islami haberdini haberortadoğu haberleriislam coğrafyası
DOLAR
18,8279
EURO
20,1981
ALTIN
1.136,03
BIST
4.186,01
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Çok Bulutlu
4°C
İstanbul
4°C
Çok Bulutlu
Perşembe Çok Bulutlu
6°C
Cuma Çok Bulutlu
6°C
Cumartesi Az Bulutlu
7°C
Pazar Çok Bulutlu
8°C

CHP / ALTILI MASA FAİZİ YASAKLAYICI BİR YASA TEKLİFİ GETİRSEYDİ YA!

CHP / ALTILI MASA FAİZİ YASAKLAYICI BİR YASA TEKLİFİ GETİRSEYDİ YA!
10.10.2022
A+
A-

Kurucu kadrolarından günümüze CHP yöneticilerinin ve kemikleşen seçmen kitlesinin büyük çoğunluğunun İslam’ın özgürce yaşanabilmesi şeklinde bir problemi olmamıştır. Bilakis İslam karşıtlıkları hep olagelmiştir. Böyle olduğu içindir ki CHP, parti olarak İslamî örtünmenin sembolü olan başörtüsüne daima karşı çıkmıştır. Nice üniversite öğrencisi kızlarımızın tahsil hayatına kıyılmıştır. Dindar kadınlarımız her alanda dışlanmıştır.

Yapılan bu ve benzeri zulümler sebebiyle milletimiz AKP’ye yönelmiştir. Eşleri ve kızları büyük ölçüde başörtülü oldukları için  AK Partisi inanarak  ama bir süreç içinde başörtüsüne özgürlük sağlamıştır. AK Partisi bununla da yetinmemiş resmi görevli olarak temizlik işçiliğine bile layık görülmeyen kadınlarımızı milletvekili seçtirmiş, rektör, bakan, büyükelçi  ve vali olarak atamıştır.

Muhtemelen oluşabilecek hırçın CHP muhalefeti sebebiyle de başörtüsünü yasalaştıramamıştır.

Başörtüsü Sorunu Yok Deizm ve Faiz Problemi Var

Şu anda ülkemizde bir başörtüsü problemi  yok  ama ateizme ve deizme açık bir eğitim sorunu ile milletimizin kanını emen bir faiz sorunu vardır.

Borca dayalı para sistemi ve  faize dayalı ekonomik düzenle bir taraftan  bankacılık sistemine milyarlarca karşılıksız kaydi para sağlanırken  diğer taraftan kamu ve özel sektörce ödenen trilyonu aşkın faiz tam bir soyguna dönüşmüştür. Türkiye faizcilere çalışıyor ama gören yok, duyan yok.

Sayın Cumhurbaşkanımız sürekli olarak  faiz karşıtı olduğunu dile getirmesine rağmen bu kan emici düzen varlığını sürdürmektedir.  AK Partisi bu zulme son verememiştir. Veremeyecek de. Ama muhalefet de bu sömürü düzenine karşı dilsiz şeytan olmuştur.

AK Partisini eleştirdiğimiz hiçbir noktada aklî/bilimsel  ve yapıcı bir muhalefet gösteremeyen CHP ve altılı masa Allah korusun iktidara gelirse tecrübesizlik bir tarafa bu faiz yükü ve uygulaması ile ne halt edebilecektir?

Emperyalizm Türkiye’de etkisini sürdürmektedir. Öyle görülüyor ki bu borca dayalı para sistemi ve faiz belasından ancak mili mutabakat ile kurtulabiliriz.

Sendikalara ve CHP’ ye faiz karşıtı bir yasa teklifi vermesi için çağrıda bulunmuştum.

Altılı Masaya Teklifim

Bu çağrımı şimdi de altılı masaya yapıyorum…

Gelin AK Partisinin yaptığını değil  yapamadığını gerçekleştirmeye çalışın.

Milletimizle buluşmanızı sağlayacak ve sizi iktidara taşıyabilecek bir yasa teklifi verin. Faiz karşıtı yasa teklifinizle, cümlemize gelecek vadeden devrimci gücünüzü kanıtlayın.

Kanıtlayın ki size oy vermeyi düşünelim. Ama heyhat…Nerede o bilinç ve devrimci yürek..

Bu vesileyle CHP’ye yaptığım  çağrımı yineliyorum.

 CHP’ YE FAİZ İLE İLGİLİ ÇAĞRIMDIR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.04.2020

CHP’sinin Sayın Yetkilileri

Malum Ülkemizde pek çok başarılar sağlanmıştır. Hiç şüphesiz örneğin eğitim ve ekonomi gibi alanlarda başarısızlıklar da vardır. Başarılar ve başarısızlıklarda ana pay iktidar partisinindir. Ama ana muhalefet partisi olarak sizin de vebaliniz büyüktür. Çünkü iktidarın başarısı bir ölçüde muhalefete bağlıdır.

CHP si yönetimleri olarak İslâm’la barışıp onun yüceltici ve geliştirici ilkelerine gereğince saygı duyabilseydiniz, demokratik laikliği tercih ederek baskıcı dışlayıcı ve ötekileştirici jakoben laikliğe şartlanmasaydınız ülkemiz gerçekten farklı olurdu .

İktidarı, iktidarı da kuşatan egemen sistemle birlikte eleştirebilseydiniz,

Batı emperyalizmine eleştiri getirebilseydiniz; eğitim sistemimizin İslâm’dan ilham alan yerel değerlerimize daha bağlı, daha akılcı, daha sorgulayıcı, daha bilimsel temellere dayalı olmasını savunup Kemalist ideolojide ısrar etmeseydiniz; ve ülkemizi sömüren ve gelişmesini engelleyen “Borca Dayalı Para Sistemi ve Faize Dayalı Ekonomi ”düzenine karşı çıkabileydiniz…

 Ülkemiz bu gün birliktelik içinde çok daha farklı ve gelişmiş bir konumda olabilirdi.

Sonuçta milletimizle aranıza koyduğunuz bariyerleri kaldıracak yerde tahkim ettiniz. Bu tespitin bana ait olduğunu da sanmayınız.

Sayın Yetkililer

Geçenlerde içinizden –yanılmıyorsam- Engin Altay beyefendinin bir televizyon konuşmasını dinlemiştim, şöyle diyordu:

“ Ecevit dönemi dahil CHP hiçbir zaman tek başına iktidar olamadı. Çünkü milletimizle aramızda bariyerler var. Bunu tam olarak teşhis ve tespit edip ona göre yapılanmalıyız. CHP yönetimine birilerinin gidip diğerlerinin gelmesi çare değildir.”

Bariyerler yerinde duruyor. Belki inanmayacaksınız ama ben ülkem için CHP’sinin derlenip toparlanmasını diliyorum. Bunun için de size katkı vermek ve kaldırılmasını arzu ettiğim bir ana bariyere dikkatinizi çekmek istiyorum.

İşte CHP’ye Ana Bariyeri Teşhis ve Atılım Fırsatı

Öyle anlaşılıyor ki AK Partisi, ülkemizi sömürten “Borca Dayalı Para ve Faize Dayalı Ekonomi Sistemini” tek başına kaldıramadı. Kaldırma niyeti var mıdır bilemem ama görülen o ki kaldıramayacak da. Çünkü bu konu milli mutabakatı gerektirmektedir.

Biz kültürel ve iktisadî emperyalizmle kuşatıldık. İktisat fakültelerimiz kapitalizme şartlı. Problemleri oluşturan ve derinleştiren sistem içinden ve sistem ekonomistlerinden çözüm bekler olduk. Atılımımız halinde borçlu olduğumuz emperyalist kaynaklar da tepemize çökebilir. Üstelik İslâm ile ilgili gördüğünüz her eyleme, laiklik adına en büyük engellerden birini de siz oluşturdunuz.

Hulâsa “Borca Dayalı Para ve Faize Dayalı Ekonomi Sistemikaldırıp iktisadî bağımsızlığımızı korumak milli mutabakatı gerektirmektedir.

 Muhterem CHP Yetkilileri

Milletle aranızdaki bariyerlerin en önemlilerinden biri, bu güne kadar onay verdiğiniz veya karşı çıkmayıp göz ardı ettiğiniz yukarıda değinilen kan emici para ve faiz sistemidir.

Dünya Yeniden Yapılanacak

Adil ve merhametli bir düzen kurmaya mecburuz. Bunun için iki şeye muhtacız. Her bir maddî varlık anlamına Yaratılan ayetlerle, Kur’anî ilkeler manasına İndirilen ayetleri birlikte konu edinecek eğitim sistemine ve bir de ve faizsiz bir ekonomik düzene.

Geliniz, Bir Devrim Yapınız

Geliniz…İddianız olan sosyal demokrat çizgide bu sömürücü para ve faiz sistemini kaldıracak kanun teklifini yapınız ve arkasında durunuz. AK Partisini ve grubu olan ve olmayan diğer partileri de buna yönlendiriniz. Bu devrimci adımla milletimizi selâmlayınız. Ülkemize ciddi bir hizmet yapmış olursunuz. Milletimiz yapılanı unutmaz. Sandıkta da değerlendirir.

Sayın Yetkililer Korkmayınız

Hassasiyetlerinizi biliyorum ama korkmayınız, “Borca dayalı para sistemi ve faize dayalı ekonomi ” ye karşı çıkmanız sizi İslâm’a yaklaştırmaz ama İslâm’ın bir diğer adı olan insanlık çizisine yaklaştırır. İddianız olan sosyal demokrat doğrultuda milletimizle birleştirir, bütünleştirir.

Hodri meydan, bunu yapamazsanız, batı emperyalizmine payanda olarak ithal edilmiş baskıcı, dışlayıcı ve ötekileştirici laikliği sorgulayamazsanız, ulaşamayacağınız iktidara gelseniz bile, yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Çünkü borca dayalı para sistemi ve faize dayalı ekonomi, dünya devi olan Amerika’yı bile dünyamızın en büyük borçlu ülkesi haline getirmiştir. Emperyalizmin babaları olan Rokfeller ve Rothschiller gibi yirmi kadar dünya zenginine, dört milyar insanın mal varlığına denk mallar yağmalatmıştır.

Saygıdeğer Yetkililer

Ali Rıza Demircan hoca, sen ilahiyatçısın, senin derdin ne, bu konular neyine gerek, diyebilirsiniz. Aslında Allah’ın savaş açtığı bu zalim para ve faiz düzenine karşı çıkmak bir mümin olarak birinci derecede benim görevimdir. Üstelik siz de vicdanınız doğrultusunda görev yapmadığınız için iş başa düşüyor.

Derdime gelince, şahısları ve kurumları putlaştıran bazılarının su-izanda bulunarak zannettiği gibi benim derdim falanca kişi veya filanca siyasi kurum değildir. Derdim insan doğasıyla örtüşen İslâm’dır, milletimdir, İslâm ülkeleridir, insanlıktır, insanlık için de bir model oluşturulmasına katkı vermektir. Evet derdim var.

Çünkü BEN İSLÂM İNSANIYIM.                  

Ali Rıza DEMİRCAN

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.