islami haberdini haberortadoğu haberleriislam coğrafyası
DOLAR
32,8254
EURO
35,1391
ALTIN
2.457,41
BIST
10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
28°C
İstanbul
28°C
Açık
Cumartesi Açık
28°C
Pazar Açık
29°C
Pazartesi Az Bulutlu
30°C
Salı Az Bulutlu
29°C

“TÜRKİYE LAİKTİR LAİK KALACAK” TAN NE ANLAMALIYIZ?

“TÜRKİYE LAİKTİR LAİK KALACAK” TAN NE ANLAMALIYIZ?

Önce haberi okuyalım:

Yeniden bir araya gelen Altılı Masa’nın genel başkanları, Saadet Partisi Genel Merkezi’nde düzenlenen “Liderler Buluşması”na katılmak için bir araya geldi. Bina önüne giden CHP’liler ‘Türkiye laiktir laik kalacak’ sloganları attı.

Sloganlar atılmasına alışmıştık da. Bir yenisine daha tanık olduk.  Saadet Partisi önünde ‘Türkiye laiktir, laik kalacak’ tezahüratları yapılıp sloganlar atıldı.

İyi de Türkiye laiktir, laik kalacak’ şeklindeki tezahüratlar ve yırtınarak atılan sloganlar ile anlatılmak istenen nedir?

Yırtınarak tezahürat yapıp slogan atanların tam amacı nedir? İktidar karşıtlığı mı, İslam karşıtlığı mı ?

Mesajın bize yani İslami iman ve yaşam ölçülerini yüceltenlere verildiği açık.

Biz bilinçli  jakoben laiklerin hangi anlamları çağrıştırabileceklerini  özetleyeyim:

I. Allah, zerreciklerden galaksilere kadar her varlığı yaratan ve yaşamları için gerekli bilgileri varlıklarına kodlayan bilgisi, kudreti ve  merhameti sınırsız Yaratıcı olsa da biz onun insanlığa son mesajlarını içeren Kur’ân’ın toplumsal hayatımıza yön veren yasalarını dışladık. Kurduğumuz düzene İlahiyatları ve Diyaneti de bekçi kıldık.

Türkiye Laiktir Laik Kalacak / Emperyalistler lehine kurulan bu  düzen yaşatılacak.

II. Gavur aklı ile bin yıllık mazimizi inkâr ederek tapar olduğumuz batıdan yasalar tercüme ederek kurduğumuz ruhumuza yabancı bu nesebi gayr-ı sahih düzeni, İstiklal mahkemeleri ile canlara kıyarak tesis ettik.

Türkiye Laiktir Laik Kalacak/Kurulan bu batıl düzen yaşatılacak.

III. Özgürlüklerimize sahip çıkarak alkollü kafalarımızla zinayı, şimdilerde eşcinselliği meşrulaştırmaya çalışarak, üryan sanatçılarla ve medyasal kavatlarla güçlendirdiğimiz, ve de aydınlarımıza de onaylattığımız bu düzene dokundurtmayacağız.

Türkiye Laiktir laik Kalacak/ Kurduğumuz bu haram- helâl haram tanımaz düzen yaşatılacak.

IV. Allah’a ortaklar koşarak maddeci temeller üzerinde bilimsel olduğu propagandası ile kurup yaşattığımız, böylece milli menfaatleri bile düşünemez ezberci ve din karşıtı  nesilleri peydahlamaya çalıştığımız, temelleri Osmanlı  devletinin son dönemlerinde  atılan  eğitim ve öğretim sistemimizi nice sürgünler ve zulümlerle  oluşturduk.

Türkiye Laiktir Laik Kalacak / Kurulan Kur’ân ve Sünnet  taınmaz ödün vermeksizin yaşatılacak.

V. İthal ederek putlaştırdığımız bu kuvveti üstün tutan düzenimizin kurucu ülkeleri, dünyamızı silah, ilaç, gıda, medya ve spor sanayii ile sömürülür hale getirdiler, dünyamızı onlarca defa mahvedebilecek şekilde nükleer, kimyasal ve biyolojik silahlara boğdular, bizleri AB kapısında dilenci kıldılar ve askerî güçleri ile parçalamak istiyorlarsa da önemi yok.

Türkiye laiktir laik kalacak/ Sorgulanıp eleştirilemez kıldığımız düzen yaşatılacak.

Örnekleri çoğaltabiliriz. Bize çağrıştırdıkları anlam özetlediklerimizdir.

Başta Saadet Partisi olmak üzere, BİZ’den görülen ve çoğunluğu oluşturan tüm laiklere armağan ! olsun.

Verilen mesajlara karşılık, ümitsizlik haramdır çizgisinde imanımızın gereği olarak biz de şöyle diyoruz:

Bu Türkiye düzeni jakoben  laiktir ama inşaallah laik kalmayacak.

Bilime, ortak akla ve İslam’a dayalı gerçekten bağımsız adalet ve merhamet düzenine dönüşecektir.

İslam’a şartlı iman edenleri bilmeyiz ama   bizim amacımız budur. Çünkü biz hayatımızı İslam’a göre konumlandırıp amaçlandırarak  dünya ve ahiret mutluluğuna talibiz. Okuyalım:

“ Yalnızca dünya hayatını ve onun görkemini, zenginliğini isteyenlere gelince, onlara bu (hayatta) yapıp-ettiklerinin karşılığını tam olarak ödeyeceğiz ve onlar da hak ettiklerinden asla yoksun bırakılmayacaklar:
İşte bunlar, ahirette paylarına ateşten başka bir şey düşmeyen kimselerdir- çünkü onların bu 
(dünyada) yapıp-ettikleri hep boşa gidecektir; yapıp-ettikleri değersizdi zaten. ” (Hûd 15-16)

ALİ RIZA DEMİRCAN 

Anahtar Kelimeler  Türkiye, laiklik, dönüşme, akıl, bilim, dünya, ahiret

 

 

ETİKETLER: ÜSTMANŞET, yazarlar
Yorumlar
  1. konyalı... dedi ki:

    Allah Razı olsun hocam…

  2. Yasin TEMÜR dedi ki:

    Allah razı olsun hocam… Yalnız aşağıdaki ifadenizde “İslam”ı en başa alsanız daha iyi olurdu kanaatimce. Selamlar sevgiler….
    “Bilime, ortak akla ve İslam’a dayalı gerçekten bağımsız adalet ve merhamet düzenine dönüşecektir.”