Dünya Cami Mimarisi Ödülleri

Abdüllatif El-Fuzan Camii Mimarisi Ödüllerinin genel sekreteryası, 25-27 Kasım tarihlerinde Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da ikinci Camii Mimarisi Konferansını düzenliyor. Bu amaçla Suudi Arabistan, Malezya ve ilgili uluslararası kuruluşlardaki ortaklarla işbirliği içinde düzenlenen konferans, ödülün mütevelli heyeti başkanı Prens Sultan bin Salman himayesinde yapılmakta.

Bu yılki konferans “Gelecekteki Cami Mimarisi” başlıklığıyla yerel, bölgesel ve küresel cami mimarisini geliştirmek için ödülün genel sekreteryası tarafından yürütülen projeye devam ediyor. Konferansta dokuz ana konuşmacı ve dünyanın dört bir yanından yaklaşık 45 bilimsel araştırma uzmanı olacak.

Konferans, 20-24 Kasım tarihlerinde, önelemeleri yapılmış listedeki camilerle ilgili teknik raporları değerlendirmek üzere uluslararası bir jüri toplantısının ardından gerçekleştirilecek. Kazanan camiler 2020 Mart’ında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da kentin Vali Prens Faysal bin Bandar’ın himayesinde düzenlenen büyük bir törenle duyurulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir