Singapur Cumhurbaşkanından Kadınları Müdafa

Mirat Haber Ajansı

Singapur’un Malay Müslümanı kadın cumhurbaşkanı Halime Yakub podcast kanalı OKLETSGO’yu podcast’lerinde yapılan aşağılayıcı ve kadın düşmanı sözler için tüm kadınlardan özür dilemeye çağırdı. Kadınların kum torbası gibi muamele görmenin uygun olmadığını söyledi. Büyük ölçüde rolü protokolle sınırlı olan devlet başkanı, yerel Spotify listelerinde yayınlanan popüler programı, kadınları meta haline getirdiği için eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Halime Facebook gönderisinde, birçok insanın podcast’lerin teşvik ettiği değerlerle ilgili endişelerini paylaştı. Ev sahiplerinin kadınlara yönelik cinsiyetçiliği ve şiddeti doğrulayan derogatif yorumlar ve şakalar yaptıkları bildiriliyor. Singapur’un en yüksek İslami otoritesi de gösteriyi ve içeriğini eleştirmiş Podcast OKLETSGO, saldırgan, aşağılayıcı ve kadın düşmanı sözler için tüm kadınlardan içtenlikle ve alçakgönüllü bir şekilde özür dilemesinin gerektiğini belirtmişti.

Podcast, eski radyo DJ’leri Dzar Ismail, Dyn Norahim ve Raja Razie tarafından yönetiliyor. Bölüm başına on binlerce dinleyici çekiyor. Tartışılan konular din, uyuşturucu ve hapishane yaşamını içerir. Podcast, filtresiz tarzıyla ve sokaktaki adam için gurur duyduyunu vurguluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here