülkenin resmi istatistik kurumu, istatistiklerin mevcut olduğu en son yıl olan 2019’da 3.480’den fazla insanın ölümüne neden olan yaklaşık 10.000 trafik kazasının meydana geldiğini bildiriyor. 2018 yılında, 8.480 araba kazası meydana geldi ve 3.080 ölüme neden oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here