islami haberortadoğu haberlerimirat analizmirat tv
DOLAR
17,3341
EURO
17,6469
ALTIN
969,03
BIST
2.425,56
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
29°C
İstanbul
29°C
Parçalı Bulutlu
Cuma Az Bulutlu
28°C
Cumartesi Hafif Yağmurlu
26°C
Pazar Az Bulutlu
27°C
Pazartesi Parçalı Bulutlu
28°C

UFOLAR CİNLERİN TEKNOLOJİK ARAÇLARI OLABİLİR Mİ?

UFOLAR CİNLERİN TEKNOLOJİK ARAÇLARI OLABİLİR Mİ?
22.05.2022
A+
A-

UFOLAR (Bilinmeyen uçan objeler)   ile ilgili gündeme düşen ama daha önce benzerlerini okuduğumuz haberleri hatırlatıyor ve  cevabı verilemeyen  “UFO nedir?”  sorusuna mukabil bir soru ile cevap vermek istiyoruz:

UFOLAR Cinlerin Teknolojik Ürünleri midir?

Modern bilim, ortak akıl ve duyu organları ile  ve bu iki kaynağın sağladığı teknolojik bilgilerle varlığını kabul ettiği UFOLARI tam olarak tanıyamadığı için tanıtamıyor. Teknolojik gelişimli ülkeler, UFOLARIN rakipleri tarafından uzaya salınmış  uçan objeler olup olmadıkları şüphesini  taşımakla birlikte şimdilik mevcut bilimsel bilgilerle bunun yapılamayacağını da dile getiriyorlar.

Biz  Müslümanlar  değinilen iki kaynağın dışında üçüncü bilgi kaynağı olan Kurânî Vahye  sahip olduğumuz ve  konuya daha geniş açıdan bakabildiğimiz için bazı çağrışımlar yapabiliyoruz.

Kur’ân-ı Kerîm, söz ve mâna olarak Allah’ın indirdiği  Kitap’tır.  Bu Kitap’ta bize Cin diye çıplak gözle görülemeyen bir varlık sınıfı tanıtılmaktadır.

Cinler insan vücuduna nufûz edebilen  özgün bir ateşten yaratılmış olup insanlar gibi iradeli varlıklardır. Müslümanları ve kâfirleri vardır. Yeryüzünde ve gök yüzünde yaşayabilirler.

Cinlerin  Hz. Süleyman’ın hizmetinde  büyük eserler meydana getirdikleri,   maddeyi enerjiye/enerjiyi maddeye dönüştürebildikleri veya ışık hızını çağrıştıran bir hızla hareket edebildikleri açıklanmaktadır.

Cinlerin İlmî ve Sanatsal Faaliyetleri

Cinlerin kültürel seviyeleri farklıdır. Yukarıda değinildiği üzere cinler Hz. Süleyman devrinde ileri derecede bilimsel ve sanatsal etkinlikler göstermişlerdir. Mesela:
Hz. Süleyman’ın emri altında çalışmışlar, O’nun yönetiminde yapı mühendisleri, ustaları ve de dalgıçlar olarak görev yapmışlar; mabetler, heykeller, büyük havuzlar ve sabit kazanlar inşa etmişlerdir:

“Cinler Süleyman’ın isteği üzerine görkemli binalar, heykeller, havuz genişliğinde lengerler ve yerinden kalkmaz kazanlar yaparlardı.” (Sebe 13)

“Cinlerin isyancıları olan (Şeyatan’i) de Süleyman’a bina ustaları ve dalgıçlar olarak hizmet ettirdik.” (Sâd 37)

 Hz. Süleyman döneminde cin asıllı  İfrît örneğinde görüleceği üzere oturup kalkma süresinde Sebe’ Melikesi’nin muhteşem tahtını çok çok uzaklardan getirebilme gibi uzayda eşya nakledebilecek düzeye gelmişlerdir. Kur’ân’da şöyle buyrulur:
“ Hz. Süleyman (çevresindeki insanlara ve cinlere) sordu:
Sebe’ kraliçesi ve adamları itâatlerini bildirmek üzere yanıma gelmeden önce hanginiz onun tahtını buraya getirebilir? Bu soru üzerine güçlü ve gözü pek bir cin şöyle dedi: Sen daha oturduğun yerden kalkmadan ben o tahtı huzuruna getirebilirim. Çünkü ben bu işi en mükemmel şekilde yapabilecek bir kuvvet ve beceriye sahibim.” (Neml 38-39)

Aradan geçen takriben üç bin yıllık dönemde teknolojik devrimler yapmış oldukları muhakkaktır. Çağımızda görülen Ufo’lar (Bilinmeyen uçan objeler) cin teknolojisinin eserleri olarak algılanabilir.

Buradan hareketle cinlerin  geçmişte yeryüzü medeniyetine katkıda bulundukları gibi günümüzde ve gelecekte bulunabilecekleri söylenebilir. Zira Hz. Süleyman’a özgü bir özellik ise de Onun tarafından istihdam edilmeleri, edilebilir olmalarına işaret olarak algılanabilir. (Neml 39)

Biz insanların cinlerin görülmelerini sağlayacak teknolojik atılımlar yapmamız veya cinlerin kendilerini veya ürettikleri araçları insan gözüne algılatabilecek şekilde gelişim göstermeleri, birlikteliği ve müşterek üretimi sağlayabilir.

Şûra sûresinin 29. âyeti  cinlerle birliktelik kurulabileceğinin imkânına işaret olarak değerlendirilebilir. Cinlerin göklerle ilişkisini hatırlatarak âyetin anlamını sunalım:

”Göklerin ve yerin ve ikisinde yaratıp yaydığı canlıların yaratılışı da Allah’ın varlığını gösteren delillerdendir. O, dilediğinde onları bir araya getirmeye gücü yetendir.”

 Niçin Biz de Çalışmayalım

Hulasa yukarıda sunulan bilgiler ışığında ve cinler konusunda geleneksel kültümüzde var olan birikimlerden hareketle yapılacak faaliyetler ve Müslüman ilim adamlarımızın cinlerin Müslüman ilim adamları ile kurabilecekleri  ilişki bizi öne çıkarabilir.

Modern yobazlar gibi burun kıvıracak cahiller bilimsel çalışmaları batıdan bekleyedursunlar bizler cinler konusunda  çalışmalarımıza başlayabiliriz.

Ali Rıza Demircan

  • Geniş bilgi almak için Cinler konusunda yaptığımı beş makalelik çalışmamıza baş vurulabilir.
ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.