Tunus’ta 2 operasyonda 3 terörist ve 1 bebek hayatını kaybetti

Ülke İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, Tunus’taki iki güvenlik operasyonu sırasında üç terörist ve bir yürümeye başlayan çocuğun öldürüldüğünü duyurdu.

Mirat Haber Ajansı

Ülke İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, Tunus’taki iki güvenlik operasyonu sırasında üç terörist ve bir yürümeye başlayan çocuğun öldürüldüğünü duyurdu. Bakanlık yaptığı açıklamada, ülkenin Cebel Mghila bölgesindeki Savunma Bakanlığı ile önleyici bir güvenlik operasyonu gerçekleştirdiğini belirtti. Güvenlik güçlerinin Hilafet Askerleri grubunun lideri Hamdi Zhuibb’i öldürdüğünü ve yanında bir Steyr keskin nişancı silahı bulduğunu açıkladı. Açıklamada, Zuibb’in DEAŞ’e bağlı Hilafet Askerleri terör örgütünün lideri olduğu belirtildi.

 Grubunun birçok terörist operasyona karıştığını da sözlerine ekledi. Ayrıca, bir Tunus Ulusal Muhafız biriminin, Djebel Selloum’da eşinin eşlik ettiği bir terörist öldürdüğü de belirtildi. Karısı, yürümeye başlayan kızının ölümüyle sonuçlanan patlayıcı bir kemer kullanarak kendini havaya uçurdu. İtt, diğer çocuklarının hayatta kaldığını kaydetti. Tunus, 2013 yılından bu yana çok sayıda güvenlik ve askeri personel ile yabancı turistin hayatına mal olan bir dizi terör saldırısına maruz kaldı. Mart 2016’da DEAŞ, Libya sınırlarına yakın Ben Gardane kentinde bir Tunus Ulusal Muhafız karakoluna saldırı başlattı ve 55 militanla birlikte 12 Tunuslu güvenlik personeli hayatını kaybetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here