Gözler bugün yapılacak olan kabine toplantısında

Mirat Haber Ajansı

Cumhurbaşkanı ReceP Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak olan kabine toplantısının en önemli konu başlığı Kovid-19 tedbirleri kapsamında yeni alınacak olan kararlarda. Normalleşme adımlarının konuşulacağı toplantıda, kafe, restoranların açılması, yüz yüze eğitime geçiş gibi konu başlıkları oluşturuyor. İllerin durumuna göre kademeli normalleşme süreci de yer alıyor.

 Kademeli normalleşmenin yol haritası kabine toplantısında belirlenecek. İller, Bilim Kurulu’nca belirlenen vaka sayıları, aşı oranları gibi kriterlere göre 4 farklı gruba ayrılarak normalleşme takvimine alınacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kabine toplantısında aşılama çalışmaları, mutasyon virüs görülen iller, düşük-orta ve yüksek riskli illerin durumunu da kapsayan detaylı bir sunum gerçekleştirecek. Hafta sonu kısıtlamalarının kalkması ise illerin risk durumu göz önünde bulundurularak, kademeli şekilde kaldırılacak.

Kabinenin gündemindeki bir diğer önemli konu ise, daha önce 1 Mart’ta başlayacağı duyurulan, ancak 2 Mart’a ertelenen yüz yüze eğitim olacak. Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Mart’ta eğitim öğretime geçişi planlanan tüm okullarda yüz yüze eğitim ve sınavlara illerin salgın koşullarına göre 2 Mart’ta başlanacağını açıklamıştı. Yüz Yüze eğitim süreci, bugün gerçekleşecek kabine toplantısı sonrasında netliğe kavuşacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here