Hamas’tan seçim adaylarının tutukluluğunun durdurulması için uluslararası çağrı

Hamas Filistin seçim adayı mirat haber

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas Salı günü İsrail’in parlamento seçim adaylarını tutuklamasını durdurmak için derhal uluslararası müdahale çağrısında bulundu.

Mirat Haber Ajansı

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas Salı günü İsrail’in parlamento seçim adaylarını tutuklamasını durdurmak için derhal uluslararası müdahale çağrısında bulundu. Hareket, duyuruyu Ramallah’taki Filistin Merkezi Seçim Komisyonu’nda yaptı. Hamas, İsrail’in seçim sonuçlarını etkilemek için adayları gözaltına aldığını açıklıyor. Hamas’a bağlı Kudüs Bizim Kaderimiz seçim listesinin sözcüsü Alaa Humeidan, listedeki iki adayın İsrail işgal yetkilileri tarafından çoktan tutuklandığını ve diğerlerinin tutuklanmakla tehdit edildiğini belirtti.

Humeidan, İsrail saldırganlığını durdurmak ve Filistinlilerin demokratik çabalarını korumak için acil uluslararası müdahale çağrısında bulunuyoruz. Aday Najeh Asi ve Hassan Al-Wardyan’ın serbest bırakılması için baskı yapılması gerektiğini de sözlerine ekledi. Humeidan, Hamas’ın İsrail’den ve onun taktiklerinden asla korkmayacağı konusunda ısrar etti. Hareket ve seçim adayları Filistin davasını canlı tutmak için çalışıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here