islami haberdini haberortadoğu haberleriislam coğrafyası
DOLAR
32,9478
EURO
35,8136
ALTIN
2.550,11
BIST
11.105,71
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
31°C
İstanbul
31°C
Parçalı Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
30°C
Perşembe Az Bulutlu
28°C
Cuma Az Bulutlu
28°C
Cumartesi Parçalı Bulutlu
31°C

Bir Ülke Nasıl Kuşatılır?

Bir Ülke Nasıl Kuşatılır?

Eskiden halkın ileri gelenleri, bugünün devlet adamları ve orduları, yüksek yerlerde çevresinin uzun surla korumaya alacak şekilde büyük kaleler yapar, orada yaşarlardı. Kendilerine bağlı olan halkta, kalelerin çevresinde yaşar ve orada ovalarda hem kendi ihtiyaçlarını hem de efendilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için tarım yaparlardı.

Dışarıdan bir saldırı geldiğinde, halk kaleye sığınır ve saldırı geçene kadar orada korunaklı halde olurlardı. Sonra tekrar dışarı çıkar işlerine devam ederlerdi. Ancak bazen bu kuşatmalar günler aylar sürebilirdi. Kale içine yiyecek girmesi engellenerek kalenin içerden teslim edilmesi istenirdi. Bazen de kalenin çevresindeki bütün ekin alanları yakılırdı. Bununla teslimin hızlı olması hedeflenirdi.

Bugüne bunu uyarlarsak; kalenin surlarını ülkenin sınırları olarak düşündüğümüzde o ülkenin teslim alınması için önce tarımın yok edilmesi gerekir. Tamamen kontrol altına alınması gerekir. Düşmanın tanınmaması için, içerden sizden birileri bulunarak iş birliği(ticari ortaklık) oluşturularak kale içinde güçlü pozisyonlar alınıyor.

Dışarıdan gelen yatırımcı gözü ile bakılarak,  zaten sizin için hazırlanmış yasal düzenlemeler gerekli tüm teşvikleri size vermiştir. Neredeyse yerli şirketlere ortak olurcasına, vergi yükü yüklemiş devlet, döviz girişi gerekçesi ile 5 yıla kadar vergi almayabiliyor. Bu süre içerisinde yeni yasal düzenlemeler küresel şirketlerin, iç kollarının talepleri üzerinden, siyasete istediğini yaptırarak; yeni tarım yasaları çıkartıyor. Öyle yasalar ki bunlar örtülü biçimde anaç tohumları milletin elinden toplatırsınız, hibrit tohumları zorunlu tutarsınız, böylece halkı tam bir köle haline getirirsiniz.

 Tabi bir millete bu operasyon açık açık yapılmaz. İçeriden bürokrasiye yerleşmiş kriptolar gizli maaşlarını aldığı sürecek efendilerine, milletin devletin aleyhinde, hizmet etmeye devam edeceklerdir.

Kalenin içinin ciddi bir temizliğe ihtiyacı var. Kalenin yönetimi dışarıya geçmişse oturup yeniden düşünmek gerekiyor. Önce kaleyi içeriden yöneten bugünün izdüşümü olan devlet erkanı ile kalenin içindeki halkla arasında güçlü bir birlikteliğin oluşması gerekiyor. Bunun için ekmek paylaşımı adil olmalı.

Halkı aç açık bırakırsanız, dışardakilerle iş birliği yapanlar, halkı size karşı her fırsatta kışkırtmaya kalkarak, kalenin kapılarını düşmana açarlar. Birde kaleyi kuşatma yöntemi olan kale dışındaki halkınızı besleyen tarım alanlarını, tohumlarla kontrol altına almak. Halkı dışa bağımlı hale getirirseniz tek kurşun atmanıza zaten gerek kalmayacaktır. Böylece rahatlıkla kaleyi ve yönetimi kontrol altına alırsınız. Artık ona toplumsal modeller dayatabilirsiniz.

Önce tohumlarınızı sonra tarlalarınızı ele geçiren düşman, sonra açlıkla halkınızı parçalar. Kendisine,  karnını doyuracağı için itaatkar insan kolonileri kurar. Kurulan sistemle yaşam için zorunlu ihtiyaçları edinmek için halk her türlü tavizi vermeye başlar.

Düşman bu işi sistemleştirerek insan kolonilerini devlet yönetenler konumuna çıkartır. Bugün artık gönüllü olarak düşmanın söylediğini yapıyoruz. Temel değersayımımız düşman tarafından değiştirildi. Olayları algılama, yorumlama ve doğru sonuca gitme konusunda yetimizi kaybettik.

 Artık her yıl bütün millet adına peşin haracımızı ödüyoruz. Nedir ödediğimiz haraç? Bütün milletin bütçesi olan Genel Bütçede peşin faiz ödemeleri. Faiz ödemelerini bize dayatan bir azınlık zümre var. Bunların’’ bu faizleri ödemeye mecbursunuz ‘’ gibi imalı yaklaşımları sürekli ifade ederler. Gerekçeleri ise zırvalamalardan öteye geçmez.

Peşin faiz ödemeyi kabul eden, tohumları düşmanın eline vermiş ve açlık ile düşmana kul köle olmayı kabul etmiş olan,  millilikten yoksundur. Elbette bunu kimse direk açıktan yapmaz. Minareyi çalan kılıfını uydurur. Maalesef halkın durumuna bakarak bu sonuç çok rahatlıkla görülebilir.

Bu kötü kader o kadar doğal kabul edilir hale geldi ki, milletin büyük bir kesimi parasal olarak yokluk çekerken, azınlık bir zümre hem dışarıda hem içerde milleti evirip çevirmektedir. Şimdi de  parayı tam kontrol etmek için dijital para çalışmalarını hızlı biçimde sürdürüyor. İş kale içindeki kriptolarla devlet üzerinden yapılınca, kendilerini, küresel elitler, iyi kabul ettiriyor. İşte bu temel paradigmayı yeniden milletin menfaatine çevirecek yeni bir milli akımın başlaması kaçınılmazdır.

Ama bir şeye yeni demekle bu yeni olmaz. Mevcut düzenin tüm olumsuzluklarını kaldıracak kararlılıkta, milletinin menfaatini düşünen, talih konulara takılmadan sonuca odaklanan bir kadro.

Bütün çıkış hareketleri bu noktada toplanıp sorunun Borca Dayalı Para Sisteminde olduğunu görmediği sürece, dağınık gücün, güç unsuru olarak milletin menfaatine yansıma yazacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Selam ve dua ile…

Yunus EKŞİ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.