Alman siyasi: Müslümanları fişleyelim

Alman milletvekili Hans-Jürgen Irmer sözde Siyasal İslam ile mücadelenin ödevleri olduğunu, Müslümanlara ait kuruluşları dijital harita oluşturarak fişlemeleri gerektiğini savundu.

Mirat Haber

Alman medyasında yer alan haberlere göre, Almanya’da iktidardaki Merkel’in Hristiyan Demokratlar Partisi (CDU) Milletvekili Hans-Jürgen Irmer, en önemli görevlerinin arasında sözde “Siyasal İslam” ile mücadelenin yer aldığını belirterek, “Müslümanları fişleyen bir harita Almanya’da da olmalı” diye konuştu. Avusturya’daki benzer bir uygulamayla ilgili de konuşan Irmer, İslam düşmanlığın politikalarının doğru bir uygulama olduğunu savundu.

Avusturya hükümeti, Avusturya’da camilere ve Müslümanlara ait kuruluşlara yer verilen “İslam haritası” oluşturmuştu. Müslümanlara yönelik ayrımcılığı tetikleyen bu gelişme tartışmalara neden olmuştu. Haritanın yayımlanmasının ardından Salzburg kentinde bir camiye ırkçı saldırı yapılmış, caminin camlarına “Hitler geri döndü” ifadeleri yazılmıştı. Benzer bir “Müslümanları fişleme haritasının” Almanya’da oluşturulması için çağrı yapıldı.

Almanya’nın Hesse eyaletinden gelmen ve uzun süredir parlamantoda görev yapan 70 yaşındaki kıdemli siyasetçinin bunları söylemesi özellikle tehlikeli bulundu. Irmer sadece iktidar partrisi milletvekili değil aynı zamanda önemli bir gücü bulunan ve böyle bir kararı gerçekleştirebilecek olan Federal Meclis içişleri komisyonunun da üyesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here