Pakistan Muhalefetinden Çocuk Çağrısı

Güney Asya’nın kalabalık Müslüman ülkesi Pakistan’da muhalefet Pakistan Halk Partisi (PPP) Genel Başkanı Bilawal Bhutto Zardari, çocukların insan ırkının en değerli varlıkları olduğunu ve onlara daha iyi sağlık ve eğitim olanakları sağlamanın, ebeveynlerin yanı sıra devletin, organlarının ve kurumlarının en büyük sorumluluğunu taşıdığını söyledi. Dünya Çocuk Günü’ndeki mesajında ​​PPP başkanı, Pakistanlı çocukların adaletsizlik, eşitsizlik ve yoksulluk nedeniyle birçok imkandan yoksun olduğunu söyledi. Zardari, “gelecek nesillere adalet, adil oyun, eşitlik ve barış sağlamak için olağanüstü seviyelerde çaba sarf etmemiz gerekiyor” dedi.

Genel başkan, çocuk felci aşısının 40 yıl önce icat edilmesine, Pakistan’daki çocuklar için çocuk felci aşısını şehid eidlen eski başbakan Benazir Bhutto olmasına ragmen, buna erişimin yeterli olmadığını ifade etti.

PPP genel başkanı ayrıca, Sind eyaleti hükümetinin sokakta yaşayanlar da dahil olmak üzere çocukları koruma konusunda daha fazla şey yapması gerektiğini vurguladı. “Her Pakistanlı çocuğa, gerekli çevre ve olanaklar verildiğinde Partisinin eski başbakanları ve büyük dedesi ile anneannesi olan şehid Zülfikar Ali Butto ve kızı şehid Benazir Butto olma kapasiteleri var” dedi.

Muhalif lider, Dünya Çocuk Günü’nü gözlemleyerek, bir ülke olarak Pakistan’ın ancak ve ancak en mutlu ve sağlıklı çocuklarla en üst düzeye çıkabileceğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir